Skocz do zawartości
-Gucio-

Nie Działa Na 100 Mbps

Rekomendowane odpowiedzi

Witam .Mam mały problem , a mianowicie w domowej sieci mam 2 kompy .W jednym jest sieciówka "z płyty" nVidia Network Controller a w drugim Realtec na PCI ,połączone przez Switcha firmy planet . Problem w tym że po ustawieniu na Realteku trybu 100 Mbps Full lub Half duplex karta najzwyczajniej odmawia posłuszeństwa ,co chwile pokazuje że kabel jest odłączony ,podłączony ,odłączony ........ i tak ciągle , albo problem z adresem IP , na 10 Mbps działa ok . Nvidia działa we wszystkich trybach fajnie . Kabel między kompami ma 18 metrów i nie jest zcrossowany . Ma ktoś jakiś pomysł ja rozwiązać ten problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest napewno 100 Mbps gdyż podłączałem już trzeciego kompa i między dwoma było 100 Mbps a jeden cały czas chodzi na 10 . Na zcrossowanym kablu podłączonym bez switcha też działa tylko na 10 . Kupiłem na allegro karte 3 COM 3C905C-TX-M jak mi przyślą to podmienie ją z Realtecem, może ten Realtec jest jakiś dupnięty?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam mały problem , a mianowicie w domowej sieci mam 2 kompy .W jednym jest sieciówka "z płyty" nVidia Network Controller a w drugim Realtec na PCI ,połączone przez Switcha firmy planet . Problem w tym że po ustawieniu na Realteku trybu 100 Mbps Full lub Half duplex karta najzwyczajniej odmawia posłuszeństwa ,co chwile pokazuje że kabel jest odłączony ,podłączony ,odłączony ........ i tak ciągle , albo problem z adresem IP , na 10 Mbps działa ok  . Nvidia działa we wszystkich trybach fajnie . Kabel między kompami ma 18 metrów i nie jest zcrossowany . Ma ktoś jakiś pomysł ja rozwiązać ten problem?

1307682[/snapback]

 

a kabel masz dobrze zacisniety ? kolejnosc zyl jest dobra ? wg mnie kabel jest winny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...