Skocz do zawartości
kristovf73

Amd2600+ Oraz Soltek Sl-75kav

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyżej wymieniony procesor i płytę. Wgrałem oczywiście nowy Bios. Przy starcie procek zostaje wykryty jako XP2000+ (na szynie 266MHz) Podkręcenie szyny (do max 300MHz - nie ma niestety efektywnej 333MHz) po zmianie napięcia rdzenia procka na 1,65V powoduje nieodpalenie Biosu. Jeśli chodzi o mnożnik, był tzw. default czyli 6x. No to ja go wyższe a on nic. Bios albo nie odpala, albo pokazuje wciąż XP2000+. No cóż przyznam, że kręciłem RedStormem i na FSB266MHz było XP2100+, ale po kilku godzinach system się wieszał mimo niskiej temperatury. Wróciłem do poprednich ustawień. Wiem już, że mnożnik jest zablokowany oraz, że chipset na więcej mi nie pozwoli, gdyż ma już swoje lata.

Na czasy najbliższe poradzono mi mobile mod czyli odblokowanie mnożnika.

 

Mam więc 2 pytania:

1. Czy ktoś byłby uprzejmy przybliżyć mobile mod (działanie i jak się za to zabrać)?

2. Jaka płytę (hmm... powiedzmy w rozsądnej cenie ok. 300zł) mi radzicie na przyszłość, aby później 2600XP+ się nie marnował tylko troszkę "podyszał"?

 

Jestem jeszcze początkujący (i pewnie jeszcze przez jakieś kilka płyt i procesorów będę) więc ogromna prośba o przystępny wykład. Dzięki serdeczne z góry!

 

kristovf73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałeś już o tym temat. Ale ok, mobile mod to połączenie mostków L5 na procesorze, można ołówkiem ale lepiej lakierem przewodzącym prąd. fab51.com tam jest wsztstko opisane oraz oczywiście na farum było jużniejeden raz.

Co do płyty to np. nf7 ale czy jest sens inwestować w socket 462? nie lepiej zmienić na s. 754 albo s.939?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...