Skocz do zawartości
ygbd

Delphi I Mysql Problem Z Polskimi Znakami

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem jak odczytuję bazę danych stworzoną w MySQL to w Delphi zamiast polskich znaków mam krzaki. Natomiast jak coś z Delphi zapiszę do niej to jak odczytuję jest wszystko ok., ale dla odmiany jak ją przeglądam w MySQL to te rekordy które były zapisane przez Delphi, zamiast polskich znaków mają kwiatki.

Przypuszczam, że jest inne kodowanie, ale jak to spawdzić i zmienić, bo nigdzie nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsola czy winapi ?

bo jak konsola to polskie znaki maja inne kodowanie:

 

tu masz kod ( co prawda w c/c++, ale wierze ze dasz rade zrozumiec ), podmieniajacy kodowanie windowsowe na takie ktore by dalo rade wyswietlic w konsoli. c to pojedynczy znak, ktory ty akurat odczytujesz z mysql.

                       switch(c) 	 {    case 0xffffffb9: c=(char)-91; // ą   	 break;    case 0xffffffe6: c=(char)-122; // ć   	 break;    case 0xffffffea: c=(char)-87; // ę   	 break;    case 0xffffffb3: c=(char)-120; // ł   	 break;    case 0xfffffff1: c=(char)-28; // ń   	 break;    case 0xfffffff3: c=(char)-94; // ó   	 break;    case 0xffffff9c: c=(char)-104; // ś   	 break;    case 0xffffff9f: c=(char)-85; // ź   	 break;    case 0xffffffbf: c=(char)-66; // ż   	 break; 	 }

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...