Skocz do zawartości
cauchy

Problem Z Siecia Lokalna

Rekomendowane odpowiedzi

mam nastepujacy problem, zalozylem siec lokalna miedzy dwoma komputerami w domu, na obu znajduje sie winxp + sp2, obie maja takie same karty sieciowe (czyt zintegrowane ale na takim samym chipsecie) i problem sie pojawia gdy probuje ustalic szybkosc lacza pomiedzy kompami. Defaultowo jest to 'automatic' czyli system sam rozpoznaje jaka to karta i stara sie laczyc z ta predkoscia, obie karty sa u mnie 10/100 wiec probuje sie laczyc z predkoscia 100mbit, ale jak sie okazuje, mimo iz polaczenie lokalne pokazuje jako wlaczone, to nie chce polaczyc sie z drugim kompem, ping o dziwo nie przechodzi, i wywala 'uplynal czas zadania' no to pomyslalem ze zmienie z auto na cos innego, to wrzucielm na obu kompach 100 full duplex, i znowu to samo, probowalem tak kazda mozliwosc, i sie okazuje ze siac dziala prawidlowo, tylko i wylacznie jak ustawie na sztywno predkosc 10mbit, inaczej napet ping nie przechodzi, po ustawieniu natomiast na 10 full duplex, siec dziala ladnie i zgrabnie, udostepnianie polaczenia rowniez. wie ktos, jaki moze byc powod ze win tak sie zachowuje ? i ewentualnie pomysl jak zrobic zeby laczylo sie z predkoscia 100mbit, bez koniecznosci kupowania nowej karty. bylbym bardzo wdzieczny za odpowiedz.

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w obydwie strony?

tak w obydwie. i nadal nie wiem co jest grane, patrzylem na instrukcje kart i obie sa 10/100, wiec jedyny powod ktory mi przychodzi do glowy to kabel, musi byc on jakos zle zcrossowany albo zniszczony gdzies na drodze :\

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sam kabel robiles, czy kupiony, jak sam to poczytaj w necie o kolejnosci kolorow, bo wbrew pozorom 8 kolejnych kolorow nie przechodzi. Sam mialem ten problem na 20m kablu 100Mbit/s nie chodzilo za cholere a 10 owszem. Jak doczytalem, ze kolejnosc kolorow jest wazna, zmienilem, oprawilem i co - zaczelo dzialac na 100Mbit/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...