Skocz do zawartości
CeglA

Jak Rozpoznac Ze Procek To Prescott?

Rekomendowane odpowiedzi

po oznaczeniu i 1mb kaszu

1332282[/snapback]

 

czyli jak ma 1mb cache to jest na bank prescott? a jakie powinno byc oznaczenie?

 

kupilem dzisiaj procek ,to ma napisane:

intel 03

pentium 4

3.20 ghz 1MB 800

SL7KZ MALAY

L449D499

to prescott? dobra seria?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze nie mam obecnie plyty..zaraz jade ja kupic. Jezeli ten procek jest ok to biore plyte na socket 478 a jezeli to jest jakis shit to wtedy oddam i kupie juz na LGA775...dlatego nie wiem co robic ,czy jechac z pretensjami ;(

 

swoja droga co bedzie szybsze? ABIT AS8 z P4 3.0 GHZ na LGA czy abit ic7 z P4 3.2GHZ na 478?

Edytowane przez CeglA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jesli chodzi o kod to wynika z tego ze to Celeron D z 256kB cachu ...

Tu jest link ...

 

Wydruk i idz do sklepu po wyjasnienia .... lub ewentualnie sprawdz u jakiegos kolegi co ma socket 478 ... ale jesli dobrze spisales serie to chyba celeron D ale zastanawia mnie to ze napisane 1MB cachu ... cuż blaszke zawsze można podmienić ... zalecam wymusić w sklepie żeby wsadzili to do jakiegos sprzetu i udowodnili ze to P4 prescot ..

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio rozmawiałem z gościem z allegro, który też sprzedawał Presca 3.2E s478 i również oznaczenie było SL7KZ co mnie zszokowało trochę bo to oznaczenie Celka D - a poza tym miał wersje BOX i na pudle nie było żadnych oznaczeń. Tak więc pachnie mi to jakimś wałkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem im procka,specjalnie nie protestowali. Teraz mam juz nowego z zupelnie innego sklepu ,seria to SL7PN ,dobra?

 

Temperatura mojego prescotta na idle to 46C ,nie za duzo? na nortwood 2.8 ghz ht mialem 42C...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwszych testach procek chodzi stabilnie na 4GHZ przy napieciu 1.6V ,takie ustawienia raczej nie powinny mu zaszkodzic ? Obecna temperatura w windzie to 58C...

1334831[/snapback]

Wg mnie >1.6V na Prescottcie lepiej nie przekraczać na AC - tylko woda.

Zresztą od tej temp co ci pokazuje IC7 odejmij ok 10stC

 

Jakie masz chłodzenie i czy pamięci lecą synchro? Jak na stepping E0 to 3.2@4Ghz to wynik, że tak powiem standardowy ;] Na XS kolesie machają 4.5G na AC na tych steppingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie to FREEZER4 ,a co do pamieci to powiem szczerze ,ze nie mam pojecia:) gdzie to sprawdzic? sa ustawione tak ze obecnie maja swoje domyslne czestotliwosci,FSB jest 250 a DDR bez zmian...5:4 mam ustawione jezeli to o to chodzi ,moje RAMy sa bardzo cienkie...mam az 4 kosci po 256 i tego wogole podkrecic sie nie da

 

co najlepiej zrobic zeby wycisnac z tego procka jeszcze wiecej?

Edytowane przez CeglA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlodzenie to FREEZER4 ,a co do pamieci to powiem szczerze ,ze nie mam pojecia:) gdzie to sprawdzic? sa ustawione tak ze obecnie maja swoje domyslne czestotliwosci,FSB jest 250 a DDR bez zmian...5:4  mam ustawione jezeli to o to chodzi ,moje RAMy sa bardzo cienkie...mam az 4 kosci po 256 i tego wogole podkrecic sie nie da

 

co najlepiej zrobic zeby wycisnac z tego procka jeszcze wiecej?

1334972[/snapback]

 

Jak chcesz poznać możliwości proca to testuj na jednej kostce ramu - dzielnik 5:4 albo 3:2 i najsłabsze timingi 3-8-4-4. FSB w górę i napięcie stopniowo w górę. Oczywiście PCI/AGP lock na 33/66MHz - ale o tym chyba nie trzeba przypominać ;] napięcie dla ramków 2.8V i można testować.

 

Myślę, że 4.2, a może więcej zrobisz na AC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddalem im procka,specjalnie nie protestowali. Teraz mam juz nowego z zupelnie innego sklepu ,seria to SL7PN ,dobra?

 

Temperatura mojego prescotta na idle to 46C ,nie za duzo? na nortwood 2.8 ghz ht mialem 42C...

1333164[/snapback]

Hello :)

 

Masz procka takiego jak ja :)

3.2GHz stepping E0 SL7PN - 103W ciepła wydziela

Mam bez podnoszenia napięcia 4.0GHz + AC Freezer 4

A co do temperatury - wcale nie za dużo :)

Próbowałes O/c bez podnoszenia v.core ??? i ile CI stabilnie poszedł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procka P4 2.0 Ghz. Jak sprawdzić czy jego seria jest ok (dobra do OC) ?

1337684[/snapback]

 

www.cpudatabase.com

Ale to zależy od wielu czynników nikt Ci nie powie dokładnie dopoki sam nie sprawdzisz ile dokładnie Twój egzemplarz da rade .....

Wiadomo ze są serie i steppingi bardziej podatne na O/c ale do tego potrzebna jest dobra mobo oraz ram itd...

Edytowane przez MajkelP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hello :)

 

Masz procka takiego jak ja :)

3.2GHz stepping E0 SL7PN -  103W ciepła wydziela

Mam bez podnoszenia napięcia 4.0GHz + AC Freezer 4

A co do temperatury - wcale nie za dużo :)

Próbowałes O/c bez podnoszenia v.core ??? i ile CI stabilnie poszedł?

1337582[/snapback]

Bez podnoszenia napiecia kreci si edo okolo 3.7ghz.

 

Podczas grania temperatura potrafi wzrosnac nawet do 75C ,czy to na pewno ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez podnoszenia napiecia kreci si edo okolo 3.7ghz.

 

Podczas grania temperatura potrafi wzrosnac nawet do 75C ,czy to na pewno ok?

1340859[/snapback]

 

75C to za duzo.Jesli masz boxowe chlodzenie to powinienes je wymienic i zastosowac jakas dobra paste np AS5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...