Skocz do zawartości
Misyo

O Co Chodzi Z Routerami?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Rok temu podłączałem Neo+. Kazano mi kupić modemo switcho router... Kupiłem asmaxa ar800c2... kosztował 450pln i miał być super. Teraz zrezygnowałem z neo bo wychodzi za drogo... Biore net od lokalnego providera... I okazuje sie ze moj routero switch sie nie nada.. bo to router ADSL a nie Ethernet....

 

Na prawdę sie nie na da?

Który (jaki konkretnie model) z tanich bedzie sie nadawał?

 

Skąd moje dylematy:

Obecny provider ma złącze max na jednym kablu 320kbitów. A ja bym chciał 2x320kbitów do jednego routera i to pozniej na 3 kompy w domu. Czy tak da rade? Mam czas do jutra wieczorem na jakąś decyzje.

 

Liczę na pomoc... POZDRO

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwina sprawa, że może puścić tylko 320 na jeden kabel, ale może się czepiam...

 

Nie ma takiego routera (ethernet) do którego można podpiąć na raz 2 kable z netem (tak jak to ty piszesz) :wink: Wszystkie urządzenia mają 1 port WAN i kika-kilkanaście LAN...

 

Jak naprawdę nie da się puścić np. 640 na jednym kablu to widze to tak:

 

Bierzesz od niego 2 kable (2 x 320). Kupujesz D-linka 604. Jeden kable od providera pakujesz bezpośrednio do 1 komapa, a drugi do routera i następnie z routera do 2 i 3 kompa. Taki rozwiązanie jest jednak trochę nie praktyczne, chociażby ze względu na to że ten 1 komp nie będzie miał bezpośredniej sieci z 2 i 3 kompem (podpiętymi pod router). Sieć wewnętrzna między 1 a 2 i 3 kompem była by realizowana jeszcze poprzez switch/router/serwer twojego providera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego routera (ethernet) do którego można podpiąć na raz 2 kable z netem (tak jak to ty piszesz)  :wink:  Wszystkie urządzenia mają 1 port WAN i kika-kilkanaście LAN...

1378058[/snapback]

khy khy a np taki - XRT-402C --> http://www.planet.a.pl/trade/productview/175/108/

2 porty wan, 4 porty lan. tylko nie wiem jak z load balancingiem - bo osobiscie tego sprzetu nie widzialem.

Edytowane przez pshem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390pln za planeta... bez sensu

 

Generalnie to chyba wbije w cale to dzielenie... wezme 3x160kbps tylko sie dogadam co do ceny... szkoda bo wiadomo ze lepiej miec 1xzłącze niż 3x1/3 tego łącza... ale cóż.,.. i tak ja na tym siedzieć nie będe ;)

 

Jeszcze jedno pytanko bo musze sie upwenić. Mój asmax nie będzie w stanie w żaden sposób podzielić tego sygnału? Piszecie ze planet 604... ale to chyba właśnie router adslowy???

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...