Skocz do zawartości
DrThomson

Wysokie Temperatury Na P4c800

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając posty na forum zauważyłem że wskazania temperatur na mojej maszynce są o wiele wyższe niż u innych użytkowników.

 

w PC probe CPU 53 C w stanie normalnego użytkowania czyli tak jak teraz przęglądanie www, w tle emule

Mam obudowę logic z pomiarem temperatury, sondy umieszczone na radiatorach chipsetu (57 C) i CPU (56 C) czyli jak widać mało się różnią między sobą, czy to normalne?

 

 

 

 

P4C800

P4 3.0 Prescot HT

cooler BOX

Kingston 512/400 1 kość

FX 5700

120 GB S-ATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noooo troszk enie normalne a wrecz duże ja na bozie moim mam około 45*C bezobciazenia ... wiec proponował bym zrobic jakiś mały przewiew w budzie ;] ja zrobiłem jak mi temperatura zaczęła skac tak gdzies jak Tobie ze bez obciazenia 53*C dałem w wentyle sounbeema ( na angela.pl za 22zł) i teraz mam 39*C bez obciazenia a chipset to aż szok .. na to poradził bym Zalmana ZM-NB47J ( na angeli za 25zł a na allegro 20zł ) ont ez mi ładnie zbił temperature na chipsecie:) nio chyba ze chcesz porządnie to walnij dobry chłodzik na procek typu zalman 7000 Cu albo pentagram 120 Cu wtedy napewnob edzie hcłodniej.. inna możliwośc tego ze masz cieplutko to to ze jakieś dupne pasty termoprzewodzące masz albo radiatory sie pokurzyły.. dużo tego;] Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz cos nie tak, mam tez obudowe logica z air ductem i mam tempki o 10 st nizsze od twoich.sprawdz czy na radiatorze od procka nie ma syfu i czy kable sa poprowadzone tak zeby byl jakis obieg powietrza w budzie... poza tym jak masz air duct to nie zastawiaj tej dziury z boku :P

 

PS: Napisz jakie masz obroty wiatraka (wnioskuje ze masz BOX [tak jak ja ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...