Skocz do zawartości
LOOK@ss

Nat Albo Samba, Razem Nie Chcą Działać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Postawiłem sobie serwerek w domu od podstaw na Slack9.1. Internet wchodzi przez radiówke i wychodzi dalej rzecz jasna ethernetem. Postawiłem sobie Sambe, wszystko spoko dopuki nie napisałem skryptu do dzielenia łącza po iptables, który wygląda tak:

#!/bin/shecho "1" > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward#czyszczenie tabelek nat i filtrowiptables -F -t natiptables -X -t natiptables -F -t filteriptables -X -t filter#regolaiptables -t filter -P FORWARD DROPiptables -t filter -P OUTPUT ACCEPTiptables -t filter -P INPUT DROP#podsieciiptables -t filter -A FORWARD -s 192.168.3.0/25 -d 0/0 -j ACCEPTiptables -t filter -A FORWARD -d 192.168.3.0/25 -s 0/0 -j ACCEPT#maskowane IPiptables -t nat -A POSTROUTING -s 192.168.3.2 -d 0/0 -j MASQUERADE
internet wchodzi radiem przez IP=192.168.1.200

wychodzi przez IP=192.168.3.1, windows ma IP=192.168.3.2

Jeśli tego skryptu nie odpale to karty sie pingują i serwer może pingować swoją brame, lecą pingi do wp.pl... Kiedy odpale skrypt to serwer już nic nie da rady spingować nawet kompa któremu udziela internet. Pada też Samba :( ALE internet na Windowsie chodzi jak złotko, żadnego problemu.

Musiałem sobie pewnie gola strzelić z tym skryptem, bardzo prosze ażeby ktoś naniósł jakąś korekte. Ten skrypt odpalam przez dopisanie ścieżki do /etc/rc.d/rc.local

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...