Skocz do zawartości
HugoZak

Wybrałem Zestaw Teraz Jak To Złożyc? :d

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kyniek

www.bloki.pl

 

 

robią stosunkowo tanio i porządnie :)

 

 

 

MCS

 

 

robią drogo i bardzo porządnie ale ostatnio zaczęli zdzierać :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

ja tylko na CPU w dalszych planach mam zrobienie lboków na GPU ale tylko dla ATI. nie chwalę się przy pierszej lepszje okazji tym bo i tak mimo że robię znacznie więcej bloków niż kiedyś to mam pewne zaległości :( poprostu ludzie czekają czasami i po 3 tygodnie :( dlatego poleciłem firmowe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty na proca robisz te prisony tak ?? gdzie je sprzedajesz ? Ja mam zamiar skladac wc dopiero na wakacje :D a karte to ja zamierzam kupic geforce 6600gt i czy takie chlodzenie z chlodnicy od jakiegos kadeta czy lady, i do tego pompa aqauel 600l/h wystarczy na podkreconego p4 2,4 ghz northwood na 2,8 ghz i GeForce 6600gt ?? a na bloki.pl znalazlem taki zestaw bedzie dobry do mojego kompa ?? Zestaw "Cold Silence V 2.0" + Uchwyt SOCKET 478 (PIV) i do tego jakis blok na gpu za 50 zl

Edytowane przez falbor14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do węży:

Jeśli chodzi o Cell Fasty to są 2 rodzaje:

-twardsze (te polecam)

-miękkie (kiepskie)

Prócz tego są Cell Fasty zbrojone białą siatką z tworzywa sztucznego. Moim zdaniem są najlepsze i takie stosuję. Siatka świetnie wygląda wtopinona w przezroczysty wąż. Może i są trochę sztywniejsze niż inne węże, ale żeby zatamować w nich przepływ to już trzeba zrobić to z rozmysłem, bo inaczej jest to niewykonalne. Poza tym świetnie pasują do króćców NK12.

I eheimów wcale nie potrzebuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

A ty na proca robisz te prisony tak ?? gdzie je sprzedajesz ? Ja mam zamiar skladac wc  dopiero na wakacje :D a karte to ja zamierzam kupic geforce 6600gt i czy takie chlodzenie z chlodnicy od jakiegos kadeta czy lady, i do tego pompa aqauel 600l/h  wystarczy na podkreconego p4 2,4 ghz northwood na 2,8 ghz i GeForce 6600gt ?? a na bloki.pl znalazlem taki zestaw bedzie dobry do mojego kompa ?? Zestaw "Cold Silence V 2.0" + Uchwyt SOCKET 478 (PIV) i do tego jakis blok na gpu za 50 zl

1351107[/snapback]

Myslę że najpierw powinieneś zacząć od porządnej chłodnicy - podałem linka jak czyścić chłodniczkę - brudasa zamienić w piękną księżniczkę-chłodniczkę ;)

 

 

druga rzecz to mając pompkę kiedyś Aquael 650 (ok. 30zł) po zmianie na Atman 1200l/h nie zanotowałem wzrostu wydajności :/

 

Trzecia rzecz to to że ten zestaw z bloki.pl byłby fajny jak by nie dawali bloku na CPU ;) bo ten co dają to tak na odczep się :| przeczytaj trochę o mioch blokach w temacie - nie chce mi się pisać 2 razy tego samego... i są fotografie oraz specyfikacja techniczna...

 

Dorwać blok można na 2 sposoby

 

- Allegro - dość rzadko i nie ma gwarancji ceny - za ile pójdzie za tyle sprzedam

- zapisać się na listę oczekujących ;) ci mają gwarancję ceny i pierwszeństwo przed allegro.... najlwpiej po przez priva (tłikowego czy overclockersowego ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie jestem zbyt ograniczony jesli chces miec najlatwiej wydajnie i szybko to proponuje :

1. blok pirson - od kolegi wyzej lub jakis inny - +/- 100 zł

2. chłodnica lada lub kadet od kalwero lub inna ladna abys nie musial czyscic - +/-80 zł

3. Pojemnik Easy Click z obi - 10 zł

4. Weze zalazy jakie ale takie dobre to +/- 9 zł za mater potrzebne okolo 2,5 metra zalzy jaka obduowa i ile bloczkow

5. pompka atman 305 30-40 zł

6. woda destylowana - 1 zł za litr

7. borygo - zalzy jakie w czym ok 5 zł

8. zaciski te plastikowe zapomnialem jak sie nazywaja do zacisniecia na bloku werzy i na krotcach od chlodnicy itp.

 

Ten zesta wyglada lepiej wychodiz jakies 200 zł z hakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie chce teraz tak zrobic a po ile Kyniek sprzedaje te bloki ?? I jak kupie jakas chlodnice na zlomie i ja wyczyszcze to co jeszcze musze zrobic z nia chodzi mi czy trzeba jakies koncowki zakladac czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie na złomie a na szrocie, na złomie tez dostanie, ale żadko, zalzy jaka, jak masz kadeta/żuka lub inne z rurkami mosięznymi to nie musisz, jak np. łada to tak bo rurki sa stalowe, co do łady to zapraszam do linka w moim podpisie :)

Edytowane przez MeGaMuCieK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm najlepiej obciac rurki i wlutowac lub wkleic poxipolem krotce wtedy naesetyczniej to wyglada ... jak komus ni przeszkadzaja rurki to moga byc...

 

hah jak chcesz na grafe etz dodatkowy bloczek licz 130 zł okolo z mcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

dlatego poleciłem bloki.pl - bloczek na grafę nie musi być pioruńsko wydajny - ale dobrze jak jest ;)

 

 

mój cennik :

 

Prison Eco 45zł (rozważam wprowadzeni ulepszonej wersji tego bloku ;) )

Prison 90zł (na allegro jak wystawiam to powyżej 90 )

Prison Pro 120zł (podświetlenie w stnadarcie ;) ale chwilowo niedostepny :( )

 

 

Co do węży - jak najtańsze spełniające twoje wymagania - chyba że masz za dużo kasy :P to Rehau za 10zł/m lub tygon 40zł/m (różne zboczenia są)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Fallbor14 - widzę w opisie że zmieniasz grafę.... taka praktyczne informacja - ATI się cały czas trzyma standartów mocowania chłodzenia - kupujesz 1 blok i karty wymieniasz a blok zostaje... a nVidia... nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz zamontowanego radka 9000 ale mam tez GeForce mx 440 ale one wydajnoscia niczym sie nie roznia jedyne to ze radek ma directx 8,1 a geforce 7,0 a jak bede kupowal blok na grafike to kupie na nvidie i zaloze moja mx 440 :P a starczy taki blok z bloki.pl za 65 zl na kreconego geforce 6600gt ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze ta nagrzewnica bedzie dobra, przeciez to kadet :D Ona ma krocce 14/16. Weze 12/16 spokojnie na nia naciagniesz przy pomocy wrzacej wody. Poza tym Kalwero montuje Ci takie krocce jak chcesz.

Wszystko fajnie, ze chlodniczka wypolerowana i wogole, ale jak dla mnie to za drogo za szrotowke, bo pewnie do 100zl gdzies dojdzie. Ja za swojego kadeta wyczyszczonego i wyprostowanego dalem 40zl. Wypolerowalem go w 30 min i wyglada rownie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opaski zaciskowe najlepszy sposob niektorzy robia takimi metlowymi ale oporcz tego ze sa grube i ciezko sie nimi operuje to zawsze sztywne nie dostuosujesz idelanie i w razie w masz wyciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to jak naciagniesz dobrze waz na kadeta to nie ma bata, zeby ci spadl, bo nawet jak mocno pociagniesz to nie zejdzie. Poza tym metalowe cybanty sa duzo lepsze od plastikowych opasek zaciskowych, bo lepiej trzymaja. Co prawda mozesz nimi przeciac waz, ale jesli wystarczy troche wyczucie, a nie zaciskanie na chama i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkluzja konkluzji = po zalozeniu 12/16 na kadeta mozesz dla calkowitej pewnosci zalozyc cybant. Nie wydaje mi sie zeby te plastikowe zaciski trzymaly dobrze na plaskiej rurce. Wogole nie dazylbym ich zadnym zaufaniem szczerze mowiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jesteś - najpierw piszesz, że nawet bez żadnych opasek ciężko sciągnąć wąż z kadeta, a teraz, kiedy napisałem o tym, że mozna się na wszelki wypadek ubezpieczyc opaską, piszesz, że opaskom nie ufasz i polecasz cybanty. Szybko zmieniasz zdanie...

 

Ja na swojej BIP mam założony wąż 12/16 i dodatkowo opaski. Zaznaczam, że krócce BIP mają 12 mm, a kadeta chyba 15 mm o ile pamiętam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kyniek

Pomyłka - krócce w BIP (ogólnie serii Black Ice) są olbo proste rurki 12.5 - w starych a w nowych są wkręcane choinki na gwint 1/4" na wąż 1/2"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...