Skocz do zawartości
KingNothing81

Okulary Do Pracy Przed Monitorem

Rekomendowane odpowiedzi

hi

 

jako programista musze troche;) siedziec przed monitorem (lcd)

dostalem zalecenie aby pracowac w okularach antyrefleksyjnych (firma refunduje 250zl, ja moge dolozyc ze swej kieszeni powiedzmy 100)

 

czym sie kierowac przy doborze szkiel?

obie soczewki maja miec 0dpi wiec chodzi jedynie o ochrone przed...

 

wlasnie... refleksy specjalnie mi nie przeszkadzaja, bardziej suche oczy. czy sa powloki chroniace przed promnieniowaniem ktore (wedlug najnowyszhc teorii) zmienia metabolizm komorek w taki spsob, ze tkanki z nich zbudowane przestaja prdoukowac lzy?

 

jesli tak to czy promieniowanie crt ma taka sama charakterystyka jak lcd? czy soczeki sa uniwersalne czy roznia sie w zaleznosci od typu monitora?

 

ogolnie jakie macie doswiadczenia i co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi

 

jako programista musze troche;) siedziec przed monitorem (lcd)

dostalem zalecenie aby pracowac w okularach antyrefleksyjnych (firma refunduje 250zl, ja moge dolozyc ze swej kieszeni powiedzmy 100)

 

czym sie kierowac przy doborze szkiel?

obie soczewki maja miec 0dpi wiec chodzi jedynie o ochrone przed...

 

wlasnie... refleksy specjalnie mi nie przeszkadzaja, bardziej suche oczy. czy sa powloki chroniace przed promnieniowaniem ktore (wedlug najnowyszhc teorii) zmienia metabolizm komorek w taki spsob, ze tkanki z nich zbudowane przestaja prdoukowac lzy?

 

jesli tak to czy promieniowanie crt ma taka sama charakterystyka jak lcd? czy soczeki sa uniwersalne czy roznia sie w zaleznosci od typu monitora?

 

ogolnie jakie macie doswiadczenia i co polecacie?

1307021[/snapback]

Coś mi tu nie pasuje, "efekt suchych oczu" powstaje przy monitorach crt, a dokładniej w skutek migotania - my przestajemy mrugać powiekami i nie zwilżamy oczu, które "wysychają" a to może doprowadzić do np. odklejenia się rogówki. Natomiast przy lcd nie ma migotania, promienowania jedynie może przeszkadzać wysokie natężenie lamp podświetlających matrycę - za duży kontrast.

Z własnych doświadczeń komfort pracy na lcd jest bezporównania wyższy niż na crt, oczy nie męczą się tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rpsotu, idziesz do dobrego optyka - a nie jakiś niefirmowy zakład, prosisz o szkła antyrefleksyjne, wybierasz sobie oprawki, szkła około 90-120zł....oprawki 200...

SAm mam takie okulary i komfort związany z pracą na crt jest bez porównania wyższy niż bez

a co do suchości - można sobie wyrobić taki nawyk żeby samemu od czasu do czasu (z własnej woli) pomrugać oczami - zmęczenie zniknie.

Edytowane przez srekal34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można też kupić rople moja matka ich używa, w pracy musi pracowąc przy jakimś czarnowbiałym migajacym scierwie ;/.. potem sie zapytam jak sie nazywają w kazdym razie mi bo też za dużo siedze i jej też pomagają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do okularów, to im więcej warstw antyrefleksyjnych tym lepiej (tak okulistka mówiła).

Nie wiem czy to prawda, ja za szkła dałem ok. 100zł za parę, mają podobno 7 warstw, ale fakt jest taki, że teraz jak wychodzę na słońcę to w miarę normalnie mogę patrzeć.

Zanim kupiłem szkła, to chodziłem po omacku, bo przy ostrym świetle czułem się jakby ktoś mi szpilki w oczy wbijał.

Aha razie walczę na CRT, ale też mam zamiar kupić LCD, zawsze to lżej dla oczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są bez korekcji - szklane tylko z osłoną antyrefleksyjną - pracuje na CRT i naprawdę wiele to daje! Drozsze sa soczewki z tworzywa ale optyk oznajmił ze nie są lepsze w sensie ochrony wiec zostałem przy szkle - cena z oprawkami ok 300 - drozsze są oprawki :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaburzenia odruchu mrugania swoja droga...

ale tak jak napisalem problem stanowi rowniez pole el-mag, ktore zmienia stezenie jonow wokol blon komorkowych (or samfin-nie znam sie)

 

dlatego tez chcialem zapytac czy macie jakies info o powlokach filtrujacych wspomniane pole?

 

wiekszosc slicznych pan w salonach optycznych jezeli wogole potrafi cos powiedziec to jedynie o powolce antyrefleksyjnej. mi natomiast chodzi o cos w rodzaju fitra przeciw szkoliwemu promieniowaniu. konkretnie o to czy pole el-mag lcd rozni sie od pola crt a co za tym idzie czy trzeba dobierac bryle specjalnie do lcd cza sa one uniwersalne?

 

dofinansowanie dostaje sie raz na pare lat wiec nie chcialbym kupic jakiegos syfu;)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem szkiełka normalne potem zeissa wielo powłokowe ale spotkała je straszna śmierć teraz mam hoye muli coated i między szkłami zessi różnicy nie zauważyłem więc po co przepłać a na kompie sie pracuje owiele lepiej a co do filtrów nie mają normalnie takich szkieł i jak sie dowiadywałem nie ma takich

Edytowane przez finalcell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pary: jedne do chodzenia w normalne dni pracy przed komputerem itd., drugie to są antyrefleksyjne fotochromy. Tak to juz jest jak człowiek nie szanował wzroku i terazm musi się borykac z wada. NIe wyobrażam sobie chodzenia i funkcjonowania bez okularów. Co prawda jest się nazywanym pogardliwie czterookim, ale mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...