Skocz do zawartości
lamunek

Przechowywanie Baterii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow. Czy ktos moze wie jak lepiej przechowywac baterie li-ion wyciagnieta z laptopa? Chodzi mi o to czy przechowywac ja najadowana czy tez moze rozladowana?

1412396[/snapback]

Przepraszam, a w jakim celu ja chcesz przechowywac poza laptopem???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w instrukcji do mojego lapka pisze (jest napisane) ze bateri przy kompie podlaczonycm do AC, gdy jest naladowana przechodzi w stan uspienia - nie jest ani eksploatowana ani ladowana, wiec nie nalezy sie martwic rozladowywaniem. no ale moze to akurta w moim? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm w instrukcji do mojego lapka pisze (jest napisane) ze bateri przy kompie podlaczonycm do AC, gdy jest naladowana przechodzi w stan uspienia - nie jest ani eksploatowana ani ladowana, wiec nie nalezy sie martwic rozladowywaniem. no ale moze to akurta w moim? :>

1412546[/snapback]

U mnie tez tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, chcialbym jak najduzej cieszyc sie bateria :D tzn nie byc zmuszonym do kupowania nastepnej w niedalekim czasie. I dlatego jak pracuje na zasilaczu to bateria lezy wyciagnieta. Takze ironizm nie jest potrzebny :)

Kosmo > dlaczego nienaladowana sie psuje? To mnie ciekawi. Zauwazylem ze z baterii ktora byla naladowana i polezala dwa dni "ulecialo" gdzies 3%. Takze jest to dla mnie zastanawiajace. Poza tym jak pracuje na zasilaczu niby jest odcieta ale... no wlasnie jak to jest z tym tak naprawde.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

baterii nie powinno sie rozladowywac do konca, czyli do 0% bo wtedy zatraca czesc pojemnosci (nie pytaj mnie dalczego), a jak lezy i sie pomalu rozladowuje to musialbys ja co chwile podladowywac. pozatym naprawde dziwna bateria jak po 3 dniach miales 3% zuzycia. Moj lapek przyjechal do mnie po tym jak lezal i czekal na transport rowniutki miesiac, z bateria wlozona do kompa (nie wlaczanego) i dostalem go to bateria wskazywala 96% (po pierwszym 'dlugim' starcie systemu na akku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam jak w li-ion napiecie spadnie ponizej jakiegos poziomu to bateria sie nieodwracalnie psuje (li-ion to sa bardzo zaawansowane konstrukcje z wlasna elektronika i wogole ;P) a samorozladowywanie jest w jakims stopniu normalne, dlatego lepiej zostawic ja naladowana, ew co jakis czas podlacz zeby sie naladowala

btw rozladowywanie ponizej 40% juz w jakims malym stopniu im szkodzi (nie jestem pewnien ale gdzies tak czytalem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyjmowaniem baterii to racja, ale jak zuzyjesz jej troche i wiesz, ze nie bedziesz pracaowal na zasilaczu tyle, ze zdazy sie naladowac do full. Gdy jest full to faktycznie przechodzi w stan uspienia i mozna spokojnie korzystac z zasilacza.

Co do tego co pisze kosmo to sie nie bardzo zgodze. W komorkach tez mamy baterie li-ion i po wyladowaniu do 50% jakos nie widze zagrozenia dla baterii. Warto nawet czasem rozladowac baterie do konca, a nie ja doladowywac ciagle. A formatowanie baterii tez odbywa sie przez rozladowanie do konca...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze zostal poruszony ten temat.Baterie Li-Ion powinny byc stale naladowane na jakims chocby minimalnym poziomie.Natomiast Ni-MH powinny byc rozladowywane do konca.Zauwazylem wlasnie ze jesli komorke na baterii Ni-MH mialem ciagle podlaczona do sieci to bateria padla.W Li-ion jest odwrotnie.Trzeba by sie juz zaglebic w sama technologie baterii i sposobie ich ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyjmowaniem baterii to racja, ale jak zuzyjesz jej troche i wiesz, ze nie bedziesz pracaowal na zasilaczu tyle, ze zdazy sie naladowac do full. Gdy jest full to faktycznie przechodzi w stan uspienia i mozna spokojnie korzystac z zasilacza.

Co do tego co pisze kosmo to sie nie bardzo zgodze. W komorkach tez mamy baterie li-ion i po wyladowaniu do 50% jakos nie widze zagrozenia dla baterii. Warto nawet czasem rozladowac baterie do konca, a nie ja doladowywac ciagle. A formatowanie baterii tez odbywa sie przez rozladowanie do konca...

 

Pozdrawiam

1414445[/snapback]

Tak w ogole, to blednie uzywasz pojec...

Nie ma mowy o "formatowaniu baterii"

Poprawnie nazywa sie to "formowanie baterii" :P

Tyle mam do dodania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wogole znalazlem aka fajna stronke, troche o bateriach li ion 1414895[/snapback]

Artykuł dobry :)

Już zrozumiałem na czym polega "formowanie baterii" :)

Spider czyli nie jest to "formowanie" a "Zrównoważanie ogniw w bateriach akumulatorowych".

Ale nic nam nie daje co do trzymania baterii podłączonej cały czas do lapciaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja odnowie topic raz jeszcze, mam w tej chwili pod reka starego aristo na amd 333mhz z bateria ni-mh, jest w ogole szansa ze on bedzie odlaczal ladowanie baterii gdy ta sie naladuje do pelna ? Bo jesli nie to na pewno zdrowszym rozwiazaniem jest wyjecie jej z laptopa. Niestety nie mam manuala do niego a w necie nie moge nic znalezc, hmm ktos ma pomysl jak to sprawdzic ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...