Skocz do zawartości
^NiuNiek^

Baracuda III, no comment ! wypowiedzcie sie

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel jest posiadaczem Baracudy III 20gb (jest jeszcze na gwarancji)i mam pare pytan odnosnie tego dysku

1. Czy to normalne ze dysk ten wytwarza tak duze wibracje ze sa odczuwalne na obudowie i całym biorku??!!

dziwieki jakie wydaje sa zblizone do szumu a raczej warkotu 3 letniego wentylatora na wywalonych lozyskach

2.Czasem nie wykrywa go w biosie (tasmy wykluczam oraz kontrolery ide)plyta EPOX 8KHA+ ,dziwna sprawa 8O , non stop jakies zwisy ,czasem komp startuje i zanim winda zdarzy sie zaladowac zwis(win xp prof)

 

Niemialem stycznosci wczesniej z Baracuda III wiec niewiem co o tym sadzic ,dzwieki jakie wydaje zagluszaja titana , jak dla mnie to ten dysk przesadnie glosno chodzi i do tego te drgania .

wypowiedzcie sie

--pozdrawiam--

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej - ja jestem szczesliwym posiadaczem Seagate Barracuda 2 30 GB - no coz dysk sie grzeje dosc mocno, glosny dosyc, wibracje wyczuwalne :) no ale kiedy go kupywalem (2 lata temu) to mial najlepszy performance :) co ciekawe niedawno zrobilo sie przez przypadek zwarcie w nim (albo cos zle podpialem albo mialem mokry plecak jak przenosilem dychol) spalil sie jeden kondensator a dysk dalej chodzi :) Teraz przesiadlem sie na Seagate Barracuda 4 80 GB i moge powiedziec tyle ze wydajnosc swietna i jest to jeden najcichszy dychol:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel też ma BIII tylko że 40gb i nie zauważyłem u niego takiego zachowania dysku, owszem jest dość głośny i ciepły ale wibracji żadnych nie ma i działa ok więc Twój kumpel ma chyba zwalony ten HDD i jak jest gwara to niech go wymieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem posiadaczem Baracudy III 20GB - chodził w miare cicho - może dlatego wpada w takie wibracje że jes źle przykręcony - spróbuj dać jakieś podkładki (z gumy, gąbki, albo są takie podkładki do elektroniki (nie wiem z czego są zrobione ale są świetne))

 

Albo inna opcja - wal "na głupa" do serwisu - najwyżej powiedzą, że dysk jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś czuje, że Ci pada ta Barracuda. Kolega ma ten sam model (III - 20GB) i dysk ma już bady, przestaje pracować czasem = friz kompa = wtedy trzeba dyskiem poruszyć i komp odżywa 8O Dysk powoduje ogromne wibracje, a szczególnie widoczne przy wyłączaniu kompa. Dodam, że dysk po wyłączeniu kompa zwalnia jak stare dyski w 286 czytaj długo i głośno 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ja jestem szczesliwym posiadaczem B3 40GB od ponad 1,5 roq i jest OK

fakt, ciche nie sa (nie to cd B4 etc.) ale az takich wibracji jak Ty piszesz to nie ma ..

pewnie ten dysk przezyl jakis upadek itp. bo napewno cos z nim nie tak ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) przestaje pracować czasem = friz kompa = wtedy trzeba dyskiem poruszyć i komp odżywa 8O (...)

tez tak mialem ;) okazalo sie ze blaszka w wtyczce sie rozgiela i sie odlaczalo +12 ... przygiolem blaszke i dziala jak trza !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...