Skocz do zawartości
Gość Galileusz

Zasilacz Bezwentylatorowy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Galileusz

Witam.

 

Chcialbym poznac opinie osob ktore uzywaja zasilaczy nie posiadajacych wentylatorow.

 

Mam nadzieje ze na tym forum znajdzie sie ktos taki i opowie mi swoje wrazenia na temat ich funkcjonowania.

 

Zego typu zasilacze kosztuja naprawde sporo i chcialbym zasiegnac opini fachowcow , ktorzy mieli z nimi doswiadczenie.

 

Przejrzalem kilka artykulow na ten temat ale przydalaby sie naoczna czyjas relacja z funkcjonowania takiego zasilacza.

 

Zastanawiam sie nad ktoryms z tych modeli.

 

SilverStone NIGHTJAR 300W Active PFC Fanless -0 dBA

YESICO FL-350 TMS

Etasis EFN-300(0dB Design)

Silentmaxx proSilence

Antec Phantom (350W)

 

Wyglada na to ze sa to modele dostepne w naszych sklepach.

 

Z tego co wyczytalem z opisow tych zasilaczy, tylko model firmy ANTEC posiada:

PFC aktywne ,

filtry :

zabezpieczenie termiczne

przeciwzwarciowy

przeciwprzepięciowy

przeciwprzeciążeniowy

 

W specyfikacji innych nie znalazlem takowych opisow.

 

Tak wiec nasuwa sie wniosek, ze ANTEC to konstrukcja bardziej nowoczesna i pewnie z tego wzgledu lepsza pod wzgledem wytrzymalosci i ochrony systemu przed problemami .

Chyba ze sie myle i sa jakies plusy przemawiajace za zasilaczami innych firm ktore sa dostepne u nas.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja mam ETASIS EFN-300 w budzie i jest teraz super cicho, dlatego moge go polecic, ale tego typu zasilacze maja swoja wadę, mianowicie podgrzewają wnętrze kompa, dla przykladu ja mam proca chlodzonego pasywnie i mialem temp. idle 40 ; stres 50 - z zasilaczem z wentylem ktory wyciagal powietrze z budy, teraz , gdy nie mam zadnego wentyla nie ma przewiewu w budzie i mocno skoczyly temperaturki idle 55 ; stres 75 , ale mam tak super cicho, ze w chwili obecnej najglośniejszy z całego kompa jest monitor :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...