Skocz do zawartości
kanan

Konfiguracja Sieci (3 Komputery O Danych Ip)

Rekomendowane odpowiedzi

Problem mój polega na tym, że chce połączyć w sieć komputery.

 

Tak wygląda ich konfiguracja:

 

1 komputer WXp

2 komputer WXp

3. komputer WMe

 

IP komputerów są następujące:

 

62.21.18.65

62.21.116.60

62.21.113.87

 

W jaki sposób mogę skonfigurować te komputery aby bez problemu się widziały w sieci. Problemem jest, wydaje mi się, sposób w jaki dołączany jest Internet, mianowicie jest rodzielany na hubie. Wszystkie bowiem komputery są podłączone do tego urządzenia i również kabel od modemu (Internet z kablówki).

 

W jaki sposób można ten problem rozwiązać. Męczę się z tym już od dłuższego czasu, nie wiem, jak to mogę rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie możesz zmienić tych IP przynajmniej na adresy z jednej puli np 62.21.18.xxx ? wtedy wszystkie bez problemu bedą sie widziały przy masce 255.255.255.0 w tym przypadku to chyba musisz wpisać maskę 255.255.0.0 ale to już tylko moje przypuszczenie, poszukaj na googlach o maskach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mój polega na tym, że chce połączyć w sieć komputery.

 

Tak wygląda ich konfiguracja:

 

1 komputer WXp

2 komputer WXp

3. komputer WMe

 

IP komputerów są następujące:

 

62.21.18.65

62.21.116.60

62.21.113.87

 

W jaki sposób mogę skonfigurować te komputery aby bez problemu się widziały w sieci. Problemem jest, wydaje mi się, sposób w jaki dołączany jest Internet, mianowicie jest rodzielany na hubie. Wszystkie bowiem komputery są podłączone do tego urządzenia i również kabel od modemu (Internet z kablówki).

 

W jaki sposób można ten problem rozwiązać. Męczę się z tym już od dłuższego czasu, nie wiem, jak to mogę rozwiązać.

1387872[/snapback]

 

1. Jest tak jak pisze morion - czyli maski powinny mieć te komputery ustawione jako 255.255.0.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...