Skocz do zawartości
SpiderMAN

[recka] Acer Travelmate Tm4002wlmi

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie to samo, jak gralem ostro w kotora to balem sie ze mi sie cos przypali, zastanawialem sie nawet nad jakims dodatkowym chlodzeniem od laptopa, cena jednak mnie odstraszyla.

 

chyba inni posiadacze tego modelu juz maja wakacje.

1517315[/snapback]

u mnie tez tak jest - ale co sie dziwisz jak karty graficzne grzeja sie do blisko 100C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze popracowac jakis czas na win98 i zainstalowac go na dysku zewnetrznym podpietym do laptopa ale z tego co sie pobieznie rozgladalem na stronie acera nie ma zadnych sterownikow pod 98, wie ktos jak sobie z tym poradzic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze popracowac jakis czas na win98 i zainstalowac go na dysku zewnetrznym podpietym do laptopa ale z tego co sie pobieznie rozgladalem na stronie acera nie ma zadnych sterownikow pod 98, wie ktos jak sobie z tym poradzic?

1526109[/snapback]

Ati zainstalujesz bez problemu... oryginalny driver, tylko zmodyfikowany narzedziem, ktore znajdziesz na www.driverheaven.net

Co do reszty, to jak pogooglasz, to tez na pewno poznajdujesz stery, a wydaje mi sie, ze system i tak sporo rzeczy powinien wykryc (PCMCIA, MODEM...)

Do reszty to nawet chyba na ftpie ACera byly drivery pod 98 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumplowi padla nagrywara(liteon sosw-852s). oddal do serwisu. powiedzieli ze wymienia jakis element ale nie wiadomo jakiej firmy. padla mysl zeby od razu po odbiorze sprawnego lapka wykrecic dvdrw i sprzedac na allegro a kupic np toshibe. przez telefon serwisant powiedzial ze wymiana napedu mozliwa jest tylko w serwisie i zonk.

jezeli jednak zdecydujesz sie na wyjecie napedu to zdaj relacje z tej czynnosci.

 

ps. u mnie tez cos sie dzieje z tym felernym modelem liteona. plytke dvdr nagrywa mi ok 30 min. a bufor skacze jak poj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps. u mnie tez cos sie dzieje z tym felernym modelem liteona. plytke dvdr nagrywa mi ok 30 min. a bufor skacze jak poj...

1711107[/snapback]

mam identyczny problem z modelem SOSW-852S, poza tym nie da sie nagrywac na niektorych nosnikach, zle radzi sobie z odczytem porysowanych plyt etc.

totalna porazka!

 

oddawac calego notebooka do serwisu czy sam naped ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadzwon do nich. mysle ze odpowiedza ci tak jak mojemu kumplowi. niestety caly komp musial jechac do nich. na szczescie przyjechal po niego kurier w ramach gwarancji d2d, jednak naprawa zajela im ok 3 tygodni (podobno musieli sprowadzic jakas czesc), to troche dluga rozłąka. ja sie jeszcze wstrzymuje. moj naped nie ma problemow z odczytywaniem, a dvd nagrywam sporadycznie, czekam na odowiedniejszy moment.

Edytowane przez kenji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to nie mam odniesienia, ale moze to Ci pomoze...

 

Dołączona grafika

 

 

 

http://realitynet.mod4.us/spider/HDD_Test_1.jpg

 

Ja nie narzekam, aczkolwiek na pewno jak bede potrzebowal wiecej miejsca na hdd, to bede pod koniec roku, albo w przyszlym zmienial dysk na wiekszy i szybszy.

Moze juz beda 120GB 7200rpm 8MB cache...

Bo juz sie pojawily Seagate'y Momentusy 120GB 5400rpm 8MB cache.

Zmienilem HDD... niedawno. Juz mnie ten 4200rpm dysk zaczal wkurzac... teraz sluzy jako przenosny...

 

Teraz na pokladzie mam dysk: Toshiba MK8032GAX 80GB 5400rpm 8MB Cache

 

Dołączona grafika

 

 

http://eris.rpg.pl/spider/HDD_Test_2.jpg

 

Różnica pomiędzy tą nową Toshibką, a tą oryginalna jest duża!!!

Nie dość, że jest znacznie szybsza, to zimniejsza i cichsza.

Choć może suche liczby, aż tak dobrze nie wygladają, to 5400rpm jest odczuwalne jako znacznie szybsze!!!

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów, użytkowników TM 4002 WLMi :D

 

Widzę, że nie tylko ja mam problem z nagrywarką LiteON SOSW-852.

W moim notebooku już druga nagrywarka poległa.

Głowica skacze, skrzeczy a płyty odczytać nie potrafi.

Wprawdzie tłoczone płyty jeszcze odczytuje, ale żadnej nagranej nie da rady.

Co do wymiany na własną rękę napędu optycznego, to nie wiem zupełnie jak serwis to wymiania - ja nie potrafiłem wymontować nagrywarki :?

 

Napiszcie, jak sprawują się nagrywarki Pioneera - widzę, że montowane były zamiennie: albo LiteOn albo Pionieer.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drogich forumowiczów, użytkowników TM 4002 WLMi :D

 

Widzę, że nie tylko ja mam problem z nagrywarką LiteON SOSW-852.

W moim notebooku już druga nagrywarka poległa.

Głowica skacze, skrzeczy a płyty odczytać nie potrafi.

Wprawdzie tłoczone płyty jeszcze odczytuje, ale żadnej nagranej nie da rady.

Co do wymiany na własną rękę napędu optycznego, to nie wiem zupełnie jak serwis to wymiania - ja nie potrafiłem wymontować nagrywarki :?

 

Napiszcie, jak sprawują się nagrywarki Pioneera - widzę, że montowane były zamiennie: albo LiteOn albo Pionieer.

Pozdrawiam

Wymiana nagrywarki wymaga odkrecenia 3 srub z tylu, zdjecia maskownicy wlacznika i przyciskow, odkreceniedwoch srubek trzymajacych klawiature, odpieciu wtyczki klawiatury i odkreceniu srubki mocujacej nagrywarke...

 

 

U mnie Pioneer nawet dziala, nagrywa odczytuje... Nie strajkuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki!

Troszkę podziałam w temacie. Jeśli tylko będą tego pozytywne rezultaty i to w rozsądnej cenie, to nieomieszkam o tym Was poinformować i poinstruować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...