Skocz do zawartości
ciemek89

Akryl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Miałbym pytanie do wszystkich posiadaczy okien.

Mianowicie czym najlepiej wycinać dziure na duzy wentyl w akrylu ( nie wiem jak akryl ma sie do plexi jesli chodzi o wytrzymalość), tak by go nie "uszkodzić".

Pytam się ponieważ nie chciałbym experymentowac na kupionym oknie :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiertarka i wiertełko 5mm, (większe wiertło odpada bo może szarpać)

Delikatnie dookoła obwodu,

Potem tym wiertłem wycinasz (szlifujesz) odstępy między otworami (myślę, że mnie rozumiesz o co chodzi)

Na koniec pilnik, i jedziesz do uzyskania okręgu.

Cierpliwość jest najważniejsza :)

Edytowane przez Dziuby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zrozumiałem

to imię czy kraj "angeli"

1385633[/snapback]

 

Dziuby to odmiana imienia agela ;] wiesz kto co itd ;]

 

a z tym akrylem uważaj bo jeśli to nie nie rózni wiele od plexi to jest dosyć kruche wiec wszytko rob delikatnie

 

ps. nic na śiłe wejź wieskzy młotek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno pisalem podobny temat... ogolnie to zaczeli niektórzy mówic o jakiejs wyszukiwarce na forum itd... :)

Mi sie udalo wywiercic utwornicą. Pryszcz.. bałem się a poszło jeszcze łatwiej niz z bokiem w blachówce.

NA początek przed przylozeniem wiertła od otwornicy zrób sobie nozem lub czyms ostrym ppunkt by wiertło nie zaczelo tanczyc na obudowie.

Tnij najlepiej na styropcu, takim do docieplen . Zniweluje wszystkie drgania, dzieki temu pleksa nie peknie.

Nie wierc szybko, bo sie moze przetopic. NAjwazniejsze to zeby otwornica miala jednostajną prędkosc. NA samym koncu lekko nawet unies wiertarkę, zeby pod wpływem za duzej masy otwornica nie wyrwała z drugiej strony krawędzi.

Bardziej klopotliwe jest wywiercanie 4 otworków na srubki.. pleksa jejst juz osłabiona, tutaj trzeba wiercic bardzo delikatnie, lekkie skrzywienie wierła i pomiedzy otworkiem na wentyl a na srubkę masz piękne pękniecie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...