Skocz do zawartości
MATZ

Plextor "niby" 40X :D

Rekomendowane odpowiedzi

Ten nagrywarki (wszystkie nowsze) maja specjalne oprogramowanie ze jezeli nie najlepszej jakosci jest plyta to zwalniaja prace. Napisz lepiej w jakim czasie ci nagrywa a nie bedziesz sie sugerowac jakims glupim odczytem.

Nagrywa ok 4-5 minut.

To stanowczo za duzo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche dlugo Ci nagrywa. Zobacz w innym programie czy Ci tak samo nagrywa i zobacz czy w clone masz ustawiana dobra predkosc. Jezeli wszystko jest ok to musisz szukac przyczyny gdzies indziej. Jezeli nagrywasz z 40x szybkoscia to nagrywarka potrzebuje az 6MB/s wiec cos moze nie wydalac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche dlugo Ci nagrywa. Zobacz w innym programie czy Ci tak samo nagrywa i zobacz czy w clone masz ustawiana dobra predkosc. Jezeli wszystko jest ok to musisz szukac przyczyny gdzies indziej. Jezeli nagrywasz z 40x szybkoscia to nagrywarka potrzebuje az 6MB/s wiec cos moze nie wydalac.

Niech kupi pozadne plytki, to one wala zapis

ostatnio palilem na Dysan Black , 14, 23 min 8O (nagrywane x24)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No troche dlugo Ci nagrywa. Zobacz w innym programie czy Ci tak samo nagrywa i zobacz czy w clone masz ustawiana dobra predkosc. Jezeli wszystko jest ok to musisz szukac przyczyny gdzies indziej. Jezeli nagrywasz z 40x szybkoscia to nagrywarka potrzebuje az 6MB/s wiec cos moze nie wydalac.

Niech kupi pozadne plytki, to one wala zapis

ostatnio palilem na Dysan Black , 14, 23 min 8O (nagrywane x24)

Ostatnio Dysan black palilem na poprzedniej nagrywarce 20x Ricoh (zresztą zajebistej) i mialem tak jak inne płytki koło 5 minut :) zaraz wypale bo mam jeszcze w zapasach 2 sztuki na Liteonie i zobacze jak poszło.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprawdzalem na Basfie pudelkowym i jest tak samo!

 

W tabelce przy uruchamianiu kompa w tabelce pokazuje ze ma tryb przesylania pio4 to nie za malo? Jak to zmienic?

 

 

P.s. Nagrywara ma w zworkach ustawienie DMA czy to jest to samo co w Windzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz plyte verbatima to jest pozadna firma poza tym ja mam plextorke 12x10A i zadnego problema od 2 lat z nia nei mam kiedys jednej plyty nei czytala ale po zmianei firmware'u spoko

a probowales nagrywac PlexTools'em ?? powinien byc dolaczony do nagrywary jak nie to sobie z netu sciagnij ten program Ci wszystko powie ale tylko o plexie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdz plyte verbatima to jest pozadna firma poza tym ja mam plextorke 12x10A i zadnego problema od 2 lat z nia nei mam kiedys jednej plyty nei czytala ale po zmianei firmware'u spoko

a probowales nagrywac PlexTools'em ?? powinien byc dolaczony do nagrywary jak nie to sobie z netu sciagnij ten program Ci wszystko powie ale tylko o plexie

 

I tu pojawia sie problem!

Jak kopiuje plytke plextoolsem to bufor skacze od 0 do 100 %!

I pokazuje do konca 7 minut!

Jutro kupie verbatima i zobaczymy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh zrob tak:

jeśli masz Xp zainstaluj

1. Via 4in1 pack

2. Aspi Driver (www.cdrinfo.pl)

3. Nagrywarka poinna byc na master (cd-rom na slave), na drugim kablu ide dysk na master.

Dużo zależy od płytek Verbatim i TDK to najlepsze płytki.

Acha zobacz np na nero z jaką prędkością Ci nagrywa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh zrob tak:

jeśli masz Xp zainstaluj 

1. Via 4in1 pack

2. Aspi Driver (www.cdrinfo.pl)

3. Nagrywarka poinna byc na master (cd-rom na slave), na drugim kablu ide dysk na master.

Dużo zależy od płytek Verbatim i TDK to najlepsze płytki.

Acha zobacz np na nero z jaką prędkością  Ci nagrywa..

No co ty?

 

Cdromu i Nagrywarki na jednej tasmie sie nie podpina,chyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm sprawdzalem na Basfie pudelkowym i jest tak samo!

 

W tabelce przy uruchamianiu kompa w tabelce pokazuje ze ma tryb przesylania pio4 to nie za malo? Jak to zmienic?

 

 

P.s. Nagrywara ma w zworkach ustawienie DMA czy to jest to samo co w Windzie?

Jeśli nagrywarka ma zworkę do włączania/wyłączania DMA to koniecznie ustaw włączone! Później sprawdź w Windzie czy kanał kontrolera IDE do którego masz wpiętą nagrywarkę ma uaktywniony tryb DMA, jeśli nie to też ustaw ten tryb tryb transferu - nie dość że szybszy, to jeszcze mniej obciążający proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...