Skocz do zawartości
Daethar_Rumarth

Zestaw glosnikowy Logitech Z-680 za 2k, ladny? warto?

Rekomendowane odpowiedzi

te głośniki mam podłączone do wzmacniacza a później do dvd. jaką mają moc to wam powiem jak ojciec wróci z pracy. Ale napewno większą niż 10W. Basy mają kapitalne, nietrawie czegoś takiego jak jest w tanich głośnikach tzn. bassy to buczenie, w BOSE BASY to "mocnne uderzenie" a nie szemranie. A jak ustawiłem troche głośniej te BOSE i włączyłem DEMKO THX na głośniki do prawie z krzesła spadłem. Niedługo napisze o mocy. A BOSE to porządna firma w ojciec ma w samochodzie głośniki tej firmy i moc wynosi ok 200-250 W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde ja tam jestem za kolumnami nie wiem jak mozna porownywac zestaw z kilkoo malych satelitek do kilkoo kolumn sam mam w domu kolumny diory 2x40W i podloga sie trzesie chociaz na seg,emcie stoja i to jest to z przodu mam jakies pol watowe pierdziawki aby 4 kanaly byly i spox kolega ma zestaw samsunga 2+1 to to jest smieszne sztuczne uderzenia i tylko wysoki ton satelit paranoja brat z koleji zestaw ceative'a 5.1 to bas spoko ale ogolnie dzwieki z satelit nie maja barwy z porzadntch kolumn a jak ktos ma i podlaczy wierze to wogole wymiata znajomy serwisant ma 2 wzmacniacze 2x50W i kolumny 4x100 to jest cosik po prostu dzwiek az sie cche sluchac co prawda wazna jest karta zeby dobrze rozrzucala na kanaly za 2k to poprostu duzo bajerow typu ladny design i pilocik i troche plastikoo a nie ma jak drewno i to nie tylko na wooferkooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahahhahahahhhhhahahahahahahahahhaahhah ahhahahahah błahahah

niemoge zobaczylem ten sub wooferek jak on ma grac dobry bas z takim malutkim glosniczkiem. zeby byl dobry bas musi byc odpowiednio duza membrana ktora wprawi w ruch powietrze. Subwoofer musi miec takze sporą obudowe ktora wraz z kanałem bassreflex dziala jak pudlo rezonansowe ktore wzmacnia dźwięk. Są specialne przeliczniki powierzchni membrany w stosunku do powierzchni pomieszczenia ktore ma nagłosnic. a ten subwooferek Logitecha ma 14 cm srednicy. TO jest jest na 8 merow kwadratowych z resztą glosniki basowy o takiej malej srednicy niezagra "uderzenia" one grają "buczenie" udaja basy mają obcientą dolną czenstotliwość inaczej by niepodołały. TO tyle o tym "subwooferku" teras przejdźmy do takzwanych "satelitek". Lol one są jednodrożne. Te satelitki nieodtworzą poprawnie wysokich tonów, mają opadajoncą charakterystyke zakresie wysoich tonów, jedynie ze średnimi mogą sobie radzic.

 

Podsumowując taki maly sub wooferek niemoze zagrac prawdziwego basu, mocnego, czystego udezenia, czy glębokich zejść, ze względów technicznych tak małya powierzchniowo membrana NIEMOZE odtważać poprawnie. Caly zestaw jest dwodrozny, głosniki satelitarne niemaja przetwornika kopółkowego, co sprawia ze wysokie tony są znaczni przyciszone w porownaniu do innych częstotliwosci.

Jezeli ktos twierdzi ze ten zestawik gra porządnie basy to NAPEWNO nigdy niesłyszał jak odtwarzają dźwięk porządne kolumny. Mam kolumny Jamo 3 drozne basówka ma 30 cm średnicy, pojemność przedziału basowego 110 litrów, to podpiete do wzmacniacza stereo Marantza 100W na kanał. Jezeli ktos ma wątpliwości to zapraszam na przesłuchanie ludzi ze Szczecina. Bardzoo chiałbym zobaczyć wazse miny miny ludzi ktorzy mówią ze 14 cm głosnik gra super basy. Posłuchacie na kolumnach 2 razy po 30 cm basówka, przy ostrym techno wprawiają one w drżenie szyby piętro nizej a w pokoju czuc na calym ciele uderzenie .

 

Błagam cie niewydawaj tyle pieniędzy na takie COŚ, zapłacisz głównie za firme bardziej opłaca sie kupić wzmachola z komisu,j a mogłem go testować przez 3 dni! dopiero zapłaciłem za reszte pieneidzy mozesz kupić sensowne kolumny i wtedy wiesz ze wydałeś te pieniądze z głową.

Wzmacnaizc urzywany dobry model mozna dostac za 400-500 zł. Niema co sie bac kupować z komisu bo teras sprzedawcy dbają i dokładnie sprawdzają sprzent zanim go weżmą i ty mozesz go w domu sprawdzić. za 1500 zł w mediamark mozna kupić porządne kolumny, i potem Ty będziesz mógł dołowac kupli ktorzy kupili sobie "super: zestawik głośników do kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brawo RS mysle ze po takim wykladzie nie kupi tych glosniczkow. Dopiero teraz sie dowiedzielem ze ten bass ma tylko 14cm srednicy :lol: glosnik w mojej kolumnie ma 20cm i przy mocniejszych basach czuc ze cos daje. Jednak kolumna ma tylko 2 glosniczki. Moj brat ma trojdrozne kolumny i dzwiek z nich jest naprawde "czysty".

Moj kolega ma glosniczki Creative. 4 satelitki + subwoofer i nawet jak sie wezmie na full to tylko z niego dmucha powietrze.

Najwazniejsza rzecza w kolumnach poza glosniczkami jest obudowa a najlepszym materialem na bude jest drewno.

 

P.S. Dolanczam sie do prosby RS'a abys sie wstrzymal z kupowaniem tego zestawu i sie zastanowil czy czegos uzywanego sobie nie kupic. Ostatecznie to mozesz sie polasic i przy odrobinie samozaparcia zrobic wlasne kolumny i to napewno za nizsza cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drewna nic nei przebije zreszta zestawy glosnikow do kompa to byl od zawsze pic na wode na jakiejs witrynie www bylo pokazane jak samemu zrobic kolumny od a do z zreszta to w jakiejsc gazecie bylo do jakich glosnikow jakie pudlo stolarz ma wszystko a polski glosnik basowy 20cm srednicy 60W to okolo 50zł czyli na pewno taniej wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukalem, szukalem az wkoncu znalazlem. Oto szczegolowe dane tego zestawu:

Total output power: 450 Watts RMS

Subwoofer power output: 185 Watts RMS

Satellite speaker power output: 265 Watts RMS (53 Watts RMS per channel)

Maximum SPL: 114 dB

System frequency response: 35Hz - 20kHz

Signal-to-noise ratio: >100 dB (A)

 

Po wiecej informacji zapraszam tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja RS. Te głośniki to istny bajerek wizualny i nic poza tym.

A z tego co pamiętam to certyfikat THX mówi o zestawie 7.1 i paru innych szczegółach których te pierdziafki nie spełniają

Na to slowo dostalem dziwnego ataku smiechu :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są specialne przeliczniki powierzchni membrany w stosunku do powierzchni pomieszczenia ktore ma nagłosnic. a ten subwooferek Logitecha ma 14 cm srednicy. TO jest jest na 8 merow kwadratowych z resztą glosniki basowy o takiej malej srednicy niezagra "uderzenia" one grają "buczenie" udaja basy mają obcientą dolną czenstotliwość inaczej by niepodołały.

Podaj linka do takiego przelicznika, albo napisz dokładniej coś o tym. (mimo wszystko wydaje mi się ten przelicznik dziwny bo przeciez można zbudować głośnik o bardzo dużej amplitudzie osiągający przy mniejszej średnicy parametry większego głośnika, może powinno się tam wpisywać wychylenie objętościowe ) Powiedz także jaki masz model tych kolumn Jamo bo z tych modeli które widziałem to największa membrana miała 25cm. Co do średnicy głośnika to zdziwiłbyś się bardzo jak dobrze mogą zagrać kolumny Phonar p20s, mające 2x13cm+2,5cm. Bas taki, że większość kolumn z dwukrotnie większymu membranami wymięka. Poziom głośności też rewelacyjny. Aby uzyskac dobry niepodbity bas trzeba dysponować dużym pomieszczeniem (<40m2) o właściwych proporcjach. Kolejną sprawą jest, że z żadnych kolumn nie uzyskasz mocnego, głośnego i niskiego basu (niezależnie od tego co piszą w katalogach) do tego właśnie stworzono subwoofery. Posłuchaj Paradigm'a PS1200, albo jeszcze wyższego modelu to będziesz wiedział o czym mówie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea: Sklecic swoj wlasny zestaw 5.1 od podstaw, i w calosci w drewnie to niezly pomysl :idea:

 

I jeden problem... Gdzie ja to do jasnej anielki mam postawic :?

Ani z przodu ani z tylu nie ma miejsca na wieksze niz typowe komputerowe :(

Ale jezeli to bedzie takie dobre, to miejsce sie zrobi jakos... 8)

 

Tylko jeszcze pare spraw ;)

:arrow: Czy taki wlasnorecznie skladany zestawik 5.1 + wzmacniacz bedzie najlepszym rozwiazaniem do grania?? (!bardzo dla mnie wazne!)

:arrow: jaki wzmacniacz kupic, gdzie, za ile...

:arrow: drewno i glosniki, jakie? Qrka, duzo roboty a ja nawet nie wiem co wybrac?

 

!!Aha to i tak bedzie w malym pomieszczeniu, nie musze rozwalac szyb sasiadom- moc umiarkowana, aczkolwiek z malym zapasem na specjalne okazje.

 

Grzybu >>> co to za stronka gdzie bylo napisane jak zrobic kolumny? PLZ przypomnij sobie, bardzo by mi sie przydala, jesli bym wszedl w ten pomysl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie orientuje to bas zalezy od skutecznosci glosnika, skoku membrany, budowy samej skrzynki, wielkosci bass-refleksu i jego dlugosci. Wszystko to potrzebne przy budowie kolumn okresjala parametry Thiele -Shmala czy jakos tak. Z malego glosnika moze byc naprawde niezly bas jesli tylko konstrukcja obudowy jest dobrze przemyslana i odwrotnie, duza membrana nic nie poradzi jesli jest kiepsko zabudowana.

A tak na marginesie to np. obudowy do subwooferow do car-audio sa duze? Nie, a co potrafia... naprawde wiele.... I wcale nie chodzi tu o male wnetrze samochodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

blah jk mogles sie dac przeglosowa :) ja wlasnie kupilem altony 110 (to samo co altus 140 - 30 cm bass :) ale wieksza ciut moc mimo 110 w nazwie) i nie zamienie ich za zadne plastikowe pudelka chocby kosztowaly 2000 :)

a co do pozycjonownia to proponowalbym ci dokupienie jakichs dipolowych kolumienek na tyl altusy by robily jako przednie

wzmaka 5.1 i jeden centralny, subwooferr bylby nawet przy takim zestawie niewskazany bo splyca stereo dzwiek z takiego zestawu bylby w stanie powalic na kolana ja u siebie aktualnie mam przod altony 110 tyl stare drewniane unitry 15 watt a wszystko podlaczone pod 2 wzmaki i wszystkie creativy logitechy a nawet zestawy kina domowego te do 2000 tysiecy to smieszne zabaweczki przy moim zestwie

Ogladanie na tym wladcy pierscieni albo marixa (ehh ten dzwiek_ to czysta przyjemnosc

I nie odczuwam braku centralnego glosnika bo altony to konstrukcja troj drozna i glosniki srednie swietnie czysto i bardzo czytelnie odtwarzaja dialogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.O ten przelicznik mam pokserowany wraz z innymi informacjami a temat akustyki itp. Niestety niewiem skad to jest, ale ten przelicznik jest dosyc stary i tylko mniej wiecej okresla wielkosc glosnika basowego, ktory poradzi sobie z wypelnieniem dxwiekiem iles tam metrow kwadratowych. Z tych kolumn Jamo malo jusz zostalo, poniewaz je przerobilem. Zmienilem Glosnik kopólkowy 80W na 120W, no i basówki takze, poprzednie mialy 110W mocy maxymalnej i gumowe zawieszenie, zmienilem na przetworniki z miekrzym zawieszeniem o wiekrzej amplitudzie wychylen, i mocy maksymalnej 250W. Nastepnie musialem dostroic obudowe przez powiekrzenie kanalu bass reflex do 10 cm i dlugosci 29 cm, zmienilem takze wytlumioenie wewnetrzne kolumn, i na konncu okeine :lol: . Dzieki tym zabiegą Bas opada o 12 dB dopiero w okolicy 18 Hz, pierwotnie taki spadek byl jusz kolo 30 hz. Udalo mi sie zmierzyc efektywnosc basu przy 35Hz za pomoca fonometru. przy tych 35HZ maksymalna glosnosc wyniosla 106db ( w moim pokoju w pomieszczeniu odsluchowym moglo by byc nieco mniej), niestety niesprawdzalem przed przerobką kolumn. W przetwazaniu basu jest wazna powierzchnia membrany, narazie niebende tego wyjaśnial bo zadyuzy bylby post. Mozna pujsc 2 drogami albo kilka mniejszych glosnikow basowych, albo jeden wiekrzy. Kilka mniejszych glosnikow bedzie mialo leprza dynamike, zato jeden wiekrzy glosnik mocniejsze udezenie- to tak w bardzo ogólnikowy sposób.

 

Ps. Niejestem audiofilem, tylko akustyka kolumny, wzmacniacze to moje hobby duzo o tym czytam i eksperymentuje w praktyce. w Muzyce najbardziej lubie dobry mocny bas, ktorego czuc, i od ktorego drzą sciany i okna. Dlatego bardzo zdenerwowal mnie ten post w ktoryms ktos pisze ze z tego malego subwooferka 14 cm glosnik jest dobry bas. Policzcie sobie powierzchnie jaką ma ten glosniczek ---154cm2, a teraz 2 glosnikow 20cm z kolumn - 2x314=626cm2

Z obliczenia wynika ze kolumny z 20 cm basowka maja 4 razy wiekrza powiezchie. a teraz 2 kolumny takie jak moje po 30cm basowka --- 1413 cm2. I wynika z tego ze dobre kolumny z 20cm basem maja powiezchnie przetwornikow 4 razy wiekrza od tego sub wooferka, a spore kolumny np takie jak moje z 30cm przetwornikiem basowym mają juz powiezchnie membrany 9 razy więkrzą od tego sub wooferka. Jestem ciekaw czy ten subwwoferek potrafi zatrząść szybami w oknach w pomieszczeniu pietro nizej, czy jak sie slucha glosno muzy to czuc na klatce piersiowej udezenia itd? NIE heh ale przeciez on gra znakomicie bo kosztuje 2000.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:idea:  Sklecic swoj wlasny zestaw 5.1 od podstaw, i w calosci w drewnie to niezly pomysl  :idea: 

 

I jeden problem... Gdzie ja to do jasnej anielki mam postawic  :? 

Ani z przodu ani z tylu nie ma miejsca na wieksze niz typowe komputerowe :(

Ale jezeli to bedzie takie dobre, to miejsce sie zrobi jakos...  8) 

 

Tylko jeszcze  pare spraw ;)

:arrow:  Czy taki wlasnorecznie skladany zestawik 5.1 + wzmacniacz bedzie najlepszym rozwiazaniem do grania?? (!bardzo dla mnie wazne!)

:arrow: jaki wzmacniacz kupic, gdzie, za ile...

:arrow: drewno i glosniki, jakie? Qrka, duzo roboty a ja nawet nie wiem co wybrac?

 

!!Aha to i tak bedzie w malym pomieszczeniu, nie musze rozwalac szyb sasiadom- moc umiarkowana, aczkolwiek z malym zapasem na specjalne okazje.

 

Grzybu >>> co to za stronka gdzie bylo napisane jak zrobic kolumny? PLZ przypomnij sobie, bardzo by mi sie przydala, jesli bym wszedl w ten pomysl.

Najlepiej jak bys kupil dobre kolumny trojdrozne i do tego dobry wzmacniacz. Przy takim konfigu mysle ze subwoofer nie byl by potrzebny. Ostatecznie jezeli miejsca by nie bylo w pokoju to mozesz ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> dwudrozne i do tego woofera.

Jezeli chcesz zrobic kolumny to czekaja cie dlugie godziny roboty i kupe obliczen ale za to jakos dzwieku moze byc niewyobrazalna bo mozesz sobie wstawic glosniki takie jakie chcesz :)

Co do robienia wlasnorecznie kolumn to w sieci jest tego bardzo duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mialem sobie tylko kupic jakis zestaw komputerowych glosnikow 5.1 ...

Doszlo do tego ze pewno bede sobie kupowal normalniejszy zestaw w drewnie :lol: Tak mnie przekabacic... :wink:

 

1. Jaki model wzmacniacza 5.1 mam kupic? A moze amplituner? Firma/model/cena w PL. Polaczenie z karta bede mial przez optical'a, ale chcialbym miec mozliwosc tez analogowo.

2. Err, a jakie kable do glosnikow??

 

Moze zamiast robic wlasne(i niewiadomo czy by wyszlo..) kupil bym jakis zestaw?

 

http://www.tonsil.com.pl/products/speakbox/proton.htm -> moze taki?? ten tez mi sie podoba :))

http://www.tonsil.com.pl/events/test_proton.htm -> tu jest recka

 

p.s. mam nadzieje ze Was nie zameczam pytaniami? :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nieco ponad 2k można sobie całkiem przyzwoity zestawik stereo złożyć. Jakoś w tym zestawie Logitecha nie przywuazłyłem głośników wysokotonowych ,tylko same średniotonowe satelity. To nie będzie dobrze grało w zakresie wysokich częstotliwości ,do mp3 może styknie. Ale czy jest sens wydawać 2k za zestaw do mp3 8O :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja RS. Te głośniki to istny bajerek wizualny i nic poza tym.

A z tego co pamiętam to certyfikat THX mówi o zestawie 7.1 i paru innych szczegółach których te pierdziafki nie spełniają

Na to slowo dostalem dziwnego ataku smiechu :lol: :lol: :lol:

A możesz powiedzieć czemu cię ten śmiech zaatakował ?

Powiedz jak z tego super satelity ma się wydobyć 53 waty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tom.O ten przelicznik mam pokserowany wraz z innymi informacjami a temat akustyki itp. Niestety niewiem skad to jest, ale ten przelicznik jest dosyc stary i tylko mniej wiecej okresla wielkosc glosnika basowego, ktory poradzi sobie z wypelnieniem dxwiekiem iles tam metrow kwadratowych...

Dokładny opis budowy kolumn, wzory, wyliczenia ukazały się kiedyś w Elektronice Praktycznej 8,9,10,11,12 '94 i 1 '95 http://www.ep.com.pl/?archiwum/1994.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja RS. Te głośniki to istny bajerek wizualny i nic poza tym.

A z tego co pamiętam to certyfikat THX mówi o zestawie 7.1 i paru innych szczegółach których te pierdziafki nie spełniają

Na to slowo dostalem dziwnego ataku smiechu :lol: :lol: :lol:

A możesz powiedzieć czemu cię ten śmiech zaatakował ?

Powiedz jak z tego super satelity ma się wydobyć 53 waty :?

Wiem ze te glosniczki maja tylko duza moc a nic prawie z jakosci dzwieku a ten smiech to byl z powodu tego jak nazwales te glosniczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja RS. Te głośniki to istny bajerek wizualny i nic poza tym.

A z tego co pamiętam to certyfikat THX mówi o zestawie 7.1 i paru innych szczegółach których te pierdziafki nie spełniają

Na to slowo dostalem dziwnego ataku smiechu :lol: :lol: :lol:

A możesz powiedzieć czemu cię ten śmiech zaatakował ?

Powiedz jak z tego super satelity ma się wydobyć 53 waty :?

Wiem ze te glosniczki maja tylko duza moc a nic prawie z jakosci dzwieku a ten smiech to byl z powodu tego jak nazwales te glosniczki.

Aaaa teraz rozumiem, gdyby dać mu te 53 W to zaczął by pierdzieć, no nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto placic tyle za ten subwoofer. Jesli masz zamiar przeznaczyc 2000 PLN na glosniki komputerowe, to mysle ze mama :P dolozy Ci jeszcze 500 PLN i mozesz sobie kupic osobny wzmacniacz 5.1, jakis tani za 1000 PLN. Zostaje 1500 PLN na glosniki, starczy na jakies male monitorki (np. Tannoy m1 etc). Suba zawsze mozesz dokupic. Jesli chodzi o THX w tym zestawie to jest to jakies jedno wielkie nieporozumienie. Ta norma mowi np. o tym, ze pasmo przenoszenia subwoofera powinno byc w granicach 20...80 Hz (mozna oczywiscie odciac nizej) (-3dB!!!) co jest granica nie do osiagniecia przez zaden subwoofer z glosnikiem 20cm. Subwoofery ktore to potrafia mozna policzyc na palach jednej reki.

 

Jeszcze sprawa z powierzchniami membran. Pomine kwestie ze srednice glosnika mierzymy od przeciwleglych otworow montazowych (czyli realna powierzchnia ktora promieniuje dzwiek, Sd, dla glosnika 14cm wynosi okolo 85, a nie 150cm2). Jak juz ktos wspomnial, liczy sie rowniez amplituda (Xmax). Przepompowane powietrze to iloczyn powierzchnii i amplitudy. Czyli moze sie okazac, ze glosnik 30cm z Xmax 3mm moze przepompowac mniej powietrza niz 22cm z Xmax 7mm. To jest logiczne i wszyscy o tym wiemy.

Nawet w przypadku kiedy wiekszy glosnik przepompuje wiecej powietrza niz mniejszy, nie oznacza to ze ma lepszy bas. Tylko co oznacza lepszy ? Glebszy?, Glosniejszy?. Duzy glosnik ktory przepompuje wiecej powietrza moze byc glosniejszy, ale nie koniecznie ma glebszy bas. Jest to zwiazane z parametrami T-S, dokladniej Qts, Fs, VAS. Od tych parametrow zalezy wielkosc obudowy, czestotliwosc dostrojenia otworu [pomine obudowy zamkniete w ktorych duzo trudniej jest osiagnac niskie f-3, czyli punkt -3dB. Obudowy te sa stosowane tylko w kolumnach wysokiej jakosci (lub starych PRL'owsich konstrukcjach), dla powaznych ludzi, bo prawie zaden mlody czlowiek nie potrafi docenic tego rodaju obudowy, a jak wiadomo producent musi sprzedac produkt - do tego wystarczy obudowa bass-reflex + kolorowy glosnik niskotonowy z wysokim Qts - pozdrowienia dla wszystkich driverow dumy "polskiej" motoryzacji f126p] i wieloma innymi parametrami ktorych nie sposob tu opisac. Np. kwestia VAS - mamy 2 takie same glosniki, tyle ze jeden ma VAS 100, a drugi 50. Ten drugi osiagnie ten sam punkt -3dB niz pierwszy, ale w dwa razy mniejszej obudowie. Jesli mamy 2 subwoofery, jeden z glosnikiem 16cm, a drugi 21cm w wiekszej obudowie do glowy przychodzi jedna mysl. Ten jest wiekszy wiec jest lepszy. Jednak zeby to ocenic musimy po prostu wlaczyc i sprawdzic, inaczej sie nie da. No chyba ze jeden sub jest zrobiony z dykty i wazy 2kg, a drugi MDF i 20kg. Z dobrego glosnika 16-18cm mozna osiagnac bardzo ladny niski bas. Maksymalna glosnosc bedzie oczywiscie ograniczona w porownaniu np. do glosnika 30cm, ale sub na takim glosniku do malego pokoju 12-14m2 bedzie wystarczajacy (szczegolnie ze jest sub do komputera). Realne -3dB na glosniku 18cm w obudowie do 20 litrow to okolo 45-50Hz. Wydaje sie slabo, jednak wiekszosc subwooferow komputerowych nie przenosi nawet od 60Hz (-3dB). Z glosnika 20cm mozna juz zrobic/kupic naprawde malego potwora, ktory w 16m2 w zupelnosci wystarczy (zostanie troche dla sasiadow). Mimo ze ten zestaw z topica ma glosnik 20cm nie kupil bym go, bo wyglada to jak z gwiezdnych wojen i jest za DROGI. Zreszta NUKE moze wam opisac co potrafia jego kolumny z 17cm glosnikiem nisko-sredniotonowym :-)

Co do przerobki jamo - no comment.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu no comment ? Zmienilelem basowke na leprzą, jej parametry pasowaly do pojemnosci obudowy jedynie kanal bassreflex musialem powiekrzyc po przerobce zakres niskich czestotliwosci odtwarzany jest wyraźnie lepiej szczegolnie w wyzszych poziomach glosnosci. MOzesz wyjasnic Igod oco Ci chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie warto placic tyle za ten subwoofer. Jesli masz zamiar przeznaczyc 2000 PLN na glosniki komputerowe, to mysle ze mama :P dolozy Ci jeszcze 500 PLN i mozesz sobie kupic osobny wzmacniacz 5.1, jakis tani za 1000 PLN. Zostaje 1500 PLN na glosniki, starczy na jakies male monitorki (np. Tannoy m1 etc). Suba zawsze mozesz dokupic. 

Mama to mi juz dawno na nic nie doklada :D

Troche mi juz rozjasniles myslenie nad przyszlym zestawem, bo wlasnie niedawno patrzylem na rozne modele Tannoy z serii Mercury :) Tylko gdzie ja teraz dostane nowe m1?? Wolal bym kupic mXR-M, bo maja ekranowane przetworniki z tego co wyczytalem, a to by mi bardzo pasowalo(co by stalo niedaleko monitora- a wlasciwie jeden). Moze byc taki model?? Do tego moze centralny mC?

 

Na co glebszych parametrach glosnikow/wzmacniaczy znam sie tak jak moja babcia na programowaniu w C++. Jaki to wzmacniacz 5.1 mialbym sobie kupic? Mozesz podac np. kilka modeli dla mnie do wyboru w "normalnej" cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fizyka

Aby wytworzyć odpowiednie natężenie w zakresie niskich częstotliwości,należy opisując to w największym skrócie

przepompować bardzo dużą objętość

powietrza w jednym cyklu (iloraz powierzchni membrany jej amplitudy

określany jest jako wychylenie objętościowe).Wraz z obniżaniem się częstotliwości,zapotrzebowanie to gwałtownie

rośnie do kwadratu (np.dla wypromieniowania przy 20Hz tej samej mocy,co

przy 100Hz,należy przepompować 25 zy więcej powietrza w jednym cyklu,

1600 razy więcej niż przy 1kHz,640000

razy więcej niż przy 20kHz!Tłumaczy to,

dlaczego konstrukcje głośników wysokotonowych,średniotonowych niskotonowych tak bardzo różnią się między sobą

co widoczne na pierwszy rzut oka przede wszystkim wielkością.Aby przepompować określoną objętość powietrza,

musimy albo zastosować membranę

o dużej powierzchni,albo pozwolić na jej

dużą amplitudę;w praktyce obydwie cechy idą ze sobą w parze duże głośniki

niskotonowe mają jednocześnie dużą

amplitudę membran.Największe (46 cm)głośniki niskotonowe,mając membranę o powierzchniu ok.1300

cm 2 amplitudzie maks.ok.1,5cm mogą

przepompować w jednym cyklu ok.2 litrów powietrza!Natomiast typowy,17cm głośnik niskośredniotonowy dwudrożnej, kilkunastolitrowej kolumienki

przepompować może tylko ok.20 razy

mniejszą objętość.

 

 

 

Text nie jest moj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Feluke & Bruce  :arrow:  To podajcie mi przyklady zestawow w podobnej lub nizszej cenie jako alternatywy, uwzgledniajac moje wymagania (tylko nie drozsze! - najlepiej mi styka -~1500zl).

http://www.digit-life.com/articles/creativ...emegaworks510d/

 

Creative Megaworks - kosztują ok 1800-2000zł 500W RMS, ale Logitech ma wbudowane dekodery i ma dwa piloty, no i subwoofer ma troche mocniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko spoczko, ale wracajac do glosniczkow komputerowych... Jakis tydzien temu Mediatech wprowadzilo nowe modele glosnikow, przegladnijcie:

 

http://www.media-tech.pl/produkty/mt340.html

 

http://www.media-tech.pl/produkty/mt341.html

 

Niewiem jak Wam, ale mi sie podobaja ! Opinia o Mediatechu jest jaka jest, ale dzieki tym glosnikom moze sie zmienic... Musze je gdzies obczaic (moze w Media Markcie zaniedlugo beda...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...