Skocz do zawartości
michomis

Dla Pamieci Zbyt Cieplo ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam :D

 

Komputer uruchamia sie normalnie, lecz gdy zaladuje sie Windows XP SP2, zawiesza sie prawie od razu na pulpicie, czasem udaje mu sie wczytac caly system.

Wymienilem zasilacz na Tagan 380W i dalej to samo.

 

nawiasem mowiac zmienilem duzo rzeczy w kompie, m.in. dolozylem szybszy procesor PIV 3,0 GHz FSB800 Prescott (przesiadka z Celerona 1,7 GHz). Ten jednak grzeje sie jak cholera (max 68 stopni wg CPUCool), i myslalem ze to moze przez to te zwiechy.

 

zacząłem tez kombinowac z pamiecia, posiadam:

1. Apacer 256 PC3200

2. Apacer 512 PC3200

 

wkladalem je na przemian, raz jedna, raz druga, potem obie naraz itd. i zauwazylem ze gdy wsadze jedna pamiec (obojetnie ktora) dalej od procesora to komp dziala poprawnie. wydaje mi sie teraz ze te zwiechy sa przez nagrzewanie sie pamieci cieplem jakie oddaje procesor.

zbudowalem wiec sobie boczna scianke i zamontowalem dwa wiatraki nawiewowe, ktore zasilane z innego zrodla, halasuja jak odkurzacz, ale potrafia schlodzic procesor nawet o 8 stopni !

 

po tym dlugim opisie nastepuje moje pytanie:

 

czy mozliwe jest ze pamieci gdy zbytnio nagrzeja sie od ciepla procesora, powoduja opisane przeze mnie zwieszanie sie kompa ??

jesli nie, to gdzie moze tkwic problem ?

 

dodam jeszcze ze obecnie z tym chlodzeniem w windowsie w czasie normalnej pracy mam okolo 42-44'C

Edytowane przez michomis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...