Skocz do zawartości
mattpl

P4 3ghz Ht

Rekomendowane odpowiedzi

Więc zakupiłem ten procesor pentium 4 3 ghz prescot , włożyłem , nałozyłem pastę , nałożyłem na niego pentagrama , no i sie ciesze ale ?? włączam program everest do mierzenia temperatury temperatura jest nawet ok , ale po chwili działania tego programu powiększył mi się ekran i rozmazał , komp chodził normalnie nic sie nie dało innego zrobic jak restart włączyłem program ponownie to samo , zostawiłem kompa właczonego i po 2 dniach właczam rano monitor i znowu rozmazany ekran.Wczoraj włączyłem sobie gre no i po 30 minutach powiekszył i rozmazał mi sie obraz ehhh ludzie ratujcie bo ja juz dostaje kur**cy z tym komputerem , cały sprzęt (Pentium 4 3 ghz ht , płyta asus p4c800-e , karta gf 6800 gt asus 256 mb , 1 gb ram dual kingston) dodam ze przed zmiana procesora nie miałem takiego czegoś !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek jest nowy ze sklepu , zasilacz pierw myslałem też ze to jego wina miałem tracera 400w wczoraj zmienilem na chiefteca 420 w i to samo kicha , gram juz od 1 h i mam 49 stopni wszystko w grze na highest to więc co to ? też dziwi mnie jedno ze np jak gram w unreala 2004 to zakonczenia tekstur są nie równe ale tylko zakonczenia takie małe ząbki są

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam P4 3.0 HT ale Nortwood, też mam grafe Asusa 6800GT, tylko tego kastrata z gorszymi pamiątkami.

Też mam ten sam problem.

Gram gram i nagle jakby ekran powiękrzył się z 8 razy i to co widzę to bodajże prawy górny róg.

Początkowo miałem to codziennie po pare razy nawet w windowsie, potem coraz mniej coraz mniej i już wogule tego niemam.

Nic w kompie niewymieniałem więc dziwne :(:(.

Początkowo wkurzałem się bo wydałem na grafe 1300zł a tu taki feler, chciałem ją wymienić. Jak przeszlo to to zrezygnowałem z wymiany.

Już gdzieś od miesiąca niemiałem takiego przypadku a popylam w gierki ostro.

Moim zdaniem to ta grafa jest bardzo podatna na skoki napięcia i z tąd ten bląd. A w tym czasie jak miałem te błędy to nawet czasem u mnie w chacie żarowki mrygały :/ (Warszawa) działo się to tuż po tym zdarzeniu jak pół wawy zostało bez prądu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spawacz mam to samo na mojej ulicy sa spadki napiecia ale dziwne ze te zmazy sie robia najczesciej jak właczam jeden program everest ! i biore na czujnik mam to samo co ty 8 razy sie powieksza i widze tylko gorny pasek np menedzeru urzadzeń dziwne tylko ze zaczeło sie to dziac po zmianie procka ! ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne ze moja kolezanka ma takiego kompa jak ja i ona nie ma takiego czegoś  <_< a na tym starym tracerze tez to miałem lukas

1313088[/snapback]

Tracer hmm powinni tego zabronic :D

Jest to bardzo slaby zasilacz. Gdzie mieszka kolezanka? Czy w tym samym bloku? Jesli nie to moze miec wyzszej jakosci dostarczane napiecie do domu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmowy - pewny zasilacz piękna sprawa - ale zapewne wielu z nas uzywa zwykłych - prawie "no name" zasilaczy mając mocne procesory i nic złego sie nie dzieje.Nie mówie tutaj o o/c ale do zwykłej pracy zwykły zasilacz naprawde się nadaje - sam mam jakiś tam Mercury 400W prescota jak w temacie i nie ma zadnych kłopotów z zasilaniem - napiecia są stabilne a moc wystarczająca - dlatego tez sądze ze nie zawsze zasilacz to lek na całe zlo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie to już niewystępuje praktycznie. Dziś dla testu wrzuciłem procka na 3.6Ghz i też tego niebyło do momentu podkręcenia też grafy :D:D wrzuciłem ją na 400/800 i widać już tego zasiłka niewyrobiła.

 

Prescot ciągnie o ile się oriętuję to jakieś z 20W więcej od mojego procka przez ten 1MB cache.

Jeszcze jak masz te 1000Mhz pamiątki i 256MB co tez niejest bez znaczenia to efekt murowany :D:D

Chiftec do najleprzych firm nienalerzy. Jeszcze biorąc pod uwagę jego niską cenę to niepolegał bym na nim :D:D.

Osobiście od dawna przymierzam się do tagana 420W, ale jak u ciebie taka moc niewystarcza to chyba się wstrzymam i kupię jednak coś mocniejszego. Hmm 450 :D

 

PS. u mnie też jak to się rozmyje to są takie ząbki na brzegach tekstur :D:D. Najfajniej ten efekt wygląda jak się popyla w grę akcji :D:D wygląda to jakby sie teren roztapiał :D:D aż w końcu wszystko zamiera. Niezłe dziś polewki z tego miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja tam z tego polewy nie mam , jak to sie stanie to nic innego mi nie przychodzi na mysl jak to wszystko wypieprzyc ! , ząbki na zakonczeniach tekstór to ja mam normalnie nie z rozmazami jak walnie mi sie te powiekszenie ekranu i rozmaz to trudno cos zobaczyc wogóle , aha spawacz jakich sterow urzywasz do tego asusa bo ja wzialem se 66.97 ale smark doktor mi sie pluje i nie zwieksza predkosci wiatraka , aha no i ile ci pokazuje VCC ? bo mi sie wacha 3.35-3.37

Edytowane przez mattpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam 66.97 a co do prędkośći wiatraka w smart doctor to ustawiam mu ręcznie od jakiej temperatury jak ma kręcić :D:D

Vcc u mnie to 3.29V

Vcore 1.34V

Te wyniki nawet nie drgną podczas pracy w windzie.

Jednak gra to co innego, ale podczas gry niema jak sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vcore mam 1,46 stałe to nie wiem spawacz co mam robic z tym bo sie dziwie ze zaczelo sie wszystko kaszanic po zmianie na tego procka przed zmiana procesora tez mialem spadki napiecia i nic takiego nie mialem cos tu smierdzi moze jakies inne przypuszczenia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie nie wydaje zeby byl to zasilacz w tedy albo komp by mi sie restartował albo zawieszal !! w czasie gdy mam taki zmaz nic sie nie zwiesza komp pracuje normalnie tylko ze wszystko jest powiekszone nie wiem ile 10x i rozmazane i tylko restart pomaga help !! powiedzcie chociaz czy to wina tego procka bo wczesniej na moim p4 2 ghz takiego czegos nie mialem :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jestem pewny a co przez to mogło by być takie coś ? juz mnie to denerwuje gram sobie a tu nagle zmaz , robie w grze printskrina patrze po restarcie i na obrazku normalna gra ehhhh ratujcie :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie napewno niejest to wina procka.

A czasem jest ucieczka :D z tego stanu np. w nfs u trzeba wcisnąc Esc następnie 3 razy nacisnąc strzałke w duł i enter :D:D:D wtedy wchodzi w menu i już wszystko jest dobrze.

Przyczyną są poprostu krutkie przepięcia, które niewystarczą do zachwiania pracy procka, a widać grafika jest bardziej czuła.

W moim przypadku podkręcenie procka zdecydowanie nasila ten efekt tzn. jego częstotliwość, a wtedy procek więcej pradu żłopie.

Słyszałem że do G6800GT potrzebny jest zasilacz minimum 360W, ja mam 350 :/ a w twoim przypadku to 420W to trochę nadmiaru niby jest :P:P. Choć procek pobiera zdecydowanie więcej pradu i twoja grafa zresztą też. Mógłbyś wziąć np. zasilacz leprzej klasy. Najlepiej porzyczyć od kogoś i potestować, jak będzie dobrze to kupic taki sam :D:D

Edytowane przez Spawacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

1.spróbuj obniżyc napięcie Prescotta do ~1.3V

2.Jaki ten Chieftec (z którego roku i miesiąca)

3.sprawdź stabilność napięcia np choć to średnie rozwiązanie CPU-z najlepiej miernikiem

4.Jakie masz napięcia w stresie i idlu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...