Skocz do zawartości
łuk-a-sz

Lcd Do Obudowy

Rekomendowane odpowiedzi

LCD czy LED?.. bo wydaje mi sie ze w AT były raczej wyswietlacze 7 segmentowe LED...

pozatym jak sie nie da? wzsystko sie da.. tylko sam wyswietlacz nie umie nic pokazywac.. trzeba zrobić odpowiedni układ np termometr, który by napędzał ten wyswietlacz... podobnie jak z samego monitora 'nie da' sie zrobić TV :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie da ... :D . Ja obecnie robie wyświetlacz do kompa (co prawda na lpt ) który bedzie pokazywałilosc obrotów wiatraka od proca piosenki odtwarzne w winampie i temperature Cpu i wiele wiele więcej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie da ...  :D . Ja obecnie robie wyświetlacz do kompa (co prawda na lpt ) który bedzie pokazywałilosc obrotów wiatraka od proca piosenki odtwarzne w winampie i temperature Cpu i wiele wiele więcej...

1313638[/snapback]

 

No widzę że niezły bajer :) A ile zapłaciłeś za wyświetlacz i za jego kontroler ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da sie da ...  :D . Ja obecnie robie wyświetlacz do kompa (co prawda na lpt ) który bedzie pokazywałilosc obrotów wiatraka od proca piosenki odtwarzne w winampie i temperature Cpu i wiele wiele więcej...

1313638[/snapback]

ja sobie nie wyobrazam zrobienia ukladu ktory bedzie sterowal wyswietlaczem z budy at. przeciez on swieci tylko dzieki zwieraniu odpowiednich pinow :blink:

 

ale jak ktos ma tyle samozaparcia i odpowiednia wiedze zycze powodzenia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzę że niezły bajer :) A ile zapłaciłeś za wyświetlacz i za jego kontroler ??

1313878[/snapback]

zapewne chodzi o wyswietlacz na HD44780

kiedys byl dosc duzy przyklejony temat o tym

jednak przy zmianie forum na IPB zginal

a przykladowe wyswietlacze sa np tu http://www.allegro.pl/search.php?string=HD...0&description=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapewne chodzi o wyswietlacz na HD44780

kiedys byl dosc duzy przyklejony temat o tym

jednak przy zmianie forum na IPB zginal

a przykladowe wyswietlacze sa np tu 1314285[/snapback]

- no chodzi mi o ten wsywietlacz, jak z koncze to zaprezentuje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Randomize: No toś zaszalał prawdziwie :lol:

Chłopak wyjeżdża z wyświetlaczem diodowym, którym steruje się przez

podłączenie zasilania i zwarcie odpowiednich pinów na płytce wyświetlacza i który żadnego kontrolera nie ma, a ty mu odpisujesz że się da i jako przykład podajesz wyświetlacz z kontrolerem który wystarczy zamocować i podłączyć.

 

No ale fakt- da się- jak sobie zrobisz kontroler, który będzie zwierał odpowiednie piny, to zapewne zadziała. Pytanie tylko po co maronowć czas i budować kontroler żeby zaświecić 3 (albo 2) cyferki...

Chyba tylko dla frajdy, że się coś samemu zrobiło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko dla frajdy, że się coś samemu zrobiło...

1315827[/snapback]

W 90% dlatego :) Dlaczego kupiłem obudowę AT :) Dla frajdy że coś sam sobie zrobię :) Już prawie skończona :) Dziś gwintowałem mocowanie pod płytę i kolejna warstwa farby :)

Okienka z boku pocięte :) Wstawić plexę i wiatraczek i wio :) a z tym wyświetlaczykiem to bym coś pokombinował ale że nie znam się zabardzo na elektronice to pytam się Was.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Randomize: No toś zaszalał prawdziwie :lol:

Chłopak wyjeżdża z wyświetlaczem diodowym, którym steruje się przez

podłączenie zasilania i zwarcie odpowiednich pinów na płytce wyświetlacza i który żadnego kontrolera nie ma, a ty mu odpisujesz że się da i jako przykład podajesz wyświetlacz z kontrolerem który wystarczy zamocować i podłączyć.

 

No ale fakt- da się- jak sobie zrobisz kontroler, który będzie zwierał odpowiednie piny, to zapewne zadziała. Pytanie tylko po co maronowć czas i budować kontroler żeby zaświecić 3 (albo 2) cyferki...

Chyba tylko dla frajdy, że się coś samemu zrobiło...

1315827[/snapback]

- Podałem pomysl zeby zastosować wyswietlacz LCD bo jest tani, prosty w uzyciu i funkcjonalniejszny niż LED który ma możliwosc wyswietlania 3 znaków (w przypadku kolegi). Edytowane przez randomize

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu... ;)

 

Witam

Mam obudowę AT w której jest mały wyświetlacz LCD co pokazywał Mhz.

 

Można go podłączyć żeby teraz coś wyświetlał np. temp proca ??

1312154[/snapback]

U mnie taki wyswietlacz (2 cyfry) pracuje jako zegar/ wskaznik temperatur, we wspolpracy z wlasnorecznie napisanym programem opartym o darmowe biblioteki Motherboard Monitor :D

Sterowany jest z portu LPT (2 cyfry w kodzie BCD) przez 2 x UCY7447 :D

I gdzie tu skomplikowane sterowniki? Koszt wykonania: wtyczka LPT (uzylem gniazda COM 25 pin -> 0zl :) ), 2 x UCY7447 po niecale 8zl, no oczywiscie wyswietlacz, kabelki itp :D To chyba taniej niz LCD? I na pewno oryginalniej, bo nie sztuka kupic na allegro gotowca jakiego ma kazdy :P, a taki wskaznik na LEDach ma niewiele osob :D

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracajac do tematu... ;)

U mnie taki wyswietlacz (2 cyfry) pracuje jako zegar/ wskaznik temperatur, we wspolpracy z wlasnorecznie napisanym programem opartym o darmowe biblioteki 1316413[/snapback]

 

Mógłbyś mi bardziej wytłumaczyć jak ty to zrobiłeś :unsure: :unsure: . I co mam kupić do tego. Może jakaś fotka :) Jak u Ciebie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i sorki za brak reakcji - nawal pracy i kiepsko dzialajacy net :?

Zajrzyj do mojego innego topica, w ktorego ostatnim poscie omowilem ten wyswietlacz bardziej szczegolowo (z linkami do stron z ktorych korzystalem).

Tak, jest to wyswietlacz od starego kompa, ale SAM wyswietlacz, plytka poszla do smieci a zworki - na zapas do dyskow :D ; scalaki wylutowalem, moze sie do czegos kiedys przydadza :D

W sumie mozna wykorzystac dowolny siedmiosegmentowy wskaznik LED. Jesli ma 2 cyfry to spoko, bo tyle mozesz na raz spod LPT obsluzyc bez budowy jakichs kontrolerow; dla np. 4 (i wielokrotnosci 2) cyfr juz by sie trzeba bylo troche pobawic... Mam w glowie zarys takiego ukladu, ale nie wiem czy go zrealizuje... Wolalbym juz LCD :D

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...