Skocz do zawartości
Kean

Chieftec Cx / Bx

Rekomendowane odpowiedzi

Nosze sie z zamiarem kupna obudowy chiefteca CX-03BL-BL

Cheiftec CX-03bl-bl

no i mam z tym zwiazane pare pytan:

1. jak tam jest z kabelkami sata? bo z tego co widze to na styk to chyba wchodzi

2. jezeli sata sie cudem miesci to Serillel mi nie wejdzie?

3. jak ukladac okragle kable ata aby nie bylo ich za abrdzo widac?

4. czy ten fan 120x120 wyciagnie mi tyle powietrza zeby mi sie tam prescott nie zagotowal ? - teraz mam tracer davinci i jest nieciekawie :) pare razy przekroczyl 85c i sie wylaczyl komp bo tak mu w biosie zadalem

5. czy fan 120 nie przeszkadza przy instalacji zalmana 7000/7700 lub pentagrama 120?

6. jakie sa wogole temp w tej obudowie?

7. czy sa koszyki na coolery? bo na zdjeciach tego nie widze :/

8. czy mieszcza sie w 5'25 kontrolery obrotow z potencometrami? np revoltec?

9. jezeli nie ma koszykow na coolery czy nie ma zadnych drgan czy czegokolwiek co bedzie chalasowac gdy one sie beda krecic?

10. czy plastik i blacha sa tak wykonane ze sie nie porysuja za latwo?

11. czy wogole sie oplaca dawac 400zl za taka obudowe?

 

wiecej pytan nie mam :) - jak narazie ;)

 

mile widziane jakies fotki z wnetrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja mam obudowę taka jak w sygnaturce jest tej samej firmy ale troszeczke sie różni od tej, która Ciebie interesuje (moja to BIG TOWER), wczesniej mialem turbo jet trecera :/. Odpowiadajac na pytania:

1. do tego musisz zakupic np: takie kable http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=15460 bo z tradycyjnym mozesz miec problem z zamknięciem, to samo dotyczy zasilania - moj zasilacz z sygnaturki ma bardzo krótkie końcówki zasilajaće i nie przeszkadzaja one w zamknieciu obudowy, ale mialem wczesniej przejsciowke z molexa na sata i powodowala ze troszeczke byl problem z zamknieciem.... ale jakos szlo... najgorzej jest z kablem sata...

2. Nie wiem.

3. Coż ja zmontowałem wszystko a potem ładnie sobie poupinałem i pochowalem :).

4. Z boku 2 wentyle 92 wpychaja mi powietrze na porcka i grafe a pod zasilaczem jeden 120 wyciaga, dodatkowo moj sailacz ma dwa wentyle i wszystko pracuje na najnizszych obortach (sa prawie nieslyszalne) i temperatura w obudiwie nie przekrasza podczas grania w gry i pracy po kilka godzin 27-29 stopni (temp pokoju 22 stopnie). Procek chlodzi ta bestia co wsygnaturce tez na low obrotach. Wentyle 92 i 120 to chiefteck'i po 20 pare zl :).

5. Mi nie przeszkadza - ale moja buda to Big Tower.. nie wiem jak bedzie w twoim przypadku.

6. Patrz odpowiedz nr 4. Natomiast jak zmienilem ta obudowe przy tej samej konfiguracji z trecera to temp na procku spadla okolo 4-5 stopni a otoczenia karty 2-3 stopnie.

7. Koszyków brak - przynajmniej w mojej ... na zdjeciu twojej tez ich nie widac.

8. Tak - ja mam Akase spoczko sie miesic.

9. No ja zastosowalem pochlaniacze drgan (komplet na jeden wentyl 5 zila x 4 wentyle dodatkowo dolozylem, 2 wciagaja powietrze i dmuchaja na procka i grafe, jeden wyciaga, jeden chlodzi dwa dyski) i niema zadnych drgan, ale jak ich nie mialem to specjalnie tez nie odczuwalem jakis drgan na tych wentylkach.

10. Plastik jest dobrej jakosci i trzeba sie postarac aby go porysowac, zreszta chieftec ma wymienne te przednie panele w razie czego.... natomiast blacha jest gruba i dobrze pomalowana tez trzeba sie przylozy aby ja zarysowac.

11. Ja za swoja dalem 350 bez zasilki bo zasilke kupowalem osobno... jestem na maxa zadowolony w porowaniu z tamta niebo a ziemia... duzo miejsca wszystko sie miesci, chlodno cicho.. ... :)

 

Pozdrawiam Szem

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze sprzet podobny masz, powiedz jeszcze ile na procu masz?

tyle ze te odczyty sa nie prawdziwe.....

 

edit:

czy brak koszykow to zaleta czy wada?

Edytowane przez Kean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

 

To co mi podaje płyta w biosie i program w windzie to procek przy idle, przy zamknietej budzie wiatrak od procka na minimum i w idle mam 29-32 a w stresie max jaki widzialem (prime 95 na 7 godzin) 47 stopni i tez wentyl na minimum. Natomiast odczyty z budy z diod termicznych akasy: Pamieci min 26 max 33 (z 400 puszczone na 460), hdd dwa sztuki jeden nad drugim min 26 max 29, tem budy czujnik miedzy karta graficzna, chipsetem a prockiem w odleglosci 3 cm od plyty gł min 27 max 29 (poko 22-23 stopnie), zasilacz min 27 max 31. Wentyler mam takie zastosowane jak wyzej w wypowiedzi wszystkie usatwione na min obrotow (1200-1350). Koszyki juz ktos opisywal w chiftecu - w mojej sa tylko w jednym miejscu (do chlodzenia hdd), ale jak przykrecilem wentyla i puscilem go to jednak drgania przechodzily na budowe i bylo go troche slychac, odrazu zamowilem "koleczki gumowe" pochłaniające drgania i juz lepiej bylo. Reszte wentyli mocowalem do budy za pomoca tych koleczkow i jestem zadowolony, brak koszykow jakos specjalniemi nie przeszkadza.

 

Szem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zaleta dużej budy. I dobrego obiegu powietrza. Nawet jeśli dodać sobie w górę 5-8 stopni do kazedgo wyniku (zanizanie przez rozne czujniczki temperatury) to mysle ze sa i tak dobre. Acha miedzy prockiem a coolerem dalem paste Arctic Silver 5 - to tez poprawia temperaturę procka.

 

Szem.

Edytowane przez Szemhazej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...