Skocz do zawartości
w1wlodek

P Iv 2,4c Sl6wf - Słabe Oc

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam PIV 2,4C SL6WF blizej nie bede opisywał bo nietrzeba :wink: karzdy wie o co chodzi

mo wiec dysponuje dwoma płytami IC7 i DFI LP PRO875b rev.b

testowałem go na trzech pl.

długo na dwuch ic7

a teraz na DFI LP PRO875b rev.b

i efekty wszedzie mmiejwiecej tesame czyli ~ 260x12=3120MHz :evil:

mam chlodzenie wporzadku (Uriel Multitop). obydwie płyty potrafia o wiele wiecej.

aby wykluczy pamiec RAm kreciłem FSB z dzielnikiem dla pamieci 5:4 i 3:2

i nic 265FSB to maks na jaki ładował sie windows ale puzniej zwich lub reset , napiecia jakie dawałem to do 1,85V

raz na DFI walłem z 260 na 275 właczył sie ale zwich w biosie

zatym ze to proc przemawia tez Super PI @3,10 i podczas liczenia nie zalerznie czy to mała czy duza liczba zawsze jest jakis błąd i nie moze zakończy liczenia

a i jeszcze jak krece na abicie to GAT na AAADD(zeby niebyło nie domowień)

korzystałem z porad goscia o nicku Navig pisał je na XS i abit forum-USA

reszta sprzetu jak w sygnaturce

 

chopaki jak macie jakes pomysły to prosze o pomoc

kilka fot dla zapoznania(dostepne powiekszenia)

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez w1wlodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja mam identycznego procka jak ty + IC7 - G i na default napieciu według cpu-z 1.27 1.488 v a z biosu 1.525v na box wentylu hulał mi na FSB 266 bez problemu ( Prime 95 - 8 godzin :)

 

ps. zaznaczam ze napiecia nie zmieniałem i na box

a i zasilke mam szefa 360W + radka 9800 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :D

 

Mam ten sam problem,

Procek jest ok [/b]2.4C SL6WF

 

A prime95 nie jest juz stabilne na 3.2Ghz przy 1.65volt, obojętnie jakie wysokie dałbym napięcie( nawet 1.95v ) to i tak prime się wysypuje :mur:

 

Aktualnie jadę na 3Ghz na standardowym napięciu 1.49volt i wszystko jest stabilnie.

 

Czy to mozliwe że to wina płyty głównej, czy nie ciągnie wyżej niż 250Mhz ??

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

posiadam PIV  2,4C SL6WF blizej nie bede opisywał bo nietrzeba  :wink: karzdy wie o co  chodzi

mo wiec dysponuje dwoma płytami  IC7  i  DFI LP PRO875b rev.b

testowałem go na trzech  pl.

długo na dwuch ic7

a teraz na DFI LP PRO875b rev.b

i efekty wszedzie mmiejwiecej tesame czyli ~ 260x12=3120MHz  :evil:

mam chlodzenie wporzadku (Uriel Multitop). obydwie płyty potrafia o wiele wiecej.

aby wykluczy pamiec RAm kreciłem FSB z dzielnikiem dla pamieci 5:4 i 3:2

i nic 265FSB to maks na jaki ładował sie windows ale puzniej zwich lub reset , napiecia jakie dawałem to do 1,85V

raz na DFI walłem z 260 na 275 właczył sie ale zwich w biosie

zatym ze to proc przemawia tez Super PI  @3,10 i podczas liczenia nie zalerznie czy to mała czy duza liczba zawsze jest jakis błąd i  nie moze zakończy liczenia

a i jeszcze jak krece na abicie to GAT na AAADD(zeby niebyło nie domowień)

korzystałem z porad goscia o nicku Navig pisał je na XS i abit forum-USA

reszta sprzetu jak w sygnaturce

 

chopaki jak macie jakes pomysły to prosze o pomoc

kilka fot dla zapoznania(dostepne powiekszenia)

1334953[/snapback]

Witam

 

Miałem CPU takie jak TY tylko ze serie SL6Z3 Costa Rica i wszystko chodziło na 12x275MHz = 3300MHz :) i na standardowym v.core i BoxCoolerk'u BARDZO STABILNIE ale więcej niż 3400 już sie nie dało ....

Nie podnoś tak napięcia na tym Northwoodzie ;) bo sobi spalisz :(

Sprawdziłem na stronie www.cpudatabase.com

Jest jeden taki sam jak TY masz identyczne oznaczenia imaxymalnie jest O/c do 3240MHz

Ale skoro u Ciebie działa na 260x12=3120MHz to tez nie jest źle ??? Uwazam ze nie ma powodów do niepokoju... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to nie takie zle oc. Kiepskie wyniki to moj proc osiaga. Mam 2.6C i kreci sie na std v-core tylko do 3.06Ghz a jak podbije do 1.650v to 3.2Ghz. Max co udalo sie wycisnac stabilnie to 3.250ghz ale napiecie juz bylo ok.1.7v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też któryś z tych procków N. 2,4/800 i sytuacja była podobna. Na 3,1 chodził bez problemu na BOXie. Na 3,2 rzucał resetami nawet jak nic nie robiłem. Nie pomagało podnoszenie napięcia i dodatkowe chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michael1916, Weteran

CHŁOPAKI MAM DO WAS PYTANIE czy zdarzyło sie Wam taka sytuacja ze jak system działał, procek pracowal z chłodzeniem i mał temp. mp. 40*C to odłanczaliscie zasilanie od wiatraka culera CPU i wtedy temperatura rosła gwałtownie do 85*C i abit zaczynał wyć (alarm). ogólnie czy zatrzymywaliscie mu chłodzenie w czasie pracy i temp. gwałtownie skakała do dużych wartość powyżej 75-80*C????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takich doświadczeń to nie robiłem ale kiedyś od Celeronka 1,7 odchylił mi się radiator. Systemy zabezpieczające nawet nie zdążyły zadziałać. Alarm temperatury się nie włączył, wyłączenia kompa po określonej temperaturze też nie było (ustawiane w biosie). Windows zastygł w bezruchu i był jeden wielki smród w pokoju.

Trochę mnie to zdziwiło bo ponoć w prockach są systemy zwalniające CPU, a nawet chyba go wyłączające w przypadku przegrzewających się. Na szczęście reklamacja została uwzględniona :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja tez nie odłaczałem wentyla no bo i po co :] zreszta w biosie ustawiłem zeby sie komp wyłaczył jak wentyl zawiedzie (tak na wszelki wypadek)

 

 

ps. po wymianie pamieci na 2x512 (fajnie TwinMoski mi sie trafiły) 2.4@3.2 stabilny po prime95 na default napieciu i box wentylu hehe mam przeczucie ze jak w przyszłosci zmienie chłodzonko procka i podniose napiecie to jeszcze troszke z niego wydusze

 

 

 

a jak to teoria ??

w specyfikacji jest ze 74C powienien gładko wytrzymac a ile wiecej zeby nie wyzionoł ducha to juz chyba zalezy od sztuki :)

Edytowane przez Dzid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria?

ja sobie wydumałem ze go podsmarzyłem tymi 90*C na rdzeniu i on teraz niechetnie sie kreci, pisze na rdzeniu bo jak wiem ic7 prowadzi odczyt z czujnika, który jest zamieszczony w jadrze proca no i własnie tan było to 85-90*C

a taka tem pa mogła go delikatnie "uszkodzić "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoria?

ja sobie wydumałem ze go podsmarzyłem  tymi 90*C na rdzeniu i on teraz niechetnie sie kreci, pisze na rdzeniu bo jak wiem ic7 prowadzi odczyt z czujnika,  który jest zamieszczony w jadrze proca no i własnie tan było to 85-90*C

a taka tem pa mogła go delikatnie "uszkodzić "

1341184[/snapback]

 

OOO! aż 90

ale powinien Ci zwolnic przy 80 -85 stopniach ! P4 tak maja ...

Moglo sie cos uszkodzic przy tych 90 !:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest dokładnie to samo. Mam Norhtwooda 2.4 SL6WF Costa Rica na IC7-G, na FSB 260 super stabilny, trochę wyżej - wywala się. Winda startuje na 3.2, ale ledwo ledwo. Niezależnie od napięcia. Chłodzienie to cnps 7000 alcu. Pamięci wykluczam, to geile pc 4200, zresztą próbowałem na rożnych ustawieniach, bez zmian. Zasilacz - chieftec 420, więc powinien sobie radzić bez problemu.

 

Może niektóre z tych proców po prostu tak mają, że wyżej nie pójdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...

 

Stało się coś dziwnego :blink:

 

Dziś przetaktowałem na 267fsb i co mnie dziwi jest stabilnie :D

 

Czy możliwe że proc się wygrzał i osiąga lepsze wyniki w o/c ??

 

pozdrawiam :wink:

1346859[/snapback]

wygrzewanie owszem ale gdy dana czesc nie pracuje tzn. proc wyjety z plyty i lezy na stole i w tedy np. pod rzarowka go morzna wygrzewac

dosc duzy topic jest o tej metodzie na overclockers.pl forum tylko tam to robili na pamieciach RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...