Skocz do zawartości
mmateusz

Jak Odzyskac Dane Z Padnietego Dysku?

Rekomendowane odpowiedzi

moj maxtor 80mb padl.

nie jest wykrywany przez bios i jedyne co robi to taki odglos "bziut". :/

jak mozna odzyskac dane z tego. (jednak to prawda, ze ludziedziela sie na tych co robia bakupy i tych co beda...).

jezeli to elektronika - to czy musi byc taka sama, czy moze byc np. z 60mb?

dysk padal stopniowa, najpierw go system gubil, a pozniej juz nawet go bios nie widzial.

ew. jakies inne metody odzxyskani danych (ontrack odpada :) - nie byly to az tak krytyczne dane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się zdaje, że oczekujesz cudu. Co do utraty danych mozna je w mniejszym lub większym stopniu odzyskać przeróżnymi programami, jednak dysk musi działać. Z tego co piszesz można wnioskować że twój dysk poprostu umarł i według moje nikłej wiedzy raczej nic juz nie poradzisz.

Przynajmniej teraz (niestety) wiesz, że wszelkie dziwne objawy pracy dysku, dziwne dźwięki jakie wydaje... są oznaką niechybnego końca jego żywota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja juz wiem ze maxtora wiecej nie kupie...

 

-padl twoj

-dzis rano znojomy obudzil mnie telefonem ze jego 40gb maxtor tez padl

-na mojej 80-tce maxtora pare miesiecy temu pojawily sie bad sectory, przeszedl udana kuracje hdd regeneratorem, ale juz mu nie ufam, przymierzam sie do kupna nowego dysku...

 

a wracajac do twojego pytania to: jesli dysk padal ci stopniowo to naprawde :mur: ze nie robiles backupow... jesli nie wykrywa go bios to chyba juz lipa. mozesz sprobowac pobawic sie w wymienianie elektroniki ale musi byc identyczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...