Skocz do zawartości
Keffets

Odświeżanie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie właczy się? O_o

 

Odświeżanie ustawiłem nie w żadnym programie itp. tylko normalnie, właściwiości>ustawienia>zaawansowane>monitor. W mojej rozdziałce maksymalnie mogłem ustawić 85 Hz. Odznaczyłem jednak "odkryj tryby, których monitor nie może wyświetlić" no i opcje wzrosły aż do 200 Hz. UStawiłem skormne 100 ;)

W OSD pokazuje rónież, że mam 100 Hz.

Czy napewno mój monitor nie może w tej rozdziałce pracować z tą czestotliwością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie znika obraz z monitora to znaczy ze sie wyrabia i jest wszystko ok. Poszukaj odswiezania w instrukcji monitora albo na stronie producenta > winshit sie czasem myli, zwlaszcza te nowe lubia zanizac. Tak samo u mnie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że bez problemu te 100 Hz powninien uciągnąć.

 

Ustawienia fabryczne :  11 trybów

Ustawienie fabryczne :  640 x 350 przy 85 Hz, 640 x 480 przy 60 Hz, 640 x 480 przy 85 Hz, 720 x 400 przy 70 Hz, 800 x 600 przy 56 Hz, 800 x 600 przy 75 Hz, 800 x 600 przy 85 Hz, 1024 x 768 przy 75 Hz, 1024 x 768 przy 85 Hz, 1280 x 1024 przy 75 Hz, 1280 x 1024 przy 85 Hz

Takie coś znalazłem na stronce producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna sprawdzic programem typu power strip (czy jak to sie tam pisze), fajne narzedzie > regulacja odswiezania z dokladoscia fo 1Hz :D

 

No to jednak sie pisze powerstrip (; mozna go sciagnac z IDG.pl a link tutaj :)

Edytowane przez szmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dokłądnością do jednego Hz? No nie wiem, ja mam powerstripa i nic takiego zrobic nie moge.

 

Acha i co tam miałem sprawdzić? Jak windowsowo ustawiłem 100 Hz to powerstrip wyświetlał 100 Hz. Da się przestawić max przy mojej rozdziałce na 120 Hz.

Nacisnąłem "ś" i program powrócił do wcześniejszych ustawień - 85 Hz. Teraz maksymalnie moge ustwić do 100 Hz.

Przed ustawieniem w windowsie 100 Hz w power stripie mogłem makstymalnie tylko 85 Hz ustawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ten link jest lepszy: click

 

2. Wchodzisz w menu powerstripa w display profiles. Tam jest advanced timing options... No i na dole po prawej "vertical geometry" czyli cos co potocznie nazywamy odswiezaniem.

 

3. Pomylilem sie > co 0.5 Hz jest regulacja

 

<poswiecilem swojego zloma zeby zainstalowac ten glupi program... docen to ktos (; >

Edytowane przez szmon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak poszczegolne wersje sie roznia. Na tym mozesz tylko sprawdzic ile uda Ci sie wyciagnac z monitora i nic pozatym. Nie polecam uzywania takich programow. Ustaw sobie na stale to 100Hz w sterowniku i git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inne pytanie.

Dwa dni temu z dymem poszedl do grobu moj stary monitor (CRT) i od dzis jestem posiadaczem 19 LCD.

Czym rozni sie odswiezanie w monitorach CRT od LCD. Pytam, gdyz ustawialem rozne wartosci od 60 do 85Hz, ale roznicy w jakosci wyswietlanego obrazu nie wyczuwam zadnej (w przypadku CRT pomiedzy 60 a 85Hz byla przepasc!)?

Jak to jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki takiemu "podkręcaniu" parametrów monitora skracasz jego życie. Przez takie praktyki najszczęściej siada Trafopowielacz(najtaniej 100-120zł).

1363578[/snapback]

tu bym sie calkiem nie zgodzil... mam IBM P70 gdzie max odswiezanie wg producenta to 85 Hz a ja wyciskam z niego 100 Hz (wiecej nie daje rady) a chce dodac ze rok produkcji to 1995 (czyli 10 latek :wink: ) ale moze mam jakis zajeb... egzemplarz... B)

 

a jesli chodzi o LCD (nie dam za to glowy) to podobno zeby uzyskac jekies kolory to konieczne jest wlasnie takie migotanie jak w CRT wiec podobno po to jest jednak to odswiezanie 9tez bylem przekonany ze LCD nie powinno miec odswiezania)

Edytowane przez Mikelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...