Skocz do zawartości
tomaszek197

D-link Di 524...?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem 2 karty d-linka dwl-122, połączyłem pc-ta z nootbookiem, niby wszystko ok, ale jak wychodze do dalszego pomieszczenia tracę sygnał. Mało tego korzystając w tym samym pomieszczeniu z netu mozna korzystac na laptopie ale chcac np. skopiować film z pc-ta jest transfer ok. 500-600Kb/s który spada po około 5 min. do 10-20 Kb/s i wtedy nie ma szans na skopiowanie pliku. Zastanawiam sie nad kupnem access pointa

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=45370697

Lecz czy wtedy mogę do niego podłączyc do niego moja siec osiedlową LAN (rj45) dalej do pc-ta kablem i dalej za pomocą dwl-122 z laptopem...? Podobno zasieg w mieszkaniu jest do 100 m, czy korzystaliscie z takich rozwiązań?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno, ze spada, bo masz zapewne standardowe wbudowane antenki, ktore mozna sobie wsadzic gdzies. Przejdziesz przez 2 sciany, albo 1 gruba i juz po sygnale. Poza tym tryb pracy Ad-Hoc (czyli bez AP) to tryb raczej nie polecany i te spadki predkosci moga byc tym latwo spowodowane.

 

Co do drugiej czesci - to oczywiscie, ze mozesz podlaczyc siec przez RJ45. Ten AP ma 4xRJ45 czyli nawet switcha nie trzeba stosowac. A laptop bedzie chetnie korzystal z bezprzewodowego polaczania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...