Skocz do zawartości
Eskan

Sprzęt Do 2,5 K

Rekomendowane odpowiedzi

Do moderatora: jeśli uważasz, że temat powinien być TAM to przeniosę.

Koleś poprosił mnie o złożenie kompa jak w temacie (ceny z komputronik ale bedzie kupowany na miejscu).

Wybralem:

1. AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754) – 369 zł

2. Abit NF8 – 362 zł

3. Samsung SpinPoint 80 GB SP0812C (7200) Serial ATA – 238 zl

4. Radeon 9550 Gigabyte GV-R955128D 128 MB DDR DVI + TV (128-bit) bulk – 255 zł

5. Kingston DDR 512MB PC-400 (KVR400X64C3A/512) CL3 – 204 zl

6. Zasilacz Chieftec (HPC-420-302-DF) 420W – 229

7. 17" iiyama Vision Master Pro 1404 (LF704UT) - 599 zł

8. LG SuperMulti DVD+/-RW GSA-4163B bulk – 238 zł

 

SUMA: 2494 zł

 

Ad1 - nie wchodzą w rachubę 64 bitowce, komp nie ma być rozwojowy, ma słuzyć do niewymagającej pracy przez kilka lat.

Ad2 - tu mam najwięcej wątpliwości, może coś Gigabyte? w kazdym razie preferuję na nForce

Ad3 - dysk nie ma być duży, 80 GB wystarcza, zwlaszcza, że koleś będzie miał spawarę DVD (mam podobnego twardziela, tyle że 160 GB i jestem zadowolony)

Ad4 - koleś nie jest graczem, to go nie interesuje, DVD oglada na stacjonarnym odtwarzaczu

Ad5 - tu oszczędzamy (jednak), drugie 512 nie wykluczone za jakiś czas

Ad6 - trochę mocy nie zaszkodzi, tu z kolei trochę nie oszczędzamy :wink:

Ad7 - kłopot, monitor ma służyć dłuuugo, tu mam gwoździa :mur:

Ad8 - jestem pewien, chociaż dam gościowi parę filmów nagarnych na tej spawarce by sprawdził czy jego stacjonarny je łyka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pewno ne będzie grał to kupiłbym jakąs tańszą grafe zawsze pare dyszek mniej i zasilacz to spokojnie jakiś chief czy modecom 350w wystarczy... Mobo to nie lepiej jakaś uboższa wersja msi lub epoxa na nf3 ? Koszto to około 260-280zl więc sporo taniej od abita a wcale nie są gorsze. Jak komp do pracy to bym wziął monitorek 19" naprawde większy konfort pracy. Pmięci wystarczą twinmosa- dobra a nieco tańsze.wypalarke to bym jakiejś bardziej sprawdzonej firmy wziął np nec-a niby te nowe LG są świetne ale ciekawe ile pochodzą...marka sobie wyrobiła złą renome przez ostatnie lata

 

takie np proline zabija komputronik cenami...jedyny - to dość mały wybór i nie można nic spoza cennika zamówic.. pytałem sie w czwartek :?

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na pewno ne będzie grał to kupiłbym jakąs tańszą grafe zawsze pare dyszek mniej i zasilacz to spokojnie jakiś chief czy modecom 350w wystarczy... Mobo to nie lepiej jakaś uboższa wersja msi lub epoxa na nf3 ?  Koszto to około 260-280zl więc sporo taniej od abita a wcale nie są gorsze. Jak komp do pracy to bym wziął monitorek 19" naprawde większy konfort pracy. Pmięci wystarczą twinmosa- dobra a nieco tańsze.wypalarke to bym jakiejś bardziej sprawdzonej firmy wziął np nec-a  niby te nowe LG są świetne ale ciekawe ile pochodzą...marka sobie wyrobiła złą renome przez ostatnie lata

 

takie np proline zabija komputronik cenami...jedyny - to dość mały wybór i nie można nic spoza cennika zamówic.. pytałem sie w czwartek  :?

1407112[/snapback]

Jeszcze raz: komp będzie kupowany na miejscu.

TwinMos hmmm pomyślę, może...

Monitor 19 odpada, lepiej mniejszy, a lepszy. Wątpię by chciał 19.

Grafa dlatego taka (nie dodałem) że jego dzieciaki dorastają i za 2-3 lata kto wie... hehe, a poważnie w tej cenie znajdę cos lepszego (lub podobne parametry a mniejsza cena) ?

Mobo faktycznie może cos na nForce3 a w nizszej cenie. Doradzicie coś ?

Co do spawarki to mam taka i śmiga aż miło :D

 

Pytam o ten sprzet bo to wlasciwie przedzial cenowy, w którym nie orientuje się do końca. Gdyby mial 4,5-5 k do wydania miałbym mniejszy problem.

 

mowisz ze komp ma sluzyc pare lat. a co sie stanienie jak moze za mniej niz te pare alt 64bity beda standardem?? dolzuz jakies 2 stowki do amd64 wg mnie.

1407118[/snapback]

Początkowo też o tym myślalem. Jednak zauważ - budżet i tak jest juz napiety. Gdyby zdecydował sie na 64 bity to idziemy za ciosem i najlepiej byłoby kupic mobo 939 ufff tu budżet by nie wytrzymał !

Edytowane przez Eskan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...