Skocz do zawartości
melonowy

Czym Schłodzić Geforca 6600 (non Gt) Na Agp ?

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż posiadam kartę jak ww w temacie tj. Leadtek GeForce A6600, komputer wyciszylem wszystkimi mozliwymi sposobami- jesli chodzi o AC :razz: Przeszkadza mi teraz tylko wlasnie ta karta - macie moze jakies propozycje czym ja schlodzic, tj. tak by taktowanie jakie osiagnolem na razie nie spadły ?

 

P.S Na pamieciach z jednej strony sa juz radiatory... chcialbym zamontowac je takze z drugiej ale fabryczny cooler na to nie pozwala

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam kartę jak ww w temacie tj. Leadtek GeForce A6600, komputer wyciszylem wszystkimi mozliwymi sposobami- jesli chodzi o AC  :razz: Przeszkadza mi teraz tylko wlasnie ta karta - macie moze jakies propozycje czym ja schlodzic, tj. tak by taktowanie jakie osiagnolem na razie nie spadły ?

 

P.S Na pamieciach z jednej strony sa juz radiatory... chcialbym zamontowac je takze z drugiej ale fabryczny cooler na to nie pozwala

1348138[/snapback]

Zalman:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś ma wyciszony komp to takiego zalmana pewnie pusci na 5V, a przy takim przepływie powietrza nie ma różnicy czy to AlCu czy Cu, więc szkoda kasy.

Edytowane przez Piteria

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje to co ja.... BOXowe chłodzonko od Prescota albo jakiegoś innego P4 i na to jakiś wentyl 80mm wydajność podobna do VF-700 ale płacisz duuuuużo mniej

 

Twój wybór - ciesz sie ze to nie versja na AGP bo tam jest ten je***** HSI

Edytowane przez Qlawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Model3100 - popatrz co jest napisane w temacie - ja mam ten obsrany mostek HSI i wlasnie w tym problem ze szukam czegos co sie bedzie nadawac na ta karte... a moze cos takiego ? NV Silencer ?

 

Po za tym ten zalman troche za drogi jak dla mnie..

Edytowane przez melonowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@model3100

Przy wersji Cu a AlCu nie ma dużej różnicy więc po co przepłacać ja mam AlCu i zrobiłem sobie płynną regulację :-) więc jak gram to sobie puszczam na max i przy podkręconej grafie mam max 57 stopni a na boxowym chłodzeniu bez podkręcenia było 68 stopni :-)

polecam Zalmanka !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Model3100 - popatrz co jest napisane w temacie - ja mam ten obsrany mostek HSI i wlasnie w tym problem ze szukam czegos co sie bedzie nadawac na ta karte... a moze cos takiego ? 1356519[/snapback]

Zalman w wersji nawet AL by ci całkowicie starczył - możesz zainwestować ciut więcej w ALCu ... jak masz więcej kasy to CU (wszak miedź... co prawda przepłacasz bo się tego nie wykorzysta, ale większość ludków lubi "przycynić" przed kolegami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż posiadam kartę jak ww w temacie tj. Leadtek GeForce A6600, komputer wyciszylem wszystkimi mozliwymi sposobami- jesli chodzi o AC  :razz: Przeszkadza mi teraz tylko wlasnie ta karta - macie moze jakies propozycje czym ja schlodzic, tj. tak by taktowanie jakie osiagnolem na razie nie spadły ?

 

P.S Na pamieciach z jednej strony sa juz radiatory... chcialbym zamontowac je takze z drugiej ale fabryczny cooler na to nie pozwala

1348138[/snapback]

Ja tam kupiłem na allegro Miedziana płytka COLD PLATES 50x50x3 mm, do tego Klej termoprzewodzący do radiatorów THERMOPOX 85 i ARCTIC CERAMIQUE - SUPER PASTA TERMOPRZEWODZĄCA. Zdjąłem radiator z karty. Odkleiłem za pomocą śrubokręta podkładkę z radiatora, przeszlifowałem powierzchnię papierem 2000, przykleiłem płytkę miedzianą do radiatora a do płytki podkładkę. Dałem krótsze spręzynki do zaczepów radiatora, nałożyłem pastę na rdzeń karty i zamontowałem radiator na kartę. Temperatura w stresie 49'C a bez 36'C. Na zalmanie miełem 2 stopnie mniej. Przy zegarach 550/700 mam 56'C max w stresie i 43 bez. Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie musze cynic - chce miec tylko cicho w kompie... jak sie czyta wasze posty to dochodze do wniosku ze soba jakies "sponsorowane" przez zalmana... heh tak czy siak thx za pomoc

1362336[/snapback]

może dlatego, że Zalman produkuje jedne z najlepszych chłodzeń na karty graf, a dotego dostępne w całkiem niezłej cenie ?

 

miałem wcześniej ZM80A-HP - teraz kupiłbym VF 700

 

jeśli nie potrzebujesz cynić to wystarczy ci AlCU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupiłem na allegro 1362866[/snapback]

No ciekawe. wiem tylko to że ten zalman napewno jest sporo wydajniejszy od jakiejś [ciach!]ianej płytki. I co ci to da?? NIe wie:( Wiem to że napewno nigdy nie osiągniesz takiego efektu jak na VF700 czy to Cu czy AlCu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co myślicie jednak o tym silencerze wymionionym wyżej ? Chcialbym przed zakupem poznac zdanie innych

1365966[/snapback]

1. może być problem z silencerem z powodu mosta HSI (np silencer może się nie zmieścić)

2. Przy zastosowaniu silencera HSI nie będzie chłodzony (możliwe uszkodzenie karty)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...