Skocz do zawartości
Mociak

Którą Technologię Uważasz Za Bardziej Rewolucyjną?

Ktora z technologi wedlug Ciebiejest bardziej rewolucyjna? Przeczytaj dokladnie pierwszy post, tam sa szczegoly.  

79 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktora z technologi wedlug Ciebiejest bardziej rewolucyjna? Przeczytaj dokladnie pierwszy post, tam sa szczegoly.

    • Hyper-Threading (HT)
      20
    • 64 Bit
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Głosowałem na 64bit ,ale HT też daje kopa ,tyle że w 64bitach jest chyab znacznie większy potencjał

problem w tym że nie ma programów/gier potrafiących sesnsownie wykożystać owe instrukcje

Panowie od Sterowników NVidi i ATI jak zwykle przyspali :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A własnie tak sobie pomyślałem...

 

Procesor bez HT całą (prawie) moc obliczeniową ładuje w jedną aplikacje, a z HT potrafi tę moc rozdzielać.... (to taka wersja dla blondynki)

 

A mówicie, że wielordzeniowe to będzie przełom... A WYOBRAZICIE SOBIE WIELORDZENIOWY PROCESOR BEZ WIELOWATKOWASCI????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest troche bardziej skaplikowane, ( systemy jedno i wielozadaniawe, aplikacje wykozystujace wielozadaniowosc itp) zreszta cpu potrafi w tej samej chwili zajmowac sie tylko 1 rzecza, a HT polega na tym ze szybciej, sprawniej nastepuje "przelanczanie" sie pomiedzy kolejnymi procesami, tak mi sie przynajmniej wydaje.

 

A WYOBRAZICIE SOBIE WIELORDZENIOWY PROCESOR BEZ WIELOWATKOWASCI

no i?? nie rozumiem co chcesz osiagnac, pytasz sie czemu nie zrobia wielowatkowosci w procesorach 2 rdzeniowych czy co??

wielordzeniowy procesor na skrocie mozna porownac do 2 athlonow mp, albo do 2 xeonow albo do 2 opteronow ( w takim telegraficznym skrocie ) , to sie rozni tylko tym ze w 1 opcji 2 rdzenie sa na osobnej plytce drukowanej a w 2 na jdnej 9 tak w telegraficznym skrocie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co tak woógle wiesz o HT??

 

 

 

Niedługo wszystkie procki będą 64 bitowe, a co wtedy?? To będzie standart, tak jak teraz 32 bity, a HT mozę się rozwijać i rozwijać...

 

 

1314369[/snapback]

Ja tam sie zgadzam z przedmowca

Aczkolwiek to nie ma sensu.....Za rok bedzie tak ze i INTEL I AMD beda miec i po 64 BITY i po HT

 

Zacznijmy rozmawiac o dwurdzeniowcach bo to sensowniejsze jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie odpowiem.. bo raczej nie mam zdania. Technologia a funkcja procka to dwie inne rzeczy IMO. Wiec nie wiem co lepsze:):)

pewnie jakby połączyc obie?

Mi mój sprzet starczy (mam nadzieje ze nic nie polegnie) jeszcze na spory czas. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT to tani chwyt marketingowy - wielowątkowosc jest znana od prehistorii, pod strzechy trafila wraz z tanim rozwiazaniem SMP na BXie, samo w sobie nie wnosi nic w porownaniu z systemami dwuprocesorowymi - starczyłoby żeby intel wypuscił ponownie tani chipset obsługujacy SMP z P4 i HT byłoby niepotrzebne

 

64 bity pokażą swoją moc dopiero jak będą aplikacje - pamietam czasy przejscia z 16 na 32 bity i w zasadzie jedyna zauwazalną zmianą było podejscie M$ do wywłaszczania co nie miało specjalnie nic wspólnego z szerokością magistrali

 

dla mnie znacznie szybszy postęp jest w kartach graficznych...

Edytowane przez fit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT to pikus w porownaniu do 64bit...

przyklad : platformy serwerowe

od lat xeony i rozne inne procki dzialaja w duzych korporacjach etc natomiast ani slowa nie mowi sie tam o jakimkolwiek HT, a gdyby mialo choc troszke zwiekszyc wydajnosc tamtych maszynek napewno zostala by ta technologia uzyta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki 64bitowym instrukcjom soft skompiluje ci sie 2razy szybciej niz z HT  <_<

1315494[/snapback]

Nie sadze, mam dostep do jakiegos serwera, ktory dziala na Sparcu 64 bitowym. Jedyne co daje tam 64 bity to problemy podczas kompilacji, wzrostu predkosci nie zauwazylem. Druga sprawa to ta, ze na prockach z HT moge sobie podczas kompilacji robic cokolwiek innego, nawet ogladac filmy czy w miare spokojnie grac. Na dzisiejsze czasu uwazam, ze dla mnie jest to bardziej przydatna technologia, ale oczywiscie wszystko sie zmieni kiedy oprogramowanie 64 bitowe bedzie dostepne w wiekszych ilosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ;] HT vs. 64bit.,,,

to że intel pakuje się w architekturę której nigdy nie powinien rozwijać to inna sprawa, to że ratuje ją takimi rozwiązaniami to kolejna inna sprawa, toże wpieprza na dzień dobry 100W to sprawa jeszcze inna,, to że AMD ma duużo lepszą architekturę co widać po wydajności z MHz i że jak to ktoś kiedyś ładnie powiedział nie jest wielkim problemem stworzyć procka 100GHz z bardzo długim potokiem to jeszcze inna sprawa,,, a jesscze inną sprawą jest że na dzień dzisiajszy ht jest dobrym pomysłem i w domu namacalnym w przeciwieństwie do 64bitów. 64bity w amd możemy traktować jednak jako bonus, procek z tą wydajnością i potencjałem ale 32bitowy byłby rówież atrakcyjny, atrakcyjniejszy imo od intala

 

Jeśli chodzi o technologie na dzisiaj imo HT lepiej mieć jak nie mieć a 64bity (pod windows) można sobie wsadzić,

 

Jeśli chodzi o przyszłość to wsadzić sobie można HT a 64bity lepiej mieć i będą wykorzystane

 

Jeśli chodzi nie o zaimplementowane technologię a o procesory - pentiawe ze względu na wady bym omijał, A64 nie ma tych wad (pobór prądu, chłodzenie), ma i wiele zalet, jest moim zdaniem dużo lepszym i nowocześniejszym prockiem.

 

Przyznaję się do nieskrywanej antypatii do intela. Podpadł kilka razy, kilka razy mu się nie udało na szczęście (bo byśmy teraz np. na rambusach siedzieli). Przytoczę tylko wprowadzenie BTX'a. Atx nie był przesarzały, w atxie mozna budowac najwydajnijesze komputery ALE - P4 nie było zgodne z atx więc malując bajkę trzeba było przewrócić świat do góry nogami i zapewnić ciąg powietrza ;)

Podpowiem jeszcze ze np. P4 3,8 ma w spec wymaganie utrzymania temp w obudowie chyba na poziomie do 28*C... Idąc dalej mocne P4 nie jest zgodne z warunkami panującymi na płowie kuli ziemskiej. TO SĄ JAJA! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...