Skocz do zawartości
Lozin

Jaka Karte Tv Kupic?do 250zł

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdz jakosc kabla antenowego i trojnik ( bo pewnie tak podlaczyles sie do anteny), to moze juz duzo znaczyc - po krotce - dobrej jakosci trojnik i dobry kabel antenowy bez dodtakowych zlaczen ( czyli nie trzy przedluzacze antenowe tylko jeden kabel od trojnika do kompa). Jezeli to nie pomoze to filtr antenowy - wystarczy zupelnie niedrogi okolo 30PLN. Mozesz rowniez trojnik zastapic wzmacniaczem antenowy za jakies 30-50PLN - wtedy powinno byc najlepiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crusio,

jak piszesz powyżej, nie masz problemu z kartą. Ja równiez nie miałem problemu z Winfast TV Expert na moim poprzednim komputerze z Win98. Zmieniłem komputer i na XP niestety nie mam paru funkcji głownie chodzi mi o:

 

- nagrywanie dźwięku z Tunera FM

we właściwościach jest suwak record volume. rusza się ale po ponownym otwarciu właściwości wraca w poprzednie położenie - czyli zero, po lewej stronie. :mur: Dlatego nic nie mogę nagrywać, tzn pliki są, ale logiczne że nic nie słychać. Z suwakiem Playback volume nie mam tego problemu. Może muszę coś zmienić w opcjach dźwieku w Panelu sterowania?

 

- jak i co zainstalować żeby w opcjach nagrywania TV pojawiła sie opcja MPEG4? (Pod Win98 tez tego nie miałem)

 

Z góry dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w momncie kiedy wlacze kompa to na ekranie TV pokazuja sie delikatne latajace paski!Prosze o rady!Moze sa jakies tanie filtry?Aha i chce zaznaczyc ze mam kablówke!!!

1397085[/snapback]

Po prostu masz za słaby sygnał. A mówiąc technicznie zbyt duży stosunek szumu. Ja też to miałem, ale jakoś dawało się oglądać. Potem przyszedł instalator montowac chello. Jak zobaczył tą pajęczynę że w chałupie są cztery telewizory, to złapał się za głowę i poleciał do skrzynki w piwnicy cos kręcić obcęgami. Po tym zniknęły zakłocenia na wiekszości kanałów w komputerze. A na pozostałych telewizorach żyletka.

Doraźnie możesz przepiąc odgałęzienie do kompa na przeciwnie skrajną część rozgałęzień Twojej instalacji kablowej w mieszkaniu (tzn. z początku na koniec lub odwrotnie). A docelowo poproś kogoś kto montuje kablówki, żeby porobił Ci porządne rozgałęzienia w domu z pomiarem sygnału na każdej wtyczce. Nie powienin wziąć więcej niż 50dych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu masz za słaby sygnał. A mówiąc technicznie zbyt duży stosunek szumu. Ja też to miałem, ale jakoś dawało się oglądać. Potem przyszedł instalator montowac chello. Jak zobaczył tą pajęczynę że w chałupie są cztery telewizory, to złapał się za głowę i poleciał do skrzynki w piwnicy cos kręcić obcęgami. Po tym zniknęły zakłocenia na wiekszości kanałów w komputerze. A na pozostałych telewizorach żyletka.

Doraźnie możesz przepiąc odgałęzienie do kompa na przeciwnie skrajną część rozgałęzień Twojej instalacji kablowej w mieszkaniu (tzn. z początku na koniec lub odwrotnie). A docelowo poproś kogoś kto montuje kablówki, żeby porobił Ci porządne rozgałęzienia w domu z pomiarem sygnału na każdej wtyczce. Nie powienin wziąć więcej niż 50dych.

1443442[/snapback]

50 dych? O kurde ... to nie lepiej wzmacniacz sygnalu kupic? :P

 

A tak btw... czy ktos sie bawil jakimis software'owymi dekoderami? Bardzo bym prosil o jakies info na priv, poniewaz raczej nie jest to temat na to forum.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50 dych? O kurde ... to nie lepiej wzmacniacz sygnalu kupic? :P

Pewnie że lepiej ale wzmacniacze są różne. Jeżeli się znasz, to dobierzesz dobry, a jeżeli nie to masz dużą szanse dorobić sobie nowe wzorki na ekranie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic tuner TV. Bylem juz zdecydowany na Leadtek 2000xp expert, natknalem sie jednak na czyjas wypowiedz mowiaca o tym, ze Leadtek DV 2000 ma on problemy z nforce4, sa ta podobne karty, wiec czy ten problem pojawia sie w przypadku pierwszej? Wie ktos cos na ten temat? Moze ma ktos taki zestaw? Bylbym wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fidel

Jezeli nie zalezy Ci na radiu i Sofcie dolaczonym do oprogramowania, to karta ta na pewno bedzie swietnym wyborem. Niczym innym nie rozni sie ona od Experta. W prolinie do kupnia za 109 zl :D Winfast 2000 RM

1357328[/snapback]

a mi się jednak wydaje że się różnią Winfast 2000 RM jest na chipie Conexant 878A

 

a expert i DV2000 na Conexant 881/883+TSB43AB23. Expert i DV2000 mają Video ADC 10 bitowe a Winfast 2000 RM 8 bitowe więc obraz jest lepszy. Ale coś za coś na coś na Conexant 878A da się ponoć rozkodować canal + z kablówki. A więc wybór jest trudny :?

Edytowane przez d@nielski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupic tuner TV. Bylem juz zdecydowany na Leadtek 2000xp expert, natknalem sie jednak na czyjas wypowiedz mowiaca o tym, ze Leadtek DV 2000 ma on problemy z nforce4, sa ta podobne karty, wiec czy ten problem pojawia sie w przypadku pierwszej? Wie ktos cos na ten temat? Moze ma ktos taki zestaw? Bylbym wdzieczny za pomoc.

1552448[/snapback]

Ja słyszałem o problemach na nf4 , ale z ze skystarem do DVB.Problemem jest to, iz są to karty na 5v, i sa chyba niekompatybilne napieciowo z rewizją 2.3 PCI w tych płytach (Asusy padają dość szybko ponoć..()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...