Skocz do zawartości
Lozin

Abit Nf7 Ver.2.0 Amd Semptron 2200+

Rekomendowane odpowiedzi

Ok juz wiem jaki zasilacz kupic wiem co i jak z coolerem z wiatrakiem tez!Bardzo wam dziekuje!Ale nadal niewiem czy jak kupie lepszy PSU tyo bede mogl podkrecic wiecej CPU?I niewiem nadal czy 55* to dozo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znośnie, jak podczas podkręcania zaczynam sie obawiać dopieo jak temp. jest ok. 65oC - dopuki jest niżej wszystko jest OK. Znam ludzi co mają ok. 65oC na starcie w idle i też ich kompy chodzą stable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie jest pewne w zyciu.

 

Wierz mi, nie warto jest na tym oszczedzac. Przekonasz sie o tym kiedy ci wszystko pojdzie z dymem. Jezeli nadal nie jestes pewien, to pamietaj, ze twoj nowy PSU prawdopodobnie przezyje 2-3 system upgrades.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przekonany! ale chciałebym wiedziec czy moge sie spodziewac jakiejś poprawy!Jesli zmiana zasiłki nie pozwoli mi wiecej podkrecic CPU to trudno ale w takim razie co jest nie tak z moim kompem ze wiecej nie daje rady?:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo chłodzenia to jak uwazacie. Lepiej kupić "Pentagram Freezone QVC-100 Cu" za 110zł czy wystarczy załozyc dodatkowe wiatraki w obudowie?Np. jeden nadmuch drógi ciąg. Mam kilka np z zasilaczy albo z CPU.Doradzcie prosze!Bo to jednak jest wydatek a szkoda by było wyrzucac 110 zł w błoto:/Czy ten "Pentagram Freezone QVC-100 Cu" zmniejszy mi wogule temp. procka??Przypomne ze aktualnie mam 55* w stresie(jeśli dobrze zaówazyłem to stres = obciążony procek, tak?)W każdym bądz razie to mam na mysli!Mam jakiegoś coolera "Titanum"Pewnie to jakiś szajs ale chodzi cicho:-)I to dobre 2 lata:-)Prosze o pomoc i komentzrze!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qc alcu 80 - ok 70zl i zbierasz dalej na zasilacz a dodatkowe wentyle napewno nie zaszkodza ... + obowiazkowo dobra past ac or as5

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jedno i drugie:/Sam nowy coller nie wystarczy??Ale dodatkowe wentyle to dodatkowy hałas:/Bede miał kase na wszystko wiec nie musze zbierac pozostaje tylko wybrac co kupic:-)

Edytowane przez Lozin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mam otwarta ale chciałbym ja wreszcie zamknąć:-)własnie dlatego tez chce zmienic collera!To co ja mam zrobic zeby był chłodzony normalnie?Tzn jeden wiatrak i temp. max 50* ??Przecierz chyba to nie jest normalne zeby wkładać pełno wiatraków do budy zeby wychłodzić jeden CPU??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z kolegą który ma semptrona 2400+ w microATX ma orginalnego collera i temp. nie przekracza 50*C Powiedział ze to może być wina zasilacza który sie mocno grzeje i w ten sposób w budzie jest poprostu za ciepło:/Czy rzeczywiście może tak być?Może najpierw zmienie zasiłke i zobacze co bedzie!?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest tak jak zasilacz jest badziewny podaje nie stabilne napiecia i to moze powodowac grzenie sie elementow stabiluzujacych na mobo, sam zasilacz tez jest zrodlem ciepla i moze podgrzewac temp wookol soca jesli masz mozliwosc kup to co Ci polecilem powinno pomoc przy takim oc jak Ty masz taki cooler powinien sobie lekko dac rade wymaga jednak to troche doswiadczenia przy zakladaniu samego coolera jak i pasty trzeba ja w miare rowno rozlozyc a procek i radiator przetrzec najlepiej acetonem (zmywacz do paznokci) w celu odluszczenia i oczyszczenia powierzchni

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK jak tylko bede miał kase a mam nadzieje ze juz nie dłógo to kupuje Chieftec HPC-420-302-DF 420W i zobaczymy co dalej :) jak temperatura nie spadnie bede sie martwił dalej i pewnie sie pokusze na tego Pentagram Freezone QVC-100 Cu :) A wejdzie mi Pentagram Freezone QVC-120 Cu bo jak tak mierzyłem to było by na styk ale boje sie ze moze sie nie zmieścic:/Płytka CD ma 120mm przykładałem na środek tego odkurzacza i ledwo co sie mieści:/Tzn. dotyka zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy ile masz pieniedzy. Jezeli jestes na "limicie", to zacznij od rzeczy najwazniejszej.

 

1. dobry zasilacz, nie oszczedzaj (to jest podstawa)

2. prawidlowe chlodzenie; dobry "cpu cooler" jest niezbedny; jezeli chcesz "krecic", to nie uzywaj "cooler'a", ktory byl w pudelku z cpu; ten Pentagram, o ktorym myslisz jest wspanialy, tylko sie upewnij, ze sie zmiesci w twojej obudowie; jezeli masz z tym problem, to kup cos "mniejszego" np. Volcano 12 Extreme (uzywam do tej pory w jednym z moich systemow), niestety nie nalezy do najcichszych.

Upewinj sie, ze jest prawidlowo zamocowany!!!

3. kazda obudowa powinna miec dobra wentylacje. Jezeli mozesz, to dodaj jeden wiatrak z przodu, ktory wciaga i jeden z tylu, ktory wyciaga. Oczywiscie mozesz dodac wiecej, ale wedlug mnie jest to zbedne i tylko zwieksza halas

 

Kiedy zaczniesz podkrecac, to nie zaczynaj od razu od wysokich wartosci. Podkrecaj powoli i sprawdzaj roznymi testami czy jest stabilny. Jezeli zaczyna byc niestabilny, podwyz troszeczke napiecia i zacznij od poczatku.

 

Dlaczego nie osiagasz wynikow, ktore chcesz? Hm, moze byc mnostwo przyczyn: miernej jakosci cpu, wadliwy ram, "skoczace" napiecia na plycie, itd.

 

Pamietaj, podkrecanie jest samo w sobie "sztuka".

 

Nie poddawaj sie i powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jakis limit mam powiedzmy ze na zasiłke mam około 200zł a na collera 150złJak to jest z tymi wymiarami?Pentagram Freezone QVC-120 Cu ma średnice zewnetrzna 120mm???to jest wymiar całości czy tylko wiatraka??czym sie rózni CU od CU+??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyblizony wymiar calosci jednak polecam dalej 80 qc cual mniej miejsca zajmuje osiagi porownywalne ... ps chiefa z 1 fanem 12cm power 410W w miare cichy reszta to huragany chociaz podobno sa jakies wyjatki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak ja sie przesiade z takiego kombajna jak "TITAN" to ciszą dla mnie bedzie nawet odkurzacz:-)A z collerem to pomyślalem teraz o Pentagram Freezone QVC-100 Cu Plus za 115zł pod zasilke wejdzie mi spokojnie!Bo chyba Chieftec ma takie samy wymiary? mam 120mm miejsca do zasilacza a on ma 114 srednicy wiec nie powinno byc problemu:-)Bede kupowal wiecej rzeczy bo jeszcze HD, DVD/RW i karte TV wiec 50 zł wiecej mnie nie zbawi!Wielkie dzieki za dobre rady!I pomoc mysle ze juz jestem zdecydowany!Chciałem jeszcz tylko spytac czy do tego collera musze jeszcze cos kupic zeby go założyć?czy tam juz wszytsko w box-e jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paste jakas dobra as5 ac na allegro znajdziesz

1 daje temp -4-5*

2 -2-3 stosunku do orginalnego badziewia ...

btw mam malo prosbe do Ciebie mam nadzieje ze sie bedziesz gniewal ale o ile to mozliwe to prosze skruc sobie swoja sygnature bo jest troche za dluga i nie proporcjonalnie duza ... jesli mozesz dzieki

Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz może byc? B) Ta pasta co daja do collera nie wystarczy?Ja tez mam do Ciebie mała prożbe wytłumacz mi o co Ci z tym chodzi bo nie kumam:/:

"1 daje temp -4-5*

2 -2-3 stosunku do orginalnego badziewia ... "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc ;)

ta pasta ktora daja org jak by to powiedziec to takie male gofno baaardzo wodniste

as5 daje ok 4-5* stopnij mniej (cena ok 20zl +przesylka ) w stosunku do tego czegos bialego z boxa pentagram ...

ac 2-3* podobnie jak wyzej rozumujac

mam nadzieje ze sie jasno wyrazilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie ciesze:-)Aha no to nie bede gufnem procka smarował:-)Wole kupic tego Arctic Silver 5 jeśli dobrze zrozumiałem, przynajmnijej nie bedzie potem śmierdziało;-)

Wiec juz decyzjia podjęta zostaje mi tylko zastanowić sie czy kupić Seagate 120GB UDMA100 7200 Obr. 8MB czy może Maxtor 120GB 8MB 6Y120P0 DMPlus9:lol: i jeszcze DVD/RW Toshiba SD-R5372 DVD R/RW +/- OEM albo LiteOn DVD R/RW +/- SOHW1653S OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko juz mam zakupione (Jak juz widac w opisie) i jestem w 100% zadowolony!!Dzięki wszystkim za dobre rady!Polecam ten sprzęt!Kompa teraz prawie wogule nie słysze!Został tylko ten mały wirujący szajs na płycie do wymiany ale jeszcze niewiem co włozyć:-)Płytki DVD wypalam bez problemu!Pentagram chodzi cicho i tak jak na pożądny coller przystało!Pozdrawiam!Aha CPU chodzi tearaz stabilnie na 9x222 przy pamięciach na CL 2 więc jest super :D

Edytowane przez Lozin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...