Skocz do zawartości
crackus

Pewna Modyfikacja Chlodzenia Na Karcie :)

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktos pomysł jak taki wentylator jak na zdjeciu poniżej zamocowac na grafice jak na zdjeciu ponizej, bez zbytnich przeróbek (tzn. zadnych przeróbek w grafice). I czy taka operacja bedzie bezpieczna. Ponieważ moim założeniem jest wyłączenie wentylatora karty (bo jest strasznie glosny) i przyczepienie na góre w/w wentylatora od Arctic'a ktory jest praktycznie niesłyszalny.

 

P.S.karta nie jest i nie bedzie krecona....

 

 

opis wentyla jest na: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13501

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

Zastanawia mnie to czym to połączyć, czy czasem w nocy mi to nie odklei sie i spadnie, pozostawiajac karte bez chlodzenia.

 

Kolejna kwestja jest to czy ten wentyl da odpowiednia ilosc powietrza, bo w sumie wydajnoscia to on nie powala

 

Aaa, i czy powinien wywiewac czy nawiewac ?

Mysle ze nawiew chyba bylby lepszym rozwiazaniem? ale ja sie zbytnio nie znam:)

 

No i najważniejsze to czy nie spale karty montujac to na gorze radiatora i wylaczajac wentylator fabryczny ? Bo nawet nie mam jak sprawdzic jaka jest tem karty, bo nie posiada ona zadnego czujnika zamontowanego :(

 

 

Z gory dziekuje za wszystkie pomysly, oraz krytyke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

potrzebna bedzie wiertarka, z szesc srubek z zakretkami, srybokret, pilnik do metalu, i teraz przyciete na wymiar dwie aluminiowe badz z ciekiej stali ( aby byly sztywne i utrzymaly ciezar wiatraka ) podluzne plaskowniki.

 

Co zrobisz

pomierzysz wszystko tak aby wiatrak dmuchal centralnie na radiator, bedzie on przymocowany na owych plaskownikach pod karta w miejscu sledzia z tylu obudowy, zas co do karty to zdejmij oslonke wiatraczka, odkrec sam wiatraczek w jego puste miejsce przyklej na tasme termoprzewodzasa dodatkowe radiatory tak by wypelnily miejsce po wiatraku i gotowe

nie wiem jak to sie sprawdzi bo wymyslilem na poczekaniu ;P

jak jakies pytanie to wal np na pw

 

albo inne rozwiazaie kub sobie arcticsilencer rev 3 za o kolo 45 zl i spokojnie bedziesz mug chlodzic grafe a nawet ja kreciec nie slyszac przy tym nic http://www.cooling.pl/product_info.php?cPa...products_id=389

Edytowane przez Galek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tego arcticsilencer'a to wg. producenta nie pasuje on do fx5700.

Pozatym to rozwiazanie ma byc tylko tymczasowe, jak skoncza sie aktualne wydatki, to planuje zakup: http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=13776

 

a teraz potrzebuje cos szybkiego (w wykonaniu) i nie wymagajacego zbytniej pracy i modyfikacji (i najlepiej 0 kosztow).

A twoj sposob ktory opisales, to jakos tak za bardzo pracochlonny :)

A czy nie mozna bylo poprostu wylaczyc wentylator karty, i przykleic, chociazby na kropelke, albo tasma klejaca (oczywiscie taka co dobrze trzyma, np. takie papierowe od malowania, po kilku minutach, trzymaja cholernie mocno :) )

 

P.S. "podluzne plaskowniki" - a jakie sa jeszcze inne plaskowniki ;)

Edytowane przez crackus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh, co do karty to nie zjazylem ze masz 5700 i nie pasuje rev 3

 

zas co do mocowania to uzyj gumki recepturki, spokojnie bedzie trzymac

uzyj odpowiedniej ilosci, no albo przyklej na kropelke do radiatora

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh poszukac sie nie chce - nie tak dawno byl podobny temat

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=120287

sorki, zachowalem sie jak lama, ale zupelnie nie przyszlo mi na mysl ze taki watek moze byc na forum :) <my fault> :(

 

 

ale tam koles robil to na fx5600 (pewnie duza roznica w temp. nie jest) ale puszczonego na nizszych czestotliwosciach, czego ja nie chce zbytnio robic, bo kompa uzywam tez do grania. Dodatkowo koles ma karte z pomiarem temp. czego ja nie mam :( - wiec ja musze byc na 100% pewny ze temp. nie wzrosnie do wartosci niepozadanych.

Edytowane przez crackus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...