Skocz do zawartości
NEO_ONE

Problem Z Siecia?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 2 komputery polaczone lanem. Na jednym z komputerow mam radiowke w ten sposob udostepniam na drugiego kompa internet i wszystko chodzi ok tylko ze nie moge wyswietlic komputerow grup roboczych a wiec jakiekolwiek kopiowanie nie wchodzi w gre natomiast na drugim kompie dziala bardzo dobrze. Czy ktos mi moze to wytlumaczyc dodam ze mam zainstalowany WinXp Pro SP2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy mozesz sie polaczyc z tamtym kompem np.

start>uruchom>cmd>ping 192.168.1.1 - oczywiscie adres taki jaki masz na kompie do ktorego sie laczysz, aby to sprawdzic wchodzisz start>uruchom>cmd>ipconfig.

jesli pingi nie dochodza to wylacz firewalla- zapore, sprobuj ponownie zapingowac. jesli bedzie odpowiedz, to postap tak: menu>uruchom>\\192.168.1.1 oczywiscie adres taki jak odczytales z ipconfig, powinno dzialac

 

jesli nie to:

mozliwe ze masz program antywirusowy z wbudowanym firewallem, pobaw sie tym, uprzedzam ze wylaczenie programu moze nie wylaczyc firewalla, sprawdz!

 

powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 komputery polaczone lanem. Na jednym z komputerow mam radiowke w ten sposob udostepniam na drugiego kompa internet i wszystko chodzi ok tylko ze nie moge wyswietlic komputerow grup roboczych a wiec jakiekolwiek kopiowanie nie wchodzi w gre natomiast na drugim kompie dziala bardzo dobrze. Czy ktos mi moze to wytlumaczyc dodam ze mam zainstalowany WinXp Pro SP2.

1334314[/snapback]

mysle ze ten 2 komp to ten ktory nie ma radiowki, jesli tak to dziwne, ale moze jest prosty problem sprawdz tkz. grupe robocza moze w tym jest problem a pozatym przedstaw swoj problem doklaniej to bedzie sens nad tym pomyslec a tak zbyt ogolnie

pozdro

buttom3@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...