Skocz do zawartości
nagileon

Jak To Zrobić ? Di-624

Rekomendowane odpowiedzi

post-107431-1109933322_thumb.jpg

 

Witam

Szczegóły sieci w załączniku.

 

Nie wiem jak skonfigurować sieć przy uzyciu routera DI-624 firmy D-link, do tej pory sieć chodziła ok, ale była skonfigurowana jako: "Połączenie komputer-komputer" czyli Ad-hoc, i w tym układzie dwa komputery muszą stale działać, gdy trzeba coś zainstalować i zrestartować któregoś z nich to wiadomo - przerwa w dostawie internetu. Idea jest taka żeby router odbierał sygnał z 192.168.0.1 za pomocą anteny i rozdzielał go pomiędzy pozostałymi komputerami.

 

Problemy:

 

1. Komputer który udostępnia połączenie jest automatycznie ustawiany na IP 192.168.0.1 (i tak ma zostać) a router ma fabrycznie przypisany numer ip 192.168.0.1, daje się go zmienić ale nie qmam na jaki ewentualnie IP miałbym go zmienić.

 

2. Do tej pory miałem siec Ad- hoc w tym momencie router będzie Access Point'em ? Mam ustawić na karcie sieciowej w komputerze 192.168.0.1 tryb AP MODE ?

 

3. Router ma tu działać bardziej jako switch, tylko że jedno z połączeń jest bezprzewodowe - czy jest jakiś tryb w routerze który należy ustawić żeby to zrobić?

 

4. W ustawieniach routera na karcie wireless, jest okienko do zmiany kanału, ale jest tam wpisane 6 jako default i nie pozwala wpisać nic innego, jak to zmienić bo do tej pory siec chodziła na kanale 1.

 

 

Pozdrawiami z góry dziękuję.

Edytowane przez nagileon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak juz masz serwer ustawiony w 192.168.0.1 (bo rozumiem, ze to jest serwer i w nim masz sieciowke bezprzewodowa z ktorej wychodzi antena.

 

1. Po co Ci router obslugujacy te 3 komputery?? Tam potrzebny jest sam Access Point.

 

2. To nie wyjdzie. Ja u siebie mam bardzo podobna sie, zeby nie powiedziec taka sama, tyle, ze wywalilem serwer a zastapilem go routerem i mam komunikacje poprzez 2 AP pracujace w trybie AP Client i AP, ale wracajac do rzeczy.

 

Jak ustawisz tryb AP MODE na karcie sieciowej to jestes master, sa tylko 3 tryby Ad-Hoc, Any, Infrastructure, w Twoim przypadku ten 3ci powinien byc ustawiony. Po kiego diabla Ci router-AP do rozprowadzania sygnalu??? Zamien ten router zamiast serwera a kup w to miejsce jakis sam AP.

 

3. To po kiego wala kupiles router a nie samego APointa?? W Twoim przypadku (jak jest ten nieszczesny serwer) to powinien byc w trybi AP MODE.

 

4. Co to znaczy "W ustawieniach routera na karcie wireless"?? To zdecyduj sie czy router czy karta wireless w serwerze 192.168.0.1. Jak nie ma innych sieci to wybor kanalu raczej nie ma znaczenia.

 

Moge wiedziec w czy zes rysowal taki schemacik?

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

pracuję nad podobnym rozwiązaniem. mam D-linka 624+ który ma być routerem kablowym i wi-fi, i jaki mi do niego podpowiecie AP który działałby w trybie AP Client? Jak rozumiem takie AP Client musiałby być podłączony do D-linka 624+ przez gniazdo WLAN i to jemu (APClient) trzeba by było przypisać ustawienia sieci podane przez admina i klonowanie MACa dotychczasowej karty wi-fi, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...