Skocz do zawartości
memento1984

Duron Apllebred 1800mhz A Ecs K7vza 3.0

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazlem na forum juz podobny temat ale bez zakonczenia, nikt nie wyjasnil jednoznacznie czy ta plyta (z biosem v3.7) obsluzy durona apllebreda 1800mhz (13.5 x 133mhz). Plyta napewno obsluguje procesory 133mhz (kiedys mialem na niej 1ghz, 133mhz-owego ale sie spalil przy probie rozblokowanie mostkow :D, teraz mam 100mhz 900-setke). Napewno znajdzie sie tutaj ktos kto juz z tym walczyl-experymentowal i wie czy jest mozliwe puszczenie tego na tej plycie. Pozdrawiam i licze na przychylnosc, bo ten sprzet juz napewno dawno poszedl w wasze zapomnienie ze wzgledu na jego wiek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej problemów nie powinno być.

Rev. 3 obsługuje FSB 133 i procesory 0,13 mikrona, podejrzewam tylko, że bios nie wyświetli poprawnie nazwy procka i/lub będzie trzeba ręcznie ustawić mnożnik i FSB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie problem w tym ze plyta sama znajduje mnoznik, pytanie czy potrafi obsluzyc cos wiecej niz 12.5x :) 133powinno hulac bez problemu, ba nawet podobno mozna przy jednym z biosow (bodajze 3.2a) co 1mhz regulowac FSB (co bylo mozliwe tylko przy 100mhz prockach na tej plycie ). Byl tu jakis czas temu post, ktos mial identyczny problem. Na 100mhz magistralce chodzilo mu bez problemu natomiast na 133 plyta przy tym duronie nie wstawala :/. Musze sprawdzic z ktorego tygodnia mam ten review 3.0 bo podobno od 40 tygodnia czyms sie tam roznily i chodzilo bez problemu 133mhz (tylko wtedy przeciez jak ta plyta byla na "topie", w sprzedazy max to byly chyba 1.2ghz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka bardzo ładnie obsługuję Applebred'y, patrz mój podpis - na tym mobo mam Applebreda@AthlonaXP i mnoznik oraz vcore ustawone drutmodem. Wszystko działa bezproblemowo, także bez obawy będzie działać. Co do nazwy proca to bios 3,7 przy Duronie (64KB) pokazywał "Unknown CPU Type" i PR z AXP czyli np. 2400+ natomiast przy AthlonieXP (256KB) jest już pełna, poprawna nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka bardzo ładnie obsługuję Applebred'y, patrz mój podpis - na tym mobo mam Applebreda@AthlonaXP i mnoznik oraz vcore ustawone drutmodem. Wszystko działa bezproblemowo, także bez obawy będzie działać. Co do nazwy proca to bios 3,7 przy Duronie (64KB) pokazywał "Unknown CPU Type" i PR z AXP czyli np. 2400+ natomiast przy AthlonieXP (256KB) jest już pełna, poprawna nazwa.

1331640[/snapback]

 

Jesli moglbym jakies szczegoly praktyczne co do plyty K7VZA i drut moda, bylbym bardzo wdzieczny! Ja sie zatrzymalem 3lata temu po tym jak nierozsadnie chcialem odblokowac mostki na procku ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drutmoda to model płyty nie ma znaczenia, na każdej wykonujemy go tak samo.

http://www.ocinside.de/html/workshop/pinmo...d_pinmod_d.html tu masz dokładny opis co i jak (wybierz oberseite socket, mnożnik, vcore i zgodnie z tym wsadz druciki :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do drutmoda to model płyty nie ma znaczenia, na każdej wykonujemy go tak samo.

1332149[/snapback]

 

Nie no, nie wieze :))) heheh ale czym sie mostkuje? olowek jak kiedys ? :) i ktory model procesora wybrac bo tam nie widze durona apllebred tylko jakis T-bred ( ? ) to to samo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mam takie pytanie...mam jeszcze starego athlona thunderbirda 1ghz. Przerwalem ktorys z mostkow na zewnatrz i teraz nie dziala, ale wlasnie doznalem oswiecenia :D przeciez drut modem moge go znowu uruchomic ( ? ) . prawda to czy falsz ? :] ma on oczywiscie 133mhz, standardowy mnoznik to bylo 7.5 x 133mhz (ale ktorys mostek rozwalilem i nie wiem nawet ktory, pozniej nie dalo rady go polaczyc). Drut mod musi go postawic na nogi jesli zrobie odpowiedni cross....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - drutmod to nie łączenia mostków na procu! łaczymy piny procesora czyli druciki wkłądamy w socket, dlatego najlepiej na ocinside wybrać widok podstawki (socketu) czyli oberseite. Temu Athlon'owi drutmod raczej nie pomoże.

Więcej o Applebredach (m.in. odblokowywanie cache) dowiesz się w przyklejonym topiku OC Nowych Duronów

 

PS. Applebred i T-bred to praktycznie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - drutmod to nie łączenia mostków na procu! łaczymy piny procesora czyli druciki wkłądamy w socket, dlatego najlepiej na ocinside wybrać widok podstawki (socketu) czyli oberseite. Temu Athlon'owi drutmod raczej nie pomoże.

Więcej o Applebredach (m.in. odblokowywanie cache) dowiesz się w przyklejonym topiku 1332412[/snapback]

No i IVAN dopiero dzisiaj odwazylem sie cos pomajstrowac przy procku...i pupa :/ wsadzam druciki zgodnie z opisem i nic sie nie zmienia...trzeba cos w biosie jeszcze ustawic ? napiecie sie podnioslo ale mnoznik ani drgnie na tej plycie...procek bodajrze 44tydzien...aaa oczywiscie niby rusza na tych ustawieniach ale i tak mnoznik zostaje ten sam (13.5). Pozdrawiam i czekam na jakies sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem na forum juz podobny temat ale bez zakonczenia, nikt nie wyjasnil jednoznacznie czy ta plyta (z biosem v3.7) obsluzy durona apllebreda 1800mhz (13.5 x 133mhz). Plyta napewno obsluguje procesory 133mhz (kiedys mialem na niej 1ghz, 133mhz-owego ale sie spalil przy probie rozblokowanie mostkow :D, teraz mam 100mhz 900-setke). Napewno znajdzie sie tutaj ktos kto juz z tym walczyl-experymentowal i wie czy jest mozliwe puszczenie tego na tej plycie. Pozdrawiam i licze na przychylnosc, bo ten sprzet juz napewno dawno poszedl w wasze zapomnienie ze wzgledu na jego wiek :)

1331350[/snapback]

po wgraniu najnowszego biosu z Shuttla AK12A bios prawidłowo rozpozna procka jako Dureń Applebread

 

na biosie 3.7 z ECSa też będzie chodził, ale jak już ktoś napisał, bedzie jako "Unknown CPU"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak przy okazji drut moda....

robiłem go kiedyś wd instrokcji z oc inside i w zaden sposób nie mogłem ustawić takiego mnożnika jaki chciałem, zawsze wychodził inny...musze zlokać dokładnie bo gdzieś miałem to zapisane Przedmiotem oc był tzn, jest Dureń 800, główny problem polega na tym że nie udało mi się ustawić nic powyżej 8x Why?

...mnożnik z sukcesem odblokowałem wcześniej (L1)

Napewno nie mylę pinów w socket i napewno wkładam je z odpowiedniej strony, sa odpowiedniej długości i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego, że to Spitfire. Ja też miałem coś podobnego, chciałem obniżyć vcore na 1,4V a wyszło 1,8V :blink: . Wcześniej ustawiałem drutem w zakresie 1,6-1,75V i było ok ale nie dało się obniżyć :angry: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, qpie se dremela lub coś podobnego to zrobie hardcore :D

Atakowaem już mostki przecinakiem ale ni ch0lery nie dało rady ich przeciąć... (ale nie waliłem młotkiem ;) ) Myślałem jeszcze o przepaleniu ich zasilaczem ale nie mam pewności czy nie zwale przy okazji jądra :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...