Skocz do zawartości
turzol

Seagate Baracuda IV i Sandra2002

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj zakupiłem dysk Seagate Baracuda IV 40 Gb i poddałem go testowi w Sandra 2002.

Mam bardzo niski 'Drive Index" 18101pkt, a wg Sandry powinno być dla ok 27000pkt :?:

Dysk podzieliłem na 2 partycje 20Gb, sformatowałem, mam Fat 32 i ustawiłem rozmiar klastra

na 16Kb. Podłączony jest jako Master do IDE1 na płycie Soltek 75KAV.... Ogólnie dysk chodzi malina :lol:

jest bardzo cichy, ale te wyniki!!!!!!!!!!!!!

Może ktoś wie co mam zrobić. Może dzieje się tak że mam 2 partycje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UDMA jest włączone, bo mam w Windows XP w menadzerze urządzeń tam gdzie jest Podstawowy kanał IDE - 'UDMA Mode 5'

Chyba że w XP gdzieś się włącza jeszcze UDMA????

A może w biosie coś - ale tam jest na Auto?

 

P.S. Co oznacza HDD BLock Mode w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UDMA jest włączone, bo mam w Windows XP w menadzerze urządzeń tam gdzie jest Podstawowy kanał IDE - 'UDMA Mode 5'

Chyba że w XP gdzieś się włącza jeszcze UDMA????

A może w biosie coś - ale tam jest na Auto?

 

P.S. Co oznacza HDD BLock Mode w biosie?

Chodzi mi o DMA

W winXP odpal menedzer urzadzen i w kontrolery IDE ATA/ATAPI wybierz w pomocniczym kanale IDE zakladke "ustawienia zaawansowane i w niej na dole masz tryb transferu i ustaw DMA jezeli dostepne bo pewnie masz PIO jezeli dostepne - restart kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UDMA jest włączone, bo mam w Windows XP w menadzerze urządzeń tam gdzie jest Podstawowy kanał IDE - 'UDMA Mode 5'

Chyba że w XP gdzieś się włącza jeszcze UDMA????

A może w biosie coś - ale tam jest na Auto?

 

P.S. Co oznacza HDD BLock Mode w biosie?

HDD Block Mode lepiej włączyć, bo przyspiesza prace dysku, jest to transfer pakietowy bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nagrywanie z kamerki w pelnej ramce palowskiej (720x576) bezposrednio do MPEG2 przebiega bez problemu na obydwu partycjach.Kopiowanie 3 albumow DMX'a o rozmiarze ok.250MB trwalo na obu tak samo ok.50sec. Wiec wg.mnie wydajnosc jest OK.Bo przeciez przy zapisie MPEG2 twardziel odgrywa najwazniejsza role.Nie patrz na te glupie wyniki w sandrze i tyle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Moze ty masz ten dysk z tej serii naprawianych co trafily do polski ? Kiedys bylo o tym glosno ze do polski trafily wlasnie modele 40Gb Baracudy naprawiane i ze mialy slabe trasfery na poczatku dysku.

Najlepiej przetestuj go programe HDTach i zobacz jaki transfer masz na poczatku , jaki w sroku a jaki na koncu ?

Prawidolow powino byc ta ze na poczatku okolo 40MB/s , srodek to 35MB/s i koniec 29MB/s - u mnie tak jest na baracuda IV 60GB.

 

Inna przyczyna moze byc to ze masz zdefgragmentowana parycje - zapusc defregmatora aby poukladal pliki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrwa to mi sie chyba taki syf trafił

Jezeli nadal jest na gwarancji to oddaj do naprawy gwarancyjnej. Moj kumpel tez takie cos mial i oddal do servisu - servis sklepu w tym czasie wyslal to do servisu ogolnopolskiego i po 4 dniach dostal nowy , tym razem juz sprawny dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrwa to mi sie chyba taki syf trafił

Jezeli nadal jest na gwarancji to oddaj do naprawy gwarancyjnej. Moj kumpel tez takie cos mial i oddal do servisu - servis sklepu w tym czasie wyslal to do servisu ogolnopolskiego i po 4 dniach dostal nowy , tym razem juz sprawny dysk.

Jeszcze musze sobie go dokładniej przetestować, ale chyba tak zrobie (jak nie będą chcieli przyjąć to mu pomoge :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dysk Hd-tachem 2.61 i wyniki znowu są bardzo niskie:

 

Read Speed:

Maximum: 29269kps powinno być ok 40000

Minimum: 15402kps ok 23000

Average: 21370kps ok 34000

Random Access Time: 14,3ms

Test na write nie działa na spartycjonowanym dysku.

 

Może kupiłem jakiś walnięty dysk....Sprawdzałem w XP, DMA jest włączone......

Ale zauważyłem w Sandrze 2001, że w 'Mainboard Information' tam gdzie jest Port Connectors

PRIMARY IDE i SECONDARY IDE pisze tam None-ATA/None -- o co biega, czy ma to coś wspólnego z DMA???

Może kabel jakiś felerny, ale poprosiłem sprzedawcę o kabel UDMA66, ale przecież on działa

na UDMA100 więc co jest??????????

Gdyby ktoś mi udzielił informacji (najlepiej użytkownik Baracudy IV) o opisanych problemach

byłbym b.wdzięczny.

Aha dysk jest primary master (2xpodstawowa partycja 20Gb), CD-RW secondary Master a CD Secondary Slave - ale to nie ma

chyba znaczenia......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem dysk Hd-tachem 2.61 i wyniki znowu są bardzo niskie:

 

Read Speed:

Maximum: 29269kps   powinno być ok 40000

Minimum: 15402kps     ok 23000

Average: 21370kps  ok 34000

Random Access Time: 14,3ms

Test na write nie działa na spartycjonowanym dysku.

 

Może kupiłem jakiś walnięty dysk....Sprawdzałem w XP, DMA jest włączone......

Ale zauważyłem w Sandrze 2001, że w 'Mainboard Information' tam gdzie jest Port Connectors

PRIMARY IDE i SECONDARY IDE pisze tam None-ATA/None -- o co biega, czy ma to coś wspólnego z DMA???

Może kabel jakiś felerny, ale poprosiłem sprzedawcę o kabel UDMA66, ale przecież on działa

na UDMA100 więc co jest??????????

Gdyby ktoś mi udzielił informacji (najlepiej użytkownik Baracudy IV) o opisanych problemach

byłbym b.wdzięczny.

Aha dysk jest primary master (2xpodstawowa partycja 20Gb), CD-RW secondary Master a CD Secondary Slave - ale to nie ma

chyba znaczenia......

A powiedz mi co ci pokazuje BIOS podczas startu komputera - jaki tam tryb sie pojawia dla dysku ?

Napisz takze jaka masz plyte glowna i na jakim jest ona chipsecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios pokazuje LBA cos tam cos tam, plyta to Soltek 75KAV na KT133A...

Zanies ten dysk do jakiegos kolegi ktory ma inna plyte i ktory nie ma problemow z dyskami ATA 100 i u niego przetestuj swoj dysk za pomoca sandry i HDtach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki tak też zrobię.

Ale jeszcze jedno: koleś na benchmark.pl miał ten sam problem i przyczyna tkwiła w SB Audigy!!!! Gdy wyjął kartę z kompa wszystko było ok............ Jeszcze tego nie sprawdzałem (bo siedze na uczelni :((( ) ale sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo 18000 okolo ale to jest dziwne bo miesiac temu mialem okolo 27000-28000 a teraz nagle spadlo ustawienia sa napewno ok. I nie wiem o co z tym lata :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak samo 18000 okolo ale to jest dziwne bo miesiac temu mialem okolo 27000-28000 a teraz nagle spadlo ustawienia sa napewno ok. I nie wiem o co z tym lata :/

Zapusc sobie defregmatora najlepiej z nortona utilities 2002

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze tu niechodzi o defragmentacje bo wszystkim dziwnie spada do 18000 a nie znalazl sie nikt np z wartoscia posrednia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze tu niechodzi o defragmentacje bo wszystkim dziwnie spada do 18000 a nie znalazl sie nikt np z wartoscia posrednia.

Ja mam swoja baracude IV 60Gb od trzech tygodni , moi kumple maja juz od ponad pol roku swoje baracudy i zeden z nich nie ma problemu ze spadkiem wydajnosci swoich dyskow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...