Skocz do zawartości
Gość bobikon

Jaki Internet W Poznaniu ?

Rekomendowane odpowiedzi

witam, a czy ktos moze wie jakie bedzie dobre lacze na ulicy warszawskiej w poznaniu! chcialbym jak najtaniej, z niskimi kosztami instalacji oraz z umowa na czas nieokreslony ( jestem studentem i mieszkam tam do czerwca ).

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam 1665293[/snapback]

jesteś pewnien, że piastlan ma zasięg na Dąbrowskiego i na Warszawskiej ?

"Witamy na stronie sieci komputerowej PiastLan. Sieć obejmuje swoim zasięgiem os. Piastowskie oraz częściowo okoliczne osiedla (połączenia radiowe). urządzenia "

Edytowane przez doodek66

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesteś pewnien, że piastlan ma zasięg na Dąbrowskiego i na Warszawskiej ?

"Witamy na stronie sieci komputerowej PiastLan. Sieć obejmuje swoim zasięgiem os. Piastowskie oraz częściowo okoliczne osiedla (połączenia radiowe). urządzenia "

1672912[/snapback]

sam piastlan nie, ale - jest firma która bierze od piastlanu łącze na warszawskie, i dalej na szczepankowo. Z tym że ceny/prędkości - to już bezpośrednio z nimi. e-mail admina to biuro@poznet.piastlan.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, od niedawna mieszkam na ul. Wodnej(100m od rynku) i chcę założyć sobie neta. Nie mam jednak ani kablówki ani tel więc abonament w tepsie i ICPnecie odpada. Jest jakaś możliwość na tej ulicy żeby podłaczyc się do jakiejś sieci? Może jakaś radiówka? Z góry dziekuje za jakiekolwiek porady. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ICP, mam i korzystam :D sPoKo sprawa :D

 

Wcale nie taka spoko cos ostatnio strasznie strony zaczely mi mulic(nawet po 4macie) pozatym duzo u mnie stracili dajac mi jakis urabany(czt. brudny)modem ktory raz poraz potrafi sie zawisic. Maja za mala konkurencje(w sumie zadna)wiec wszystko olewaja. Planuje sie wypisac tylko na co przejsc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak ode mnie to jeżeli mieszkacie na piątkowie to trzymajcie się zdala od firmy Tinet (teraz zmienili chyba nazwe) wałki takie kręcą że to szkoda gadać ostatnio brachol który ma łącze radiowe z nimi przez 23 dni niemiał internetu :/ No poprostu super. Nieodbierają telefonu i wogule szkoda gadać.

A osobiście wtym rejonie polecam kablówkowy east & west. Wszytko ładnie lata i bez ograniczeń i w przystępnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ICP rządzi. POLECAM.

 

ICP jest spoko. Sami darmowo zwiększają prędkości. POLECAM.

 

ICP jest spoko. Sami darmowo zwiększają prędkości. Wszystko jest stabilne i śmiga pięknie.POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płacą ci za reklame :mur: :mur:

 

tanich pakietów nie zwiększają..do tego ostanio częste pady, nie osiagam max przepustowosciłącza i czyrki na serwerze pocztowym...

są tcy dobrzy ze mysle nad neo.... a tak nie chce :mur:

 

ICP rządzi. POLECAM.

 

ICP jest spoko. Sami darmowo zwiększają prędkości. POLECAM.

 

ICP jest spoko. Sami darmowo zwiększają prędkości. Wszystko jest stabilne i śmiga pięknie.POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys 640 z ICP za 120zl,troche czasu minelo i sami dali 1500 :)

u mnie w piastlanie ludzie placa 55zl (56 jezeli z zewnetrznym ip), oraz w tej chwili maja ponad pol megabita transferu symetrycznie. w nocy bedzie ponad 1.5mbita ;) "gwarancja" predkosci 128kbit (symetrycznie)

W icpnecie mialbym za to 64/40kbit. Czyli... delikatnie mowiac ok 10 razy mniej

Doplacajac kilka zlotych - 128/56kbit.

Czyli mniej napewno w osiedlowce nie mam, natomiast prawie zawsze mam wiecej. Nawet - duzo wiecej ;)

 

Zrobilem w ubieglym miesiacu eksperyment - przez wieksza czesc czasu jak nie korzystalem z komputera mialem zapuszczonego bittorrenta i sciagalem pliki. W ciagu 2 tygodni sciagnalem ponad 80gb danych. Gdzie indziej dostane takie mozliwosci za 56zl miesiecznie? ;)

 

Prawda jest taka ze ICP w poznaniu nie ma zadnej konkurencji a szkoda.Amatorskich lanow z blokowaniem p2p i innych badziewi nie licze.

eee...

konkurencja jest.

nieduzo, ale troszke jest ;)

Zaczynajac od amatorskich sieci rozdzielajacych net z jakiegos dsl-a, az po sporo wieksze sieci majace po kilkadziesiat megabitow lacz.

A blokowanie p2p to akurat norma raczej nie jest. Coz - gdzieniegdzie sie zdaza. Ale nie wszedzie.

U mnie nie blokujemy/ograniczamy nic wiecej niz icpnet ;)

W kilku znajomych sieciach - jest podobnie.

 

Wrzucanie wszystkich osiedlowek do jednego worka jest troszke bez sensu, bo w wielu roznych ludzie sa naprawde zadowoleni z dzialania.

Disclajmer - nie we wszystkich.

Przed podlaczeniem sie najlepiej przejsc sie po klientach i popytac.

Oraz - nie oczekiwac cudow ;)

Wiadomo chyba ze w osiedlowce rozdzielajacej dsla-a z oplata 30zl/miech nie mozna sie spodziewac predkosci jak w icpnecie na 3mbitowym laczu. Wiec - po prostu sie popytac czego sie mozna spodziewac za ta cene. Jak czegos takiego jak w neo/icp - to brac icpnet. Jak sporo wiecej - to... przemyslec ;)

Edytowane przez undefine

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę o namiary na sieci, które zahaczają o końcówkę osiedla Warszawskiego.

 

Korzysta ktoś z Poznet'u ??

 

Edit:

 

 

Jeżeli ktoś się zastanawia nad POZNET em to ostrzegam przed podejściem do klienta, szczególnie w przypadku awarii, o ile na początku korzystania prędkość rekompensowała w pewnym sensie duże braki w obsłudze, to w tej chwili jest powiedzmy kiepsko z transferu 100KB zrobiło się 30 KB w porywach.

 

Właśnie pisałem wiadomość do admina po czym jak ją wysłałem zmienił status na niedostępny.

 

Jeżeli macie jakieś inne opcje to nie polecam.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Ar2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...