Skocz do zawartości
pikapika

Jakie Są Objawy Uszkodzonego Biosu?

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

pytanie jak w temacie. jakie są charakterystyczne objawy uszkodzonego biosu? tzn. jak zachowuje się płyta główna. czy wentylatory się kręcą? czy procesor się grzeje? czy pc-speaker wydaje jakieś dźwięki?

 

mam płytę główną, która nie startuje i dziwnie się zachowuje. zanim kupie nową kostkę biosu, chcę się dowiedzieć czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

objawy: wentylatory startują, procesor się grzeje, pc-speaker wydaje ciągły pisk, monitor się nie włącza, po kilku, kilkunastu sekundach płyta się wyłącza. wszystkie komponenty oprócz płyty głównej sprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowales CMOS? Czy procesor sie nie przegrzewa? Czy wiatrak od procesora jest podlaczony do gniazda CPU_FAN ? Czy probowales z innym wiatrakiem?

Skoro speaker piszczy to bios zyje, ale sprawdz czy np. po wyjeciu pamieci piszczy inaczej.

Czy podczas starty probuje np. czytac ze stacji dyskietek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowy :) wie ktoś może co może być przyczyną nie wyświetlającego sie obrazu na monitorze gdy zmieniałem karty grficzne i na żadnej nic? mam płyte główną foxconn p4m8907ma-krs2h. wszystko chodzi dysk wiatraki nagrywarka zasilacz itp a tylko karta graficzna nie działa zintegrowana i te co sam wsadzam. jaka może być tego przyczyna? pozdraiam i prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...