Skocz do zawartości
michomis

9800 Pro, Rekordowo Niski Wynik W 3dmarku 2001

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

kupilem karte Sapphire Radeon 9800 Pro (R350) i jestem z niej nie zadowolony

od razu przetestowalem ja na 3dMarku 2001 SE ver 330 na nastepujacych ustawieniach:

 

1024x768 32bit, no AA, z-buffering 24 bit, texture format compressed, buffering double

wykonano 17/17 testow

 

wynik to: 7360 !?

 

Sterowniki karty to: 64.97

 

po zmianie rozdzielczosci na 800x600 z reszta ustawien tak samo, wynik to: 7586

 

moj sprzet to:

 

- HD WD 80 GB 8 MB bufor

- plyta Asus P4P800S-X

- celeron 1,7 GHZ FSB 400MHz

- pamieci OEM 256 MB DDR 333 oraz Apacer 256 MB DDR 400 (razem 512 MB)

 

zauwazylem ze na poczatku kazdego z 17 testow 3dMarka obraz sie "haczy" przez sekunde (dwie),

 

potem juz jest plynnie, pozatym test high polygon count (8 lights) wyglada perfect plynnie, a

 

mimo to wynik jest bardzo niski.

 

czy ktos mi moze cos doradzic ?

 

9800 Pro wg testow z internetu powinien wyciagac okolo 14.000 pkt, wiem ze mam slaby procesor,

 

ale mimo to powinienem miec chyba conajmniej 10.000 czyz nie ?

 

pozdrawiam i czekam na opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz zaraz... karta to radek 9800pro i stery 64.97 (for nvidia ?) chyba cos mi tutaj nie gra... sciagnij sobie stery do ATI np. catalisty albo omiegi dna... sam nie wierze ze mozna cos takiego wgrać... to z plytki wgrales z zestawu z karta?

 

czy to ja jakis niewyspany?

Edytowane przez ppp19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 2001 jest bardzo uzalezniony od procka a twoj to totalne dno. Watpie abyc na tym samrku wyciagnal wiecej. Pobaw sie 3DMarkiem03/05 ktore badaja szybkosc kary a nie reszty komponentow w kompie.

Chcesz wiecj markow w 2001 wymien procka lub go podkrec. Moeze jakies 1000pkt. na wykreceniu uda ci sie jeszcze wyciagnac. A propo procka to on sie nawet dobrze kreci i 2GHz powinienes bez problemu uzyskac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowalem sterowniki omega, podkrecilem procesor wg ustawien w biosie o 10% (razem 1,87 MHz) i wynik jaki otrzymalem to 9200 pkt. Jest niezle, ale dalej malo. Z tego co widze to ludzie narzekaja jak maja tylko 14.000 pkt !

czy zmiana procka duzo tu pomoze ? czy trafilem na jakis lewy egzemplarz karty ?? moze reklamowac w sklepie ??

 

HELP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3DMark 2001 jest bardzo uzalezniony od procka a twoj to totalne dno. Watpie abyc na tym samrku wyciagnal wiecej. Pobaw sie 3DMarkiem03/05 ktore badaja szybkosc kary a nie reszty komponentow w kompie.

 

1359171[/snapback]

Tak jak napisał sucker sprawdz na 3dmarku 2003 i 2005 i porównaj wyniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mobo to tez nie jest potwor wiec pewnie z nowego procka nie wyciagniesz max jego mozliwosci ale jesli to nie bedzie Baleron z 128KB Cache L2 to wrost bedzie zauwazalny.

Ze strony producenta MOBO mozesz sciagnac nowy bios. W/g specyfikacji producenta mobo obsluguje Prescoty wiec penwnie nowe celki D tez. Takie polaczenie bedzie dosc dobre i nie wjdzie za drogo. Mozesz jeszcze poszukac jakies procki z drugiej reki na allegro. Moze trafisz przyzwoitego PIV za przywoita cene.

Po zmianie procka zauwazysz nie tylko rozniece w markach ale takze w dzialanu kompa. Dostanie napewno kopa bo ten celek ktorego masz obecnie to najgorszy procek jaki Intel kiedykoliwek stworzyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem takze test w 3dMarku 2003, procesor pokrecowny do 1,87 GHz, a karta Sapphire 9800 Pro do 400/720. Wynik to 5486, mysle ze jest niezle. Ciekawe czy po zmianie proca np na celeron 2,8 GHz ten wynik duzo sie polepszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeprowadzilem takze test w 3dMarku 2003, procesor pokrecowny do 1,87 GHz, a karta Sapphire 9800 Pro do 400/720. Wynik to 5486, mysle ze jest niezle. Ciekawe czy po zmianie proca np na celeron 2,8 GHz ten wynik duzo sie polepszy :)

1361374[/snapback]

Jak pisalem w 3DM01 napewno wynik podskoczy w '03 niewiele pewnie tez ale napewno niewiele bo jak pisalem '03 testuje glownie karte graficzna a jak widac twoj wynik w '03 jest calkiem calkiem i nie odbiega znaczaco od innych wynokow tej karty bez krecenia jej.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy po zmianie proca np na celeron 2,8 GHz ten wynik duzo sie polepszy

nie chcialbym Cie rozczrowywac, ale wynik moze sie pogorszyc ;))

celeron to nie jest zaden cud i nie spodziewaj sie po nim dobrego wyniku w marku 2001 gzie procek jest wazny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chcialbym Cie rozczrowywac, ale wynik moze sie pogorszyc ;))

celeron to nie jest zaden cud i nie spodziewaj sie po nim dobrego wyniku w marku 2001 gzie procek jest wazny.

1362465[/snapback]

Tak ale patrrz na jego obecny procek to dopiero katastrofa a Celina D(bo chyba o takiej mowi autor ;) ) to juz calkiem dobry procek i napewno bedzie owiele lepszy od obecnego ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, moze w takim razie ktos mi powie co ma tu NAJWIEKSZY wplyw na wydajnosc (zarowno w 3dMarku jak i w grach):

 

- magistrala FSB

- cache

- czy moze czestotliwosc ?

1362923[/snapback]

Jak mowia medrcy ;)

Twoj sprzet jest tak szybki jak jego najslabsza czesc ;)

 

Czyli super grafa to nie wszystko. Sprzet trzeba skladac z glowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...