Skocz do zawartości
BaRtE3K

Siec Bezprzewodowa -trzeba Rejestrowac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Mam pytanie poniewaz dowiedzialem sie, ze siec radiowa nawet najmniejsza trzeba zarejestrowac w jakims urzedzie chyba URTiP czy jakos tak. Nie wiem czy to jest konieczne - na allegro, gdzie kupilem ta antene mowia, ze nic o tym nie wiedza. Czy ktos to juz robil?? Czy duzy jest koszt takiej rejestracji??

 

Czy jest mozliwe, ze zaklucanie fal radiowych (raz internet chodzi dobrze - szczegolnie po burzy jakies 2, 3 dni - a raz tak, ze sie nie da strony otworzyc) czy to jest spowodowane duza iloscia wzmacniaczy w moim miescie? Czy to jest legalne? Gdzie mozna zglosic taki fakt?

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie swiadczysz usług dostępu do netu jako działalność gospodarcza to nie musisz nic zgłaszać... co do jakości sygnału to:

1. zobacz ile AP-ków nadaje na twoim kanale

2. sprawdź jakość uszczelnienia anten

3. sprawdź jakość kabla i złączek

4. jesli masz urządzenia lub anteny dziwnych firm to miej do siebie pretensje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli nie swiadczysz usług dostępu do netu jako działalność gospodarcza to nie musisz nic zgłaszać... co do jakości sygnału to:

1. zobacz ile AP-ków nadaje na twoim kanale [\B]

2. sprawdź jakość uszczelnienia anten

3. sprawdź jakość kabla i złączek

4. jesli masz urządzenia lub anteny dziwnych firm to miej do siebie pretensje

1313175[/snapback]

Jak to sprawdzić ?

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

jesli nie swiadczysz usług dostępu do netu jako działalność gospodarcza to nie musisz nic zgłaszać... co do jakości sygnału to:

tzn.? zrodlo moglbys podac?

Nie mowie ze to pewne, ale na jednym z forum o wifi wyczytalem, ze zeby udostepniac w ten sposob internet poza lokal trzeba miec zalozona dzialanosc albo stowarzyszenie (czy jakos tak) i koniecznie zglosic do urtip... bo wedlug twojej teorii kazdy i wszedzie moze siac radiowka... jakos trudno mi w to uwierzyc!

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo wedlug twojej teorii kazdy i wszedzie moze siac radiowka

1318394[/snapback]

o ile dobrze pamietam kazdy bez zadnego zglaszania moze miec siec wi-fi do 300 czy 400 m zasiegu.

źródło - pomoc techniczna planet, w oddziale action w krakowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką odpowiedź uzyskałem w urtipie... byłem osobiscie więc i rozmawiałem z naczelnikiem więc raczej ze strony mojego urtipu nic mi nie grozi :)

nie ma też mowy o konkretnym zasięgu twojej sieci... podstawą jest to ze jesli masz certyfikowany sprzet to nawet z zasięgiem kilku km urtip nic ci nie może zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość artur.c

a co jesli w poblizu (w tym samym miejscu) jest inna siec, zakladam ze zarejstrowana, bo prowadza zwykla dzialalnosc gospodarcza? na zasadzie dogadania sie? ... inne czestotliwosci

Edytowane przez artur.c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz pewność, że ktoś używa wzmacniacza (i zakłóca sygnał) to donieś o tym, to jest zabronione przez prawo polskie. Można używać urządzeń nadawczych do 100mW, nie więcej.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...