Skocz do zawartości
kosmoludek

Padnięty Bios

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos wie jak wgrać BIOS do płyty o symbolu PT-6IZT z tego co pamietam oparta na chipsecie Intel 440 ZX. Płyta działała poprawnie do czasu jak miałem wirusa który skasowal BIOS i wszysko co miałem na dysku (tak powiedzieli w serwisie :) ) Od tamtego czasu już kilka razy BIOS "znikał" samoczynnie. Teraz znowu płytka ma takie same objawy a nie chce mi sie biegać po serwisach i moze jak sie uda nauczyć sie samemu naprawiać taką usterke :) Jezeli ktos wie jak mozna to naprawić prosze o pomoc. Poniżej link do foto płyty http://www.chip.pl/images/0076/str%2062%20...-6izt%20org.jpg Pozdraiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy "znikał" ? Plyta sie uruchamia ale nie do konca i nie wyswietla nic na monitorze? Czy moze wyswietla jakis komunikat? czy probuje cos czytac ze stacji dyskietek podczas startu?

Zresetuj CMOS zworka na plycie lub wyciagnij na troche baterie przy odlaczonym zasilaniu i zobacz czy to cos pomoze.

Twoja plyta to Azza PT-6IZT jednym slowem smiec ;-)

Do serwisu Ci sie nie oplaca isc bo wezma wiecej niz jest warta ta plyta, a jest warta ze 15-20zł max albo i mniej, wiec jak nie uda Ci sie jej uruchomic to kup nowa i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"zanikał" chodizło mi o to ze wczesniej juz miałem takie sytuacje, ale oddawałem plyte do serwisu i tam mi robili. A całosc sie objawia tak: na monitorze nie ma nic czarny ekran a monitor przechodzi w stan czuwania, głośniczek systemowy nic nie dajze zadnych dzwieków, dyskietka nie daje znaku życia dioda sie nie zapala. Na płycie jest napięcie bo wiatraczek od proca sie kreci, świeci sie też kontrolka od dysku (cały czas). To chyba tyle z objawów. Wiem ze płyty sie nie opłaca naprawiać, ale jestem ciekaw czy mozna ja jakimiś sposobami "domowymi" powrócić do życia :)

Reset CMOS nie daje skutku, wyjęcie baterii i odłączenie zasilania także nie pomaga. :)

Edytowane przez kosmoludek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...