Skocz do zawartości
fisty

Arctic Cooling Copper Silent

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś z was miał doczynienia z ARCTIC COOLING COPPER SILENT 2 TC Rev 2 ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47829444 ) lub ARCTIC COOLING COPPER SILENT 2M recz.reg. ( http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47829596 ) ? Zastanawiam się nad zakupem któregoś z nich ponieważ są ciche i w miare wydajne. U tego z TC max obrotów będzie można wyciągnąć tylko przez obejście termistorka, więc w drugim przypadku jest łatwiej, tylko ta skokowa regulacja... zawsze można póścić na maxa i dać jakiegoś speedmata lub coś podobnego. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten wiatraczek z ledami niebieskimi ^^ regulator obrotów też jest :) . Hmm nie wiem po co szlifować to cudo skoro temperaturki mam rewelka :) na najnizszych obrotach, wiatrak nieslyszalny(no może leciuteńkie odgłosy, szumu:-)) chlodzi mi Athlona 2000+ temperatura maxymalna jaka osiagnalem na najnizszych obrotach po 12h prime to 45 stopni...bez zadnej zwieszki :P. Ja polecam za ta cene ten wiatraczek :D jezeli masz wiecej srodków to kupuj jakiegos freezone cu ;-) jezeli masz <50zl to tylko i wylacznie tego super arctica. Koniec i kropka, kto nie testował niech się nie wypowiada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja akurat go miałem więc za pozwoleniem się odezwe, więc tak cichy to on był to prawda, ale słabiutki jeśli chodzi o wydajność, a u ciebie kubajew 45* na A2000+ to nic specjalnego do tego, każda płyta pokazuje inaczej więc radze też dotknąć radiator bo możesz się nieco zdziwić, poniżej 50 zł to polecam WR IV jest tani, średniogłośny, dość wydajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj moja płyta chyba jeszcze zawyża... on nawety letni nie jest. A co do tego W IV :/ to moze i on jest tani mozna kupic ponizej 30zl(allegro), ale na bank jest o wiele głosniejszy...wiem bo montowalem u kuzyna :) temperaturka niezla,lecz ciut cieplejszy radiator był na W IV i athlonie 1600+ niz na moim arctiku:P z A2000+. Jeśli chodzi o wydajność takich wentyli...to najlepiej sprawdzać albo w dobrze wentylowanej budzie, albo ze zdjęta budą... inaczej takie testy nie maja sensu. Aha moze waznym elementem jest to że zainwestowałem w dobrą pastę :D. i co do tego imitującego miedź czy może jest to miedź (nie wnikam) w W IV to jakoś dziwnie to zaprojektowane, jądro procka nie trafia w ten obszar który ma lepiej przyjmować ciepło...nie wiem czy ktoś to zauważył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niezwykle ciche chlodzenie, co jest niewatpliwie wielka zaleta, ale tez malo wydajne. U mnie na poprzednim sprzecie (barton 2500@3200) spadek temperatury po przejsciu z AC na Zalmana 7000A-Cu wyniosl ze 20 stopni (nie pamietam dokladnie, ale roznica byla szokujaca).

 

Krotko mowiac, jak chcesz miec cicho to bierz AC, ale jesli planujesz krecic, raczej sie to chlodzenie nie nada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem tego artica. bardzo dobra wydajnosc w stosunku do ceny. polecam, bo cichy i w miare ladnie odprowadza cieplo. chlodzil mi bez problemu athlona 1.8+@2000 MHz. A co do spodu, mozna sie troche pobawic w szlifowanie, zawsze sie costam wycisnie wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko sie zgadza, tylko zalman kosztuje troszkę więcej...ja pisałem że w tym przedziale cenowym do 50 zł ten wiatrak nie ma sobie równych... jeżeli uważasz go za słabo wydajnego to włącz najwyższe obroty(tylko serio bez sensu miec max obroty i bude małoprzewiewną, tam się nie da nic więcej schłodzić).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...