Skocz do zawartości
azyl

Problem Z Siecią

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem : podlaczylem karty sieciowe do 2 kompoterow, kabel zlacze crossowe, karty sa widoczne w kompie w menaderze urzadzen. Po podlaczeniu obu kart na komputerach oprocz polaczenia lokalnego pojawilo sie drogie polaczenie- z podlaczonym kablem aktywne - bez kabla niaktywne. Kiedy proboje u siebie ustawic numer ip ( jako 1 komputer ) wyskakuje mi kokunikat "Adres Ip 192.168.0.1 wprowadzony dla tej karty sieciowej jest już przypisany w tym komputerze innej karcie "Karta Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC#2'. Karta " ta sama " jest ukryta dla folderu połączenia sieciowe, ponieważ nie znajduje sie fizycznie w komputzerze lub jest niedziałającą kartą satrszego typu. jeśli ten sam adres zostanie przypisany obu kartom i obie zostaną uaktywnione, tylko jedna z nich bedzie korzystac z tego adresu. Moze to doprowadzic do niepoprawnej konfiguracji systemu.

 

Czy chcesz wprowadzic inny adres Ip dla tej karty na liście adresów IP w oknie dialogowym zaawansowane?"

Dodam ze karta sieciowa od netu ma ip ustawione "automatycznie" a w sieciowce od lanu ustawilem ip 192.168.0.1 i dla drogiewgo kopa 192.168.0.2 maska 255.255.255.0. Teaoretycznie kiedy kabel jest odloczony to nie ma polaczenia a kiedy sie polaczy obie sieciowki to jest polaczenie ale komputery wzajemnie sie nie widza w otoceniu. Oba sstemy to win xp pro.

Blagam o pomoc :sad:

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zawsze sprobowac inne ip np 192.168.1.1 lub 192.168.56.78 i na drugim ko pie jakies z tej samej puli!!!

ogolnie najprostsze rozwiazanie to kreator konfiguracji sieci jak kolega wczesniej napisal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następujący problem;

Posiadam neostrade 512 + router microcom

Problem mam z udostępnianiem plików na dwóch maszynach

Wywala mi komunikat ze nie mam uprawnien i kontakt z administratorm.

Kreatora konfiguracju sieci używał kilkadzisiąt razy.

Dodam że nie mam założonej żadnej domeny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam że nie masz ustawionego konta gościa.

o jakie konto Ci chodzi :?: możesz mi coś więcej napisać :?:

z tego co wiem to konto gościa z siecią LAN niewiele ma wspolnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...