Skocz do zawartości
mail'o

Apel do użytkowników Abit KT7A ver 1.1/1.2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie słuchajcie Abita wbrew temu co piszą nasze płyty z nowym biosem (oryginalnym do v1.1-1.2) działają bez najmniejszych problemów z Athlonami XP. Osobiście sprawdziłem modele 1600+ i 1800+. Jedyną granicą jest max mnożnik - 12 -> czyli Athlon XP 1900+ jest największy. Tak na marginesie to mimo że płyta ma już swoje lata całkiem dobrze kręci najnowsze procki - mój wynik dla Athlona XP 1600 + (1400MHZ) to 1580MHz -czyli prawie prędkość Athlona XP 1900+ (1600) :D . Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchajcie Abita wbrew temu co piszą nasze płyty z nowym biosem (oryginalnym do v1.1-1.2) działają bez najmniejszych problemów z Athlonami XP. Osobiście sprawdziłem modele 1600+ i 1800+. Jedyną granicą jest max mnożnik - 12 -> czyli Athlon XP 1900+ jest największy. Tak na marginesie to mimo że płyta ma już swoje lata całkiem dobrze kręci najnowsze procki - mój wynik dla Athlona XP 1600 + (1400MHZ) to 1580MHz -czyli prawie prędkość Athlona XP 1900+ (1600) :D . Pozdrawiam wszystkich.

A wiesz jak to się ma w przypadku płyt v1.0 - przecież to ten sam bios (ostatni to A9) co do wersji 1.1 i 1.2 (tylko do 1.3 są osobne wersje, które oficjalnie obsługują XPeki) :?: :?: :?:

 

Ja mam właśnie v1.0 i kiedyś próbowałem (dawno temu - bios chyba ver 64) XP1500+ i działał spoko (wykrywało SSE, w Sandrze też spoko, dało się siakoś podkręcać) ale tylko za pierwszym razem - jak wyłączyłem kompa i póżniej znów włączałem to zima :( choć u qmpla proc chodził normalnie :evil:

 

Jakieś pomysły, sugestie :?: Też zarzuciłbym sobie eXtra Performance na płyte :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mail'o bardzo fajnie z twojej strony, że napisałeś. Dużo osób miało tu dylemat. Teraz sam się zastanawiam nad 1600XP+. Za ok. 300zł mógłbym sobie nieźle kompa podbudować. Jeszcze OC troszkę tego XP i spoko by było. Niestety pamięci wszystko psują. Gdzie można znaleźć w Krakowie tanie XP?? Najlepiej, żeby można było sprawdzić, czy działa.

miro_x nie wiem dokładnie, ale napewno różnią się niewiele, bo producent klasyfikuje je jako jedne(BIOS). Właśnie. Jak się sprawdza Versje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hotkey o ile wiem w krakowei jest pare tanich sklepow np dekanex, apollo i jeszcze pare innych ale wydaje mi sie ze w dekaneksie maja najtaniej ale musisz poszukac najlepiej w aktualnej elektro-gieldzie

Spoxik. Tylko mnie chodzi o to, żeby można było sprawdzić na miejscu czy działa. Niby takia prosta sprawa, ale są z tym czasem problemy(szczególnie w soboty)

 

Wersja płyty najczęściej jest między slotami PCI. Będzie napisane najprawdopodobniej białymi literkami rev 1.0, 1.1 czy 1.2.....

Dzięki za wskazanie. Ja mam blisko PCI, obok BIOS-u naklejkę. Niestety 1.0v :( :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze sie z odzewu, bo już straciłem nadzieje że ktoś jeszcze ma takie Abity :).

Z tego co wiem to wersje 1.0 , 1.1 ,1.2 nie różnią sie niczym co miałoby wpływ na procka - > skoro ten sam bios tzn że na wszystkich da sie ustawić ten mnożnik 10-12 i FSB 133 więc na wszystkich powinny działać Athlony XP. Poprzednio zapomniałem dopisać że Athlony XP były poprawnie wykrywane oraz podkręcanie FSB do 150( = 133 + 17 ) nie sprawia najmniejszych problemów.

 

ps. polecam nowe biosy ze strony Abita (www.abit.com.tw) o dziwo ostatnio była aktualizacja.

 

ps2. versje płyty bez zaglądania można sprawdzić np SiSoft Sandrą lub innym programem pokazującym szczegółowe dane o systemie, nie pamiętam ale chyba nawet 3D mark2001 to potrafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno Dimek miałem podobny przypadek - u mnie zawiniło to że bios źle ustawiał mnożnik -> dawał sam 10 zamiast 10,5 . Czyli zaraz po clear Cmosie trzeba wejść do biosu i ustawić procek 1600+. Inaczej następne uruchomienie kończy się szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapodałbym sobie takiego Athlonka 1600XP+. Fajno by było. Czy ktoś może mi powiedziać, czy za 300zł opłaca się wkładać w mój konfig(jak niżej) XP?? Czy to dużo pomoże?? Czy pamiątki będą go strasznie blokowały?? Z góry THX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie takie pytanko jesli dajmy na to wkladam athlona XP 1500 ona ma tam 1333 Mhz ile ustawiam w biosie. 1333 czy 1500 ale chyba 1333 ?

Przeczytaj to co napisales jeszcze raz i sam sobie odpowiedz...

 

jakbys sie nie domyslil to 1333, chociaz mozesz tez 1500 - na Titanie powinien dzialac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile dostane do przetestowANIA :D XP1900+ i zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie w praniu - moze uda się go uruchomić :?: Będę męczył gada (mam na to dwa dni :!: :twisted: )

 

Dam znać o rezultatach - 3majcie kciuki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego posta piszę właśnie z zainstalowanym AMD Athlonem XP1900+ :mrgreen:

 

Za chwilę zabieram się do dalszych testów - zobacze 3 to tylko przypadek, bo kiedyś też już mi się to udało 8) ale później nic z tego nie było :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie zobaczyć że jest troszke ludków z podobnym sprzętem :-)

jestem świeżo upieczony posiadaczem d800/abitKT7A v1.3

i miło usłyszeć co ta płytka potrafi, sam już też troszku próbowałem

 

 

pozdrawiam

 

MarcinM 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

 

Założyłem XP1900+, później cooler, odpalam sprzęta - zima :( Myślę sobie - tak łatwo nie odpuszcze i clear cmos'a. Restart kompa - nadal zima :( :(

Hmmm... Założyłem więc swojego T-Birda 1200, odpalam kompa i w biosie ustawiam CPU Driving Strenght=3, FSB=133, mnożnik 12 i restart kompa. Z takimi ustawieniami stary procek oczywiście nie wstał, ale nie to było przecież celem :lol:

Wyjąłem T-Birda, zakładam XP1900+ i odpalam sprzęta - wciąż zima :cry: Ale coś mnie ruszyło i wcisnąłem "restart" i moim oczom ukazał się komunikat mojego Gainwarda, a chwilę później zamiast "AMD Athlon 1200MHz" zobaczyłem AMD Athlon XP 1600MHz :mrgreen: Myśle sobie, że mam trzy dni zabawy :wink:

 

No to jazdeczka - wszystko co moglem sprawdzałem w Windzie (Sandra, winCPUid, 3DMark, ND4SPD: HP2, NOLF2 i inne) i wszystko spoko wykrywane, działa bez najmniejszych problemów (nie mówiąc już o spadku temperatury o 7~8 stopni w stosunku do T-Birda 1200!!! Teraz na przykład po godzinie surfowania w necie przy akompaniamencie Winampa mam 38stC!).

 

Kiedyś jak bawiłem się XPekiem miałem z tym problemy - chciałem jeszcze sprawdzić jak to będzie po tym jak wyłącze kompa, więc go wyłączyłem. Włączam chwilkę później i zima - zastosowałem więc "reset" i wszystko gra :idea: :!: :idea: Testuję tak tego procka przez ostatnie 3 dni (ale za 2h muszę go już oddać :( ) i jedyne co trzeba zrobić by działał, to wcisnąć "reset" po tym jak włączam kompa :!: :!: Nie jest to jakieś wielkie chyba utrudnienie, bo na jakies 50 razy za każdym razem uruchamiał się zaraz po wciśnięciu "resetu". Nie wiem jak to będzie działało u innych, ale u mnie wszystko gra i buczy (i to z prędkością 1600MHz :mrgreen: )

 

Zauważyłem jedną dziwną rzecz - otóż na T-Birdzie 1200MHz w 3Dmarku miałem ~8700punktów i 61fps w teście "Nature", a z XP1900+ miałem wynik ponad 9400punktów, ale w teście "Nature" było ~6fps mniej :evil:

To chyba jedyny "problem" jaki napotkałem i wydaje mi się, że mogę z tym jakoś żyć :wink:

 

BARDZO zastanawiam się nad qpnem sobie takiego proca, bo to nie są już takie wielkie pieniądze, temperaturka spada i ogólnie fajnie mieć coś nowego :wink:

 

Aha - w podkręcanie się nie bawiłem, bo to nie mój CPU a i pamięci mam cienkie i sypią się na wyższym FSB...

 

Jeśli ktoś z was się zdecyduje na qpno jakiegoś XPeka, to niech spróbuje wynegocjować u sprzedawcy możliwość zwrotu - u mnie wszystko śmigało bez problemu, ale nie wiem jak to będzie wyglądać u was...

 

Pozdrowionka - Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie zobaczyć że jest troszke ludków z podobnym sprzętem :-)

jestem świeżo upieczony posiadaczem d800/abitKT7A v1.3

i miło usłyszeć co ta płytka potrafi, sam już też troszku próbowałem

 

 

pozdrawiam

 

MarcinM  8)

Na swojej płycie nie masz się co martwić o "normalną" obsługę XP, bo wersja 1.3 oficjalnie je obsługuje :!: bez konieczności wciskANIA "reset" :wink:

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchajcie Abita wbrew temu co piszą nasze płyty z nowym biosem (oryginalnym do v1.1-1.2) działają bez najmniejszych problemów z Athlonami XP. Osobiście sprawdziłem modele 1600+ i 1800+. Jedyną granicą jest max mnożnik - 12 -> czyli Athlon XP 1900+ jest największy. Tak na marginesie to mimo że płyta ma już swoje lata całkiem dobrze kręci najnowsze procki - mój wynik dla Athlona XP 1600 + (1400MHZ) to 1580MHz -czyli prawie prędkość Athlona XP 1900+ (1600) :D . Pozdrawiam wszystkich.

Muszę ci podziękować, bo to ty mnie jakoś "zainspirowałeś" do działANIA i teraz sam wiem, że moja płyta nie jest jeszcze taka zła :wink:

 

Pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy. Sam byłem cały w skowronkach jak u mnie ruszyło :). Obecnie przesiadłem się już na stałe na Athlona XP 1700+. Podkręcanie Abit znosi w miarę dobrze ( u mnie max to 150 x11 ) . Pozdrawiam wszystkich użytkowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...