Skocz do zawartości
sobo05

Wydajny Laptopek Dell :) Czyli...

Rekomendowane odpowiedzi

witam ponownie i ponownie o dellach pisac bede:) no więc tak...laptop ma byc wydajny okienka maja szybko skakac itp no ale milo widziane wysokie ustawienia w gierkach itp..Boze sam sobie moglbym odpowiedziec na to pytanie :P chodzi po prostu o to co uwazacie za lepszy zakup:

 

i9300

17" WUXGA TruLife

Pentium M 2,0ghz Sonoma

1gb 533mhz ram (2x512)

GeForce 6800 GT 256mb

60gb 7200rpm hdd

(+ inne mniej istotne bajery)

1900$

 

XPS2

17" WUXGA TruLife

Pentium M 2,0ghz Sonoma

512mb 533mhz ram (2x256)

GeForce 6800 ULTRA 256mb

60gb 7200rpm hdd

(+ inne mniej istotne bajery)

2200$

 

hmm..gdyby xps2 mial przy tej cenie 1gb ramu to bym to jeszcze moze pojął..ale tak to trzeba liczyc sie z powidzmy dodatkowymi 150$ zeby miec tyle pamieci co i9300. Roznica zasadnicza nie patrzac juz na ram to karta graficzna- w i9300 wersja GT a w XPS wersja ULTRA. Czy ta roznica jest warta przeszlo 300$?

:mellow: baa wsumie to 450$ jakby skonfigurowal XPSa z 1gb ramu :huh: bo tego ze XPS ma "bajeranckie" wykonczenie i duzo "swiatelek" nie uznaje chyba za przyczyne tak grodiej ceny? :unsure: co mi doradzacie?czy roznica miedzy GT a ULTRA jest az tak duza? za 450$ to ja moge se do 9300 dowalic jeszcze nagrywarke DVD(100$), tuner telewizyjny pod USB z pilotem(150$)stacje dokującą z podstawką(100$) i jeszcze mi reszta zostanie :blink: takze czekam na wasze odpowiedzi co o tym myslicie. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>sobo05:

jak juz bedziesz go mial u siebie to opisz prosze, ile cie to w sumie kosztowalo, jak wygladaly formalnosci, koszty przesylki itp. wszystko co moze byc przydatne przy takim zamowieniu. z gory dzieki.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prywatnie tylko sprowadzac, bo inaczej to koszty wieksze ;) vat ci dolicza jak cie zlapią wiec 22% wiecej , choc ine wiem na jakiej podstawie ustalaja podstawe opodatkowania,

 

 

co do laptow della jw. to sa to maszyny raczej nie mobilne bo ciezkie, ja bym wolal coz z serii stare 8600 / nowe 6000 tez maja wuxga lcd itp , troche slabsze ale laptop ma byc chyba przenosny? hehe a nie praiwe 10 lbs wagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprowadzam jako bagaz podreczny osobiscie bez zadnego opodatkowania :D delle są Boskie! dla mnie komputer ma być wydajny przede wszystkim mobilność mile widziana jak na przykład jedziesz do teściowej na święta (bleeeh :lol: ) swoją drogą one są duże bo 17" ale ciężkie to one nie są - poczytaj zagraniczne recki, ludzie którzy mieli wcześniej 8600 są zadowoleni z wagi. Co do Apple'a nigdy nie lubilem ich wyglądu i jakoś w ogóle mi mac'i nie podchodzą..i ta cena :mur: dell dell dell! ew. alienware ale to już napewno nie na moje fundusze :wink: pozdrawiam wszystkich!

Edytowane przez sobo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AW ma do [gluteus maximus] podejscie do klienta - poczytaj opinie na forach (tylko nie na ich bo ostro je moderuja). xps2 jest znacznie ciezszy od 8600 i sporo wiekszy. zareczam ci ze jak juz pojawi sie x800 albo 6800 do i6000 i wlozysz do niego 1gb ramu i proca 2.13GHz to bedzie wypas ze nie zauwazysz az takiej roznicy :] a do tego bedzie sporo lzejszy, no ale twoj wybor :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zareczam Ci ze nie bedzie modelu w stylu male mobilne i dające kopa np. 8600 z geforce 6800 - sie czyta troche te zagraniczne fora..ludzie piszą mejle do della itp i nie zmienia sie nic że tak powiem;) i6000 jest następcą i8600 i poza zmieniomym deseniem nie dostrzegam przyrostu jakości? :blink: radeon x300? sooory... wszystkie DTRy są nastawione na to że stoją w miejscu a czasami są noszone (i takie coś mi odpowiada bo podróżowac z nim będe od czasu do czasu) i nikt Ci teraz nie zrobi DTRa z 15" wyswietlaczem - nie te czasy(kiedys byl XPS/9100 ale to juz minelo) tylko laptopy z serii 9xxx XPS będą miały "kozackie"bebechy bo to flagowe modele i określone są jako DTRy więc nie liczyłbym na taką wydajność w laptopach raczej bardziej nastawionych na ekonomie i mobilność(jak np 8600) nic nie mówie - i8600 to fajny sprzęcik, gdybym poleciał do stanów jeszcze rok temu to pewnie jego bym kupił, ale czas leci a ja chce czegoś na najwyższym poziomie bo laptopa sie nie zmienia jak kompa co pare miesięcy tylko sie ma i ma..a jak dla mnie 9300/XPS2 to perfekcyjne urządzenia nastawione do solidnego upgrade'u. Olewam wage, wielkość. Patrze się troche dziwnie na ludzi którzy tak się tym przejmują..chcesz mieć wydajnego kompa licz sie z tym że będzie ciężki i duży! mobilność w tym wypadku jest mi potrzebna o tyle, że raz może dwa razy do roku lece na zarobek za ocean i nie mam zamiaru sie nudzić....no i jakiez to miłe uczucie kiedy leżysz w łóżku i chodzisz po necie/grasz w dooma 3 na maksymalnych ustawieniach :lol: takie jest moje zdanie i jego nie zmienie :) dylemat tkwi jedynie w tym czy zapłacić ponad 400$ więcej dla karty w wersji ultra i kilku światełek :mur:

Pozdrawiam

Edytowane przez sobo05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm hm hmmmm...funduszy coraz więcej:)czas mi sprzyja:) jak tak dalej pojdzie to wybiore XPS2...miał ktoś może większe doświadczenie z cenami della? wiem że XPS1 był zawsze cholernie drogi no ale w ciągu roku cena mimo wszystko spadła z ponad 3000$ do ponad 2000$ więc coś koło 1000$(ale trudne nie?;) ) tak sie więc zastanawiam..jak to sie będzie mieć z ceną za 3 miesiące?wiem że są co chwila nowe kupony upustowe ale one czy tak czy siak na chwile obecną dają XPS2 w podstawowym konfigu za ok 1949$ a ja chcialbym miec za tą cene szybszy dysk dobre WiFi , Bluetooth ...co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...