Skocz do zawartości
mowa

Płyta Pc Chips M726 - Podłączenie Usb.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Potrzebuję dokładnego oznaczenia pinów złączki J5 (USB + IRDA + ps/2 mouse) na płycie podanej w tytule tematu ponieważ chcę podłączyć porty USB na śledziu. Próbowałem dostawić oddzielny kontroler USB 2.0 (chip VIA vt6212L) ale płyta nie chciała mi wystartować.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez mowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Potrzebuję dokładnego oznaczenia pinów złączki J5 (USB + IRDA + ps/2 mouse) na płycie podanej w tytule tematu ponieważ chcę podłączyć porty USB na śledziu. Próbowałem dostawić oddzielny kontroler USB 2.0 (chip VIA vt6212L) ale płyta nie chciała mi wystartować.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

1326214[/snapback]

 

Wejdź na stronę www.pcchips.com.tw i w wyszukiwarce podaj swoją plytę główną, znajdziesz stery i manual z obrazkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdź na stronę www.pcchips.com.tw i w wyszukiwarce podaj swoją plytę główną, znajdziesz stery i manual z obrazkami.

1327371[/snapback]

Tyle to ja już wczoraj zrobiłem.... na stronie wprawdzie jest instrukcja do tej płyty lecz nie ma kompletnie w niej oznaczeń pinów a na chybił - trafił to wole nie ryzykować :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK już sobie poradziłem, jeśli komuś też potrzebny opis pinów to chetnie pomoge :)

1335087[/snapback]

 

witam,mozesz podeslac mi opis tych pinow???mam ten sam problem:)

prosze, wyslij na adres: smr0@poczta.onet.pl

 

Pozdrawiam

Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,mozesz podeslac mi opis tych pinow???mam ten sam problem:)

prosze, wyslij na adres: smr0@poczta.onet.pl

 

Pozdrawiam

Adam

1338952[/snapback]

 

 

 

 

Pewnie - dziś podeśle opis pinów jak wróce od swojej kobiety :]

Jeszcze jednej osobie miałem to wysłać wiec zaczekajcie kilka godzinek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc.

Po mojej długiej walce z tą płytą i kontrolerkiem usb mogę się podzielić wiedzą :]

Problem o którym pisałem występuje z tą płytą z kontrolerem USB 2.0 - NIE DZIAŁA

 

Radze poszukać w komisie albo gdzieś w sklepie (o ile jeszcze są dostępne) kontroler USB 1.1 - działa - sam taki dla kumpla zainstalowałem.

 

Jeśli chcemy zainstalować neostrade pod kontrolerkiem usb 1.1 też nie bedzie tak łatwo - przynajmniej u mnie nie było :)

więc...

1. wrzucamy CD z aplikacją neostrady do cd-romu

2. Instalujemy modem USB

3. Resetujemy komputer

4. WAZNE - przy uruchamianiu systemu komuter staje (czarny ekran) wtedy na chwilke wyjmujemy wtyczkę od modemu z portu USB i kiedy odpalenie win 98 ruszy dalej wkladamy szybko wtyczke spowrotem.

5. Konfigurujemy neostrade i jazda :]

6. Niestety takie wyciaganie wtyczki musimy powtarzac przy kazdym uruchamianiu komputera :) (kiedy modem jest podlaczony komp sie nie odpala:)

 

 

Drugim rozwiązaniem jest podłączenie USB na śledziu: opis pinow usb poniżej na mojej stronie:

www.mowa.risp.pl/usb.jpg

 

Jakieś ewentualne pytanka mowa@pro.wp.pl lub gg: 4523595

 

Pozdrawiam i powidzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...