Skocz do zawartości
yonash

Porysowane/przeciete Sciezki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam do Was pytanie:

Znajomy wyciągał raz napęd floopy z obudowy i kantem "zajechał" w kość ramu. :-| . Kość jest jednostronna więc stało się to od strony na której biegną tylko ścieżki. Rysa "idzie" w poprzek ścieżek i jest około centymetra długa. Zdarła się warstwa ochronna i widać "miedź". Niesety samo miejsce tego "przecięcia" też jest pechowe, bo akurat ścieżki biegną idealnie kolo siebie w równych liniach w takiej odległości jedna od drugiej że nawet gołym okiem bardzo słabo widać "wolne miejsce". Kość oczywiscie nie dziala. I teraz pytanie: Czy mozna to jakoś potraktować lakierem?? Raczej nie ma mośliwośći "robić" każdej ścieżki osobno bo taka operacja wymagała by chyba "mikroszkopa" :). Wiec czy jest jakiś środek który moze to połączyc??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tak - raz po pijaku wsadzałem ram do kompa - i uwaliłem kilka ścieżek od jednej kostki. Na drugi dzień pojechałem do serwisu RTV, tam za free koleś mi polutował to wszystko - i ram działa do dziś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem mistrzem lutownicy ale staram sie naprawiac sam. raz przy wymianie lasera w smazarce(przekladalem z tego samego modelu) srubokretem trafilem w uklad servo ktory wysuwa takce pozyczylem od znajomego "komorkowca" stacje lutownicza i powoli zabralem sie do dziela lutowalem 4h ale "operacja sie udala - pacjent zmarl" :P smazarka zdechla z powodu zwarcia w zasilaczu ... warto sprobowac

moja sposob :

1. potrzebne bedzie bardzo ostre narzedzie np. dluga igla z cienkim szpicem

2. lutownica kolbowa z grotem iglowym

3. cyna

4. pasta lutownicza.

5. LUPA !!!

6. DUUUUZZZOOO cierpliwosci

 

zaczynamy:

1. na poczatku igla zesrob warstwe ochronna do miedzi (ale ostroznie nie zeskrob miedzi)

2. polej(ja mam w plynie) pasta lutownicza lutowane miejsce.

3. dobierz wielkosc grotu do sciezki.

4. rozgrzej lutownice tak by rozpuscila cyne ale zeby nei byla zagoraca bo mozesz przysmazyc jakis ukladzik.

5. nanies odrobinke cyny na sciezki i rozprowadz .

wloz ram odpal jak bedzie smigal jestesmy w domu a jak nie to zobacz gdzie twki blad. i w miare mozliwosci postaraj sie naprawic.

jezeli nie lubisz tudziez nie chcesz sie bawic w takie rzeczy zanies do sklepu elektronicznego badz serwisu RTV.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie naklejasz 2 paski tasmy samoprzylepnej takby pomiedzy byla tylko 1 sciezka. Ciagniesz lakierem. Cezkasz az zaschnie. Odrywasz. i przyklejasz nastepne 2 kawalki tak aby byla widoczna 2 urwana sciezka. I powtarzasz tyle razy ile trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@culmen: Tą samą metode stosuje się gdy ołówko mod nie działa na procu :P

 

Co do problemu. Mogę tylko dodać, że ram nawet po udaniej operacji może nie wstać. Jeśli uszkodzenie dosięgło miedzi to może być problem. Ale zawsze można próbować. Jeśli mogę wiedzięć. Co to za memorki? Jakieś firmowe czy noname?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...