Skocz do zawartości
Mampir

D-link Di 604 Dziwne Pytanie, Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam kilka pytań na temat routera D-Link DI 604 a mianowicie:

 

1) W sieci jest 10 osób z przyczyn wiadomych musiałem zablokować porty w dzień, ale teraz chciałbym jednej osobie odblokować porty, ale w taki sposób co by tylko ta osoba miała odblokowane porty, a cała reszta dalej miała je zablokowane dodam że nie chcę się bawić w blokowanie 9 osób z 10 na akurat ten port, właśnie chciałbym co by tylko tą 1 osobę przepuścić przez blokadę (firewall) która już istnieje czy da się coś takiego zrobić, a jeżeli tak to proszę o pomoc ?

 

2) Drugie moje pytanie jest bardzo podobne do pierwszego, czy mogę przekierować porty mając włączonego firewalla na routerze, ale tylko dla jednej osoby ?

 

Jak by ktoś nie zrozumiał pytania (nie zdziwię się bo sam jak to czytam to coraz mniej rozumiem :)) to wyjaśnię po krutce:

 

Na routerze jest aktywny firewall dla wszystkich ludzi z sieci, ale ja chcę zrobić tak co by jeden człowiek nie miał żadnej zapory lub co by miał odblokowane porty (np. do emule) ale nie chcę wyłączać firewalla innym ani też nie chcę bawić się w blokowanie poszczególnych osób i w pozostawienie tej jednej czy da się coś takiego zrobić a jak tak to jak ? (widzę że powtórzyłem pierwsze pytanie, ale chyba napisałem je trochę jaśniej :))

 

 

P.S. Dodam że szukałem na forum (coś tam znalazłem, ale zawsze to nie było do końca to czego szukałem) i w Internecie odpowiedzi na moje pytania, ale muszę się przyznać że albo źle szukałem albo nie ma nic na te tematy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladka Advanced -> DMZ

dajesz Enabled i wpisujesz IP delikwenta ktory bedzie widoczny bezposrednio w sieci

 

oczywiscie w zakladce Home -> DHCP muszisz dodac jego kompa do Static DHCP Clients List zeby zawsze mial ten sam adres IP (wpisany w zakladce DMZ)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do

oczywiscie w zakladce Home -> DHCP muszisz dodac jego kompa do Static DHCP Clients List zeby zawsze mial ten sam adres IP

to mam już tak zrobione ale czytałem gdzieś coś takiego

Odrębny obszar sieci przedsiębiorstwa dostępny z Internetu, a oddzielony od pozostałej części intranetu za pomocą firewalli. DMZ zawiera zasoby sieci, które są udostępniane zwykłym użytkownikom z zewnątrz – serwery WWW, FTP, SMTP, itd. Odseparowanie DMZ od sieci wewnętrznej zwiększa bezpieczeństwo systemu.

czyli to chyba znaczy że mój komputer będzie widziany na świecie a ja tego raczej nie chcę :) ale dzięki za rade sprawdzę to, ale znalazłem odpowiedz na moje pytanie :) dla tych co by chcieli wiedzieć jak to zrobiłem B) :

 

Można wejść do firewalla i zablokować porty 9 osób na 10 (bo ja tak chciałem jak pisałem powyżej) w taki np. sposób

Wpisać jakie chce się porty zablokować (u mnie) od nr 192.168.0.2-192.168.0.5 i 192.168.0.7-192.168.0.199 czyli jednym słowem port otwarty był by 192.168.0.6 no i to wszystko ale muszę powiedzieć że nie było łatwo to zrobić a raczej nie było łatwo dla mnie :) wpaść na ten pomysł :lol: ale już jest wszystko ok i pięknie chodzi :D

Pozdrawiam wszystkich :gitarzysta:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...