Skocz do zawartości
neno

Celeron 800mhz 1.4v !

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie mam Celerona 800Mhz 100Mhz FSB, który standardowo ma napięcie ustawione na 1.7v. Jednak mam ustawionego (teraz) na 1.4v! i działa bez zarzutów (niestety na 1.35v juz nie idzie :) ) no ale zmierzam do tego ze nie moge zmienic magistrali na 133MHz i nie wiem czemu. Pamieci mam 133Mhz. Przeciez jak na 1.4v idzie na te 800Mhz to czemu nawet na 1.95v - 133Mhz FSB nie chce sie wlaczyc?. Czego to moze byc wina? Plyte mam Abit BX133 - Raid.

post-14127-1114189732_thumb.jpg

Edytowane przez neno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz stara serie C0

D0 sie krecily na 133MHz bez problemow chyba ze bylo pare wyjatkow w C0 ktore sie tak krecily :D

1407097[/snapback]

Oki dzieki za odpowiedz. Mialem sobie moze zmienic plyte glowna ale jak mowisz ze to wina starej serii procesora to chyba odpuszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dzieki za odpowiedz. Mialem sobie moze zmienic plyte glowna ale jak mowisz ze to wina starej serii procesora to chyba odpuszcze

1407347[/snapback]

Na tej płycie ten celek musi iść na 133, sprawdź timingi pamięci, może masz 100-tki w kompie. Do tego ustaw dzilniki pci i agp, no i temperatura, nigdzie nie piszesz ile masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde pamięci mam na 100% - 133Mhz. PCI i AGP tez chyba dobrze ustawiam. AGP ma byc 66Mhz czyli 133/2 czyli 2/4 no a PCI 33Mhz czyli 133/4 czyli 1/4. Jakos tak chyba?

 

A temperatura jak w załączniku :D

 

Na radiatorze nie mam wentylatora (przynajmniej nie bezposrednio). Mialem taki wiekszy wentylator w obudowie wiec wykrecilem go z tej tylnej czesci obudowy i postawilem luzem na karcie graficznej (w niewielkiej odleglosci od procesora). Jak widac niezle chlodzi (w stresie skacze do 29C). Ale to tez przez to niskie napiecie 1.4v

post-14127-1114366512_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...