Skocz do zawartości
chalwa

512 @ 400 Czy 768 @ 333

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety mam płytę główną asrocka i jeśli chcę zamontować 2 pamięci to obydwie działają z maksymalną prędkością 333, lecz jeśli jest tylko jedna to może chodzić na 400. Miałem do tej pory 256 ale właśnie dokupiłem 512 i zastanawiam się czy lepiej będzie żeby 512 chodziła sama, czy też większa wydajność bęzie gdy razem będą pracować. Dodam jeszcze że ta 256 jest z jakiejś firmy krzak (chodzi na 2,5-3-3-8), a ta nowa to kingston (KVR400X64C3A) i ona ma CL3 (3-3-3-8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą stanowczością, 768@333 jest dużo lepszym pomysłem. Nawet nie zastanawiałbym się. Dla 512@400 zysk w prędkości byłby rzędu 1% do momentu, gdy gra zacznie doczytywać z HDD (dramatyczny spadek płynności obrazu, tzw. "czkawka").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Podłączyłem w końcu obie kości i bios wykrył i obie jako 400... System się załadował i wszystko piękinie działa, sprawdziłem za pomocą CPU-Z i on potwierdził że chodzą na 400. Więc zastanawia mnie tekst w instrukcji:

 

Memory: 2 DDR DIMM Slots: DDR1 and DDR2

PC3200 (DDR400) for 1 DDR DIMM slot, Max. 1GB

PC2100 (DDR266) / PC2700(DDR333) for 2 DDR DIMM slots, Max. 2GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...